Áprilisban indul a kormány 200 milliárd forintos keretösszegű, 30 év alattiak elhelyezkedését segítő Ifjúsági Garancia Plusz programja - jelentette be Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára az M1 csatorna kedd reggeli adásában.
A magyar kormány fő célja az aktivitási ráta növelése, az inaktívak hatékony bevonása a munkaerőpiacra. Az építő- és feldolgozóipar kivételével a munkaerőpiac jelenleg stabil, és demográfiai kihívásokra is felkészültek a már futó GINOP programokon keresztül – ismertette Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár egy keddi, a Nemzetgazdasági Minisztérium által szervezett háttérbeszélgetésen. A politikus kifejtette, hogy az inaktív munkaerő-tartalékok három csoportra oszthatók, és tervezik a foglalkoztatási hivatal fejlesztését a hatékonyabb támogatás érdekében. A közfoglalkoztatás átalakításával és a külföldi munkaerő bevonásával is számolnak a jövőbeli terveikben.
A kormánynak továbbra is az a célja, hogy a munkaerőpiaci aktivást és a foglalkoztatottak arányát növelje, ezért a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz (GINOP Plusz) terhére összesen több, mint 460 milliárd forintnyi forrást fog felhasználni 2030-ig, és ezen pályázatok nagy részét már idén meghirdetheti – jelezte szerda reggeli közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium.
A gazdaságfejlesztési miniszter egy új, vélhetően céges hitelprogramot és egy szintén új, célzott munkaerő-piaci programot harangozott be a vg.hu-nak adott interjújában. Előbbi már januárban elindulhat.
A magyar gazdaság legégetőbb problémája a munkaerőhiány, amire rövid távon a nyugdíjasok bevonása jelenti az egyetlen megoldást - vélekedtek előadók a Turisztikai és Vendéglátó Munkaadók Országos Szövetsége (VIMOSZ) és a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) konferenciáján hétfőn Budapesten.
Nagyon érdekesre sikerült a BNP Paribas bank ma közzétett "hét grafikonja", amely az elmúlt 15 év termelékenység változása és aszerint sorolta be az országokat, hogy a következő 15 évben nő, vagy csökken a munkaerőpiacon aktív társadalmi réteg mérete. Ezekből ugyanis már következtetni lehet arra, hogy a hét országnak (Egyesült Államok, Nagy-Britannia, Németország, Franciaország, Olaszország, Spanyolország, Japán) milyen lehet a potenciális gazdasági növekedése. Egyetlen ország a feketebárány közülük. Na vajon melyikük az?
A hatóságok lecsaptak az Utolsó Védvonalra.
Elon Musk szerint egyértelmű a válasz.
Az átláthatóságról szóló törvényjavaslat verte ki a biztosítékot.
Fellélegezhetnek az állattenyésztők?
A gyepek és méhlegelők körül mindig forró a hangulat, de a tét sokkal nagyobb a lakók igazánál.
Körvonalazódik, mihez kezdtek a magyarok a felszabaduló megtakarításaikkal.