A nap ábrája: a gazdasági világválság óta nem történt ilyen a benzinkutakon

2025. július 12. 10:00 | Portfolio

A nap ábrája: a gazdasági világválság óta nem történt ilyen a benzinkutakon

Egy nagyon furcsa jelenségre figyelhettünk fel az elmúlt hetekben a benzinkutakon: a benzin ára kis kilengések mentén oldalazott, miközben a gázolaj jegyzése valósággal kilőtt, mára pedig akkorára duzzadt a különbség a két üzamanyag ára között, amekkorát utoljára a 2008-as gazdasági világválság idején láthattunk az év ezen szakaszában. de mégis miért lódult így meg a dízel ára, és mire lehet számítani a jövőben?

Öt éve nem történt ilyen a magyar benzinkutakon

2025. július 08. 17:00 | Mohos Kristóf

Öt éve nem történt ilyen a magyar benzinkutakon

Olyan fordulat jött a hazai üzemanyagpiacon, amilyet hosszú évek óta nem tapasztaltunk: miközben nyár közepén rendszerint a benzin drágul meg jobban, most a dízel ára ugrott meg hirtelen, és tartósan a benzin fölé került. Utoljára 2020 nyarán láttunk hasonló szokatlan helyzetet – a háttérben nem csak geopolitikai feszültségek, hanem globális ellátási problémák, finomítói kiesések és tartósnak ígérkező kínálati zavarok állnak. A meredek áremelkedés több fontos kérdést is felvet, csak egy példa: érdemes lehet a szomszédos országokba járni dízelt tankolni?

Mutatjuk, hol lehet ma a legolcsóbban tankolni

2025. június 24. 09:39 | Mohos Kristóf

Mutatjuk, hol lehet ma a legolcsóbban tankolni

Az iráni-izraeli konfliktus kirobbanását követően megugrott a kőolaj világpiaci ára, ezt aránylag gyorsan lekövették a hazai üzemanyagárak is. A literenkénti 600 forintos lélektani határt átlépve egyre tudatosabban állnak az autósok a tankoláshoz, ezért most megnéztük, hogy jelenleg hol lehet a legolcsóbban benzint és dízelt tankolni Magyarországon.

Félelem és pánik jöhet, ha Irán lezárja a Hormuzi-szorost

2025. június 23. 12:00 | Mohos Kristóf, Kaszab Balázs

Félelem és pánik jöhet, ha Irán lezárja a Hormuzi-szorost

Alaposan felpörögtek az események Izrael és Irán konfliktusában, miután a háborúba az Egyesült Államok is beszállt, vasárnap hajnalban máris több bombát dobtak le Irán kulcsfontosságú nukleáris létesítményeire. Az ütős válasz sokat nem váratott magára, az iráni vezetés kilátásba helyezte a globális olajkereskedelem ütőerének számító Hormuzi-szoros lezárását. A piacok idegesek: tovább emelkedik az olaj ára, és ha Irán valóban készpénzre váltja fenyegetését, akkor egyes szakértők szerint brutális olajár-ugrás is jöhet, aminek beláthatatlan tovagyűrűző hatásai lehetnek, a hazai autósok is megszenvedhetik a történetet. Összefoglaló elemzésünkben több hazai olaj-és üzemanyagpiaci szakértőt is megszólaltatunk, hogy pontosabb képet kapjunk azzal kapcsolatban, hogy mire lehet számítani ebben a zűrzavaros időben.

Részletes keresés