Súlyos vészjelzés jött a német gazdaságból, Magyarország is aggódhat

Súlyos vészjelzés jött a német gazdaságból, Magyarország is aggódhat

Németország feldolgozóipara három éve a leggyorsabb ütemben zsugorodott májusban, és négy hónapja először csökkent a termelés - derült ki a Hamburg Commercial Bank és az S&P csütörtökön közzétett felméréséből. Mindez a magyar szereplőknek is rossz előjel.

Beszakadóban a kínai gazdaság, fékezhet a növekedés

Beszakadóban a kínai gazdaság, fékezhet a növekedés

A Caixin/Markit feldolgozóipari PMI szerint áprilisban váratlanul zsugorodott a megrendelések visszaesése és a gyenge belföldi kereslet miatt, ami veszélyezteti a gazdaság második negyedévre vonatkozó növekedési kilátásait.

Súlyos zuhanásban az amerikai ipar

Súlyos zuhanásban az amerikai ipar

Az amerikai feldolgozóipari tevékenység márciusban közel hároméves mélypontra esett vissza, mivel az új megrendelések száma tovább csökkent, és a kibocsátás is visszaesett a magas kamatok miatt költséges hitelfelvétel mellett.

Az amerikai gazdaság kiábrándítóan gyengén kezdte az évet

Az amerikai gazdaság kiábrándítóan gyengén kezdte az évet

Az S&P Global legfrissebb bmi-adatai szerint az amerikai magánszektorbeli vállalatok 2023 elején további termeléscsökkenést regisztráltak. Az üzleti tevékenység visszaesése azonban az elmúlt három hónap leglassabb ütemére enyhült, mivel a gyártók és a szolgáltatók a visszaesés mérséklődését jelezték.

Hasított a magyar feldolgozóipar januárban

Hasított a magyar feldolgozóipar januárban

Januárban is erős volt a feldolgozóipar az ágazat beszerzésimenedzser-indexe szerint, a mutató szezonálisan kiigazított mértéke 54,9 pont volt, azaz bőven az 50 pontos növekedési küszöb fölött teljesített. Utoljára 2019 májusában láttunk ennél magasabb értéket a magyar feldolgozóipari bmi-ben. A korábbi januárokkal összevetve az idei érték felülmúlja a hosszú távú átlagot (52,8), de nem éri el az elmúlt három év átlagát (55,2).

Bajba kerülhet az eurózóna - Ez már a gyengélkedés jele?

Gyenge üzleti aktivitásról tanúskodnak az IHS Markit friss beszerzésimenedzser-indexei (BMI). A szeptemberi hónap a második leggyengébb volt 2016 második fele óta az eurózóna számára, miután az exportrendelések stagnáltak, amire öt éve nem volt példa.

Ezt várnánk az ipartól

Májusban is a növekedést jelző tartományban, 52,3 ponton állt a feldolgozóipar beszerzésimenedzser-indexe (bmi). A mutató kis mértékben még emelkedni is tudott az áprilisi értékéről (52,1), így az ágazat konjunktúrája stabilnak mondható.

Nem tér magához a lengyel feldolgozóipar

Vegyes képet festenek a régiós beszerzési menedzser indexek értékei: a lengyeleknél - bár hajszálnyival kedvezőbben látják a folyamatokat az augusztusiakhoz képest - továbbra is 50 pont alatt áll a mutató, míg ugyanez a cseheknél ismét javulni tudott.

Egy mutató, amelyért minket irigyelhet most Lengyelország

A lengyel gazdaság kilátásainak romlását, eközben a cseh és a magyar gazdaság kilátásainak javulását mutatják a legfrissebb régiós beszerzési menedzser index (PMI) adatok - hívja fel a figyelmet a Reuters.

Jó hír Kínából

Júniusban 50,8 pontra, javult az HSBC által számolt beszerzési menedzser index Kínában. Az előző hónapban még 49,4 ponton állt a mutató, vagyis a zsugorodást jelző, 50 pont alatti tartományban volt. A friss adat héthavi csúcsot jelent, és azt az esélyt kínálja, hogy a kínai gazdaság lassulása nem lesz látványos.

Újabb kedvező adat a magyar feldolgozóiparról

Novemberben tovább emelkedett, 52,6 pont volt a magyar feldolgozóipari beszerzési menedzser index az MLBKT jelentése szerint. Az index negyedik hónapja van 50 pont fölött, azaz jelez növekedést.

Belendült a magyar feldolgozóipar

Szeptemberben 54,5 pont volt a magyar feldolgozóipari beszerzésimenedzser-index, 2,7 százalékponttal magasabb, mint augusztusban.

Javulgat a magyar feldolgozóipari index

Augusztusban 51,7 pont volt a magyar feldolgozóipari beszerzési menedzser index (bmi), 2,7 százalékponttal magasabb a júliusi értéknél - jelentette az MLBKT.

Javul a feldolgozóipari és szolgáltatói hangulat is az eurózónában

A júniusi előzetes adatok szerint 48,7 pont volt az eurózóna összesített feldolgozóipari beszerzési menedzser indexe a májusi 48,3 pont után. A várt érték 48,6 pont volt. Javult a szolgáltatói beszerzési menedzser index is, 48,6 pont volt júniusra a várt 47,7 pont helyett.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Itt a kormánydöntés az üzemanyagárak szabályozásáról
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.