Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek
Árfolyam

baha us tech 100 index értéke

Ma:
|
Átlag:
  • Mai forgalom
  • Elmúlt 30 kereskedési nap átlagforgalma
baha us tech 100 statisztikák, mutatók
Kapitalizáció (millió HUF): 0
Nyitó ár: 21895.101345
Előző záró ár: 21891.53565
Napi átlagár:
180 napos átlagár: 0
360 napos átlagár: 0
Napi minimum: 21836.6406
Napi maximum: 21940.32236
Éves minimum: 16971.810775 2024-04-19
Éves maximum: 22131.39310333 2024-12-16
Történelmi minimum: 10447.15943833 2022-10-13
Történelmi maximum: 22131.39310333 2024-12-16
Forgalom (db):
Forgalom:
Árfolyamváltozás 1 hó: 2.6168314727899%
Árfolyamváltozás 6 hó: 10.500841554544%
Árfolyamváltozás 12 hó: 26.175368778507%
Adatlap
baha us tech 100
ISIN XITT0BUSTECH
Kijelzés módja (ticker) BUSTECH100
Kereskedés pénzneme USD
Az adatok forrása: baha Indices
Az adatok jellege: késleltetett.

A szolgáltatást legjobb tudásunk szerint nyújtjuk. A szolgáltatás elérhetőségének részbeni vagy teljes hiányáért, késedelméért, pontatlanságáért illetve egyéb zavaráért a Net Média Zrt. csak akkor felel, hogy ha az kifejezetten és kizárólag neki felróható okból következik be. Egyéb okból bekövetkezett szolgáltatás-zavarért a felelősségét kifejezetten kizárja. Kizárja a Net Média zrt. a felelősségét az információhoz való jogosulatlan hozzáférésből vagy az információval való bármilyen egyéb visszaélésből eredő károkért. Az előbbiekben megjelölt, illetve jogszerűen egyébként ki nem zárható egyéb felelősség kivételével ...

Tovább
Az oldalon a baha us tech 100 árfolyamalakulását lehet nyomon követni.

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
PORTFOLIO RATING | Az átláthatóbb befektetésekért
Portfolio Trader online előadás Díjmentes online előadás

Limit, Stop, vagy Piaci? Megbízások, amikkel nem lősz mellé!

Ismerd meg a tőzsdei megbízások világát, és tanulj meg profin navigálni a piacokon!

Portfolio Trader online előadás Interaktív online előadás

Warren Buffett helyett én: Kezdők útmutatója a befektetéshez

Fedezd fel a befektetés világát úgy, ahogy még sosem! Ez a webinárium egyszerűen és érthetően mutatja be az alapelveket, amelyekre még a legnagyobb befektetők, mint Warren Buffett is esküsznek.

Videóajánló
baha us tech 100 hírek

Nincs megállás, folytatódik az emelkedés a tőzsdéken

Talán nem túlzás azt állítani, hogy ezen a héten Donald Trump mozgatta a tőzsdéket: volt szó a vártnál lazább kereskedelempolitikáról, masszív AI beruházásokról, és legújabban az amerikai elnök alacsonyabb kamatokat, és olcsóbb olajat irányzott elő a Világgazdasági Fórum során. A tőzsdék általában pozitívan reagáltak Trump kijelentéseire, tegnap az S&P 500 új történelmi csúcsot döntött, amelyet ma további emelkedés követett az ázsiai tőzsdéken. Az ázsiai hangulatot az is támogatta, hogy Trump egy interjújában azt mondta, hogy a Hszi Csin-ping elnökkel folytatott legutóbbi beszélgetése barátságos volt, és úgy vélte, hogy kereskedelmi megállapodást tud kötni Kínával. Eközben az európai piacokon ma is kitart az emelkedés, a magyar tőzsde is feljebb került.

Rekordot döntött az S&P 500

Az S&P 500 index csütörtökön újabb rekordot döntött, miután Donald Trump elnök alacsonyabb kamatlábakat és olcsóbb olajárakat követelt. A részvénypiacok általában pozitívan reagáltak az elnök kijelentéseire, bár a technológiai szektor némi gyengülést mutatott. Ma az európai tőzsdéken jó volt a hangulat, ebben a környezetben kifejezetten rosszul teljesített a hazai piac.

Menetelnek az amerikai tőzsdék, a Nasdaq kilőtt

Pozitív hangulatban telt az elmúlt napok kereskedése a részvénypiacokon, jótékonyan hatott a piacra, hogy a kötvényhozamok mérséklődni kezdtek, a dollár pedig korrigált a korábbi jelentős erősödés után. Kaptak továbbá egy nagy lökést tegnap az AI-papírok, miután Donald Trump egy 500 milliárd dolláros mesterséges intelligencia beruházást jelentett be. Ráadásul úgy tűnik, hogy Donald Trump korábbi kereskedelempolitikai lépései mérsékeltebbek lehetnek, mint korábban a piac várta - az általános hangulatot ez is támogatja. Ma reggel viszont vegyes mozgásokat lehetett látni Ázsiában, főleg a kínai piacok teljesítettek gyengén arra a hírre reagálva, hogy Donald Trump 10 százalékos vámot vetne ki a kínai árukra, akár már február elsejétől.

Európában ehhez képest folytatódik a pozitív momentum, a német tőzsde új csúcsot döntött ma. Itthon a 4iG a nap sztárja, hiszen a cég részvényárfolyama 2019 után ma először döntött történelmi csúcsot. Mindeközben az amerikai tőzsdéken ma is folytatódik az emelkedés, a befektetők a vállalati gyorsjelentésekre, valamint Donald Trump esetleges újabb bejelentéseire figyelnek. Érdemes kiemelni a Netflixet, ugyanis a cég árfolyama a vártnál erősebb negyedéves számok közzétételét követően több mint 12 százalékos pluszban is volt már szerdán.

Kezdenek belehinni a befektetők Trump terveibe, kedden is emelkedtek a tőzsdék

Mérsékelten emelkedtek kedden a vezető nyugat-európai részvénypiacok, a magyar tőzsde viszont alulteljesített, mind a négy hazai blue chip árfolyama esett. Az amerikai részvénypiacok emelkednek, főként azok a szektorok emelkednek, amelyekkel kapcsolatban kedvező bejelentést tett az elmúlt órákban Donald Trump.

Itt az új rekord a bitcoinnál, jó volt a hangulat a tőzsdéken

Ázsiában jó hangulatban zajlott a kereskedés a hét első napján, és Európa piacain is ugyancsak kedvező volt a hangulat. Emelkedtek az autógyártók részvényei, miután egy kiszivárgott tervezet szerint Európa kimaradhat Trump vámháborújából. Eközben nagy rali van kialakulóban a kriptodevizák piacán, új történelmi csúcsra ugrott a bitcoin, miközben a pénteken indított TRUMP-coin is kilőtt, ráadásul a ma beiktatásra kerülő elnök felesége, Melania Trump is elindított egy coint.

Történelmi csúcsközelben a bitcoin!

Az ázsiai tőzsdéken vegyes mozgásokat láttunk ma reggel, míg Európában folytatódott az emelkedés: a német, és a magyar tőzsde új csúcsra került, itthon a nagypapírok közül az OTP döntött új rekordot. Közben a tegnapi kisebb esésből az amerikai indexek is felpattantak, elsősorban a tech papírokat tömörítő Nasdaq teljesít jól, a fontosabb részvények közül nagy ralit láthatunk egy TikTokkal kapcsolatos spekulációnak köszönhetően a Teslánál. Ezzel párhuzamosan a kriptoeszközök piacán is egyre izgalmasabb a helyzet, ugyanis karnyújtásnyira került a bitcoinnál a történelmi csúcs.

Nagy rali után gyorsan elfogyott a lendület az amerikai tőzsdéken

A szerdán közzétett amerikai inflációs adat megjelenése után meredek emelkedésbe kapcsoltak az európai és amerikai részvénypiacok, a befektetők azt árazzák, hogy az amerikai jegybank folytathatja kamatcsökkentését, ami alapvetően pozitívan hat a kockázatos tőkepiaci eszközökre, így a részvényekre is. Ma reggel az ázsiai részvénypiacok mérsékelten emelkedtek, az európai tőzsdéken is folytatódott az emelkedés, az USA-ban viszont mára elfogyott a lendület, és mínuszban zártak a vezető indexek.

Vegyesen zártak az amerikai piacok

Pozitív fordulatot láthattunk a nemzetközi piacokon kedd reggel, ennek eredményeként a kínai és hongkongi tőzsdék is emelkedtek. Eközben Európában jó volt a hangulat, ám Amerikában mínuszban sokáig mínuszban voltak a tőzsdék, de ott is eljött a fordulat.

Jön a zuhanás a tőzsdéken, ha bejön ez az elmélet

Nem sikerült a 2025-ös repülőrajt az amerikai tőzsdéken, a tavaly december eleji történelmi csúcsok óta mindhárom vezető részvényindex lejjebb került. Az év elején érkezett gazdasági adatok máris átformálták a kamatcsökkentési kilátásokat, és még Donald Trumpot be sem iktatták hivatalába – márpedig a republikánus elnök ígéretei akár komoly inflációs sokkot is okozhatnak, ha Trump valóban betartja őket. A piacokon nagy most a bizonytalanság, ráadásul az egyre mélyebb korrekciókat figyelve felmerülhet a kérdés, hogy ez már a trendforduló a tőzsdéken? Elérkezett a medvepiac ideje? Van egy elméleti keretrendszer, ami segíthet eligazodni ebben a bizonytalan környezetben, elemzésünkben ezzel foglalkozunk.

Folytatódik az esés a tőzsdéken

Múlt héten a vártnál sokkal erősebb amerikai munkaerőpiaci adatok borzolták a befektetők kedélyeit, ezt követően a mai napon is folytatódik az esés: Ázsiában lejjebb kerültek a tőzsdék, és Európában is lefelé vette az irányt a piac, az Egyesült Államokban pedig felemás a kép. Ebben a kedvezőtlen miliőben azonban nagyon jól teljesített a magyar tőzsde, a BUX több, mint egy százalékkal került feljebb, ezzel új történelmi zárócsúcsra került a részvényindex.

A mesterséges intelligencia új csúcsra repítette a tőzsdéket - 2025-ben is folytatódhat az AI-rali?

A mesterséges intelligencia forradalma az elmúlt évek egyik legmeghatározóbb tőzsdei trendje, amely jelentős mértékben hozzájárult a technológiai részvények kiemelkedő teljesítményéhez. De vajon túl van-e már a csúcson ez a rali, vagy továbbra is van benne potenciál? A UBS legfrissebb elemzése szerint a mesterséges intelligencia területén még messze nem ért véget a növekedési lehetőség, és az is kiderül, hogy milyen tényezők támogathatják az AI-részvények további erősödését, és milyen kockázatokra érdemes figyelni a befektetőknek.

Brutálisan erős az amerikai munkaerőpiac

A vártnál sokkal magyobb ütemben, 256 ezer fővel bővült az amerikai munkaerőpiac, miközben a munkanélküliségi ráta 4,1%-ra csökkent, a bérek növekedése viszont 4%-ról 3,9%-ra lassult. A bejövő adatok egy nagyon erős amerikai gazdaságra utalnak, miközben a szolgáltatószektorban újjáéledhet az árnyomás. Egy ilyen helyzetben a Fed nem tehet mást, mint vár a kamatcsökkentésekkel, de ez magasan tarthatja a kötvényhozamokat és így a dollár gyengülésére sincs sok esély. Egy ilyen helyzetben a vámháború és Trump elnök fiskális csomagja nagyon megboríthatja a piacokat.

Ma is itt az új rekord a magyar tőzsdén

Ázsiában bizonytalan mozgásokat láthattunk, Európában pedig az idő előrehaladtával egyre jobb hangulatban zajlott a kereskedés, a magyar tőzsde a tegnapi csúcsdöntést követően tovább emelkedett. Amerikában ma zárva tartanak a tőzsdék. Érkeztek ma fontos gazdasági adatok: a legfrissebb adatok alapján az euróövezet kiskereskedelmi forgalma novemberben a vártnál kisebb mértékben nőtt, ami újabb jele a fogyasztás pangásának és a gazdaság gyengélkedésének. Emellett Donald Trump legújabb lépéseit figyeli nyitott szemmel a piac, a rövidesen hivatalba lépő megválasztott elnök ugyanis akár gazdasági szükségállapotot is hirdethet az új vámtervek megvalósítása érdekében, illetve Grönland bekebelezését is a zászlójára tűzte az elnök.

Mínuszban zárt Amerika

Többnyire pozitív tartományban zárták a hétfői kereskedést az amerikai tőzsdék, a technológiai részvények vezetésével. A befektetők azt a médiajelentést értékelték, amely szerint Donald Trump vámterve talán nem lesz olyan szélsőséges, mint attól tartottak. Trump később egy Truth Social posztban vitatta a jelentést. Ezt követően az ázsiai tőzsdéken vegyes mozgásokat láttunk, míg Európában szintén felemás mozgások voltak láthatók a kereskedés első részében, majd délutára javulni kezdett a hangulat. Az USA-ban eközben óvatos optimizmussal indult a mai kereskedés, majd nem sokkal később lefordult a piac - mindhárom fontos index mínuszban zárta a napot.

Öt nap esés után itt a fordulat az amerikai tőzsdén

Kisebb csökkenéssel zárták az év első kereskedési napját csütörtökön az irányadó amerikai indexek, az ázsiai tőzsdéken pedig vegyes volt a kép ma reggel: a japán tőzsde még zárva tartott, a hongkongi részvénypiacon jó volt a hangulat, a kínai index viszont nagyobbat esett. Az európai tőzsdék lefordultak a nyitást követően, különösen a francia index esett, az amerikai indexek viszont az öt mínuszos nap után felfelé vették az irányt.

Európa erősödött, Amerika gyengül

Az ünnepek miatt szellősen tartottak nyitva a világ tőzsdéi ezen a héten, ma azonban már újra kinyitottak a tőzsdék, az irányok azonban nem tűnnek egyértelműnek, hiszen Ázsiában komolyabb esést szenvedtek el a tőzsdék, elsősorban a kínai indexek vezetésével, miközben az európai piacokon jó hangulatú nyitást láthattunk, később azonban elbizonytalanodtak a befektetők.

Fordulat a tőzsdéken az év utolsó kereskedési napján

Eséssel zártak tegnap az amerikai tőzsdék, majd ma Ázsiában is többnyire lejjebb kerültek azok a tőzsdék, amelyek nyitva tartanak az ünnepek alatt. Ma Európában a fontosabb tőzsdék közül csak a francia és a brit piac volt nyitva, mindkettő a szokásosnál korábban zárt. A kezdeti esés után délelőtt pozitívba fordultak az európai indexek. Az Egyesült Államokban a szokásos módon fog ma folyni a kereskedés, és az elmúlt két nap gyenge teljesítménye után ma megállt az amerikai indexek esése.

Csúnya esés után felpattanás volt az amerikai tőzsdéken

Hétfőn Európában eséssel indult a nap a vezető tőzsdéken és a Budapesti Értéktőzsdén is, például amiatt, hogy a nyitást követően megütötték az OTP-t, több mint 2 százalékos mínuszban is volt a bankpapír. Aztán a nap végére enyhült az eladói nyomás, és végül 0,7%-os mínuszban, 21690 forinton fejezte be a napot és egyúttal az évet is a bankpapír, mivel ez volt az év utolsó kereskedési napja a magyar és a legtöbb európai tőzsdén. Amerikában a nyitást követően több mint 1 százalékos esésben is jártak a vezető részvényindexek, aztán a nap második felében felpattanás kezdett kibontakozni, de a záráshoz közeledve ez elhalt.

Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Brutális járványhullám van Magyarországon - Ezért beteg most mindenki körülötted