Úgy néz ki, lelőttek Jemen légterében egy amerikai MQ-9 Reaper katonai drónt – a fotókat több OSINT-elemző is közzétette. Amerika hivatalos kapacitásban még nem kommentálta az állítólagos veszteséget.
Nem csillapodik a feszültség a Dél-kínai-tengeren, miután a kínai parti őrség legnagyobb hajóját a régióba telepítették. A politikusok attól tartanak, hogy a lépés tovább növeli az ellentéteket a keleti nagyhatalom és az Egyesült Államok szoros szövetségesének számító Fülöp-szigetek között – számolt be a South China Morning Post.
Az Egyesült Államok és Japán nem lehetett túl boldog, amikor meglátták azokat a felvételeket, amelyeket egy ismeretlen szerző készített drónnal.
A Nikkei Asia beszámolt arról, hogy a közelgő, április 10-i legmagasabb szintű találkozón megállapodhatnak egymással a védelmi ipari együttműködés megerősítéséről.
Tegnap délután több mint hat órán át bombázta az Egyesült Államok hadereje a jemeni húszikat, az akció során az iszlamista lázadók számos haditechnikai eszközét megsemmisítették – számol be az Egyesült Államok Középső Parancsnoksága (CENTCOM) X-oldalán.
A húszi milícia által ellenőrzött "Al-Masirah" jemeni tévécsatorna jelentése szerint az Egyesült Államok és Nagy-Britannia szombaton két légicsapást hajtott végre Ras Isa kikötője ellen a Vörös-tengeri Saleef kikötővárosban.
Kína csütörtökön bírálta az Egyesült Államokat, amiért az szerinte visszaél a nemzetközi joggal és „bajt okoz és provokál”, miután az amerikai haditengerészet a tajvani választások óta tegnap először hajózott át hadihajóval a Tajvani-szoroson.
Az Egyesült Államok haditengerészete több rakétát is megsemmisített, miközben teherhajókat kísért a Vörös-tengeren, ahol a jemeni húszi lázadók fenyegetik az arra közlekedőket- közölte szerdán a Maersk dán tengeri fuvarozó vállalat.
A Tomahawk cirkálórakétákkal felszerelt amerikai hadihajók kiemelt kockázatot jelentenek Oroszország nemzetbiztonságára nézve – jelentette ki az orosz haditengerészet vezérkari főnöke, Nyikolaj Jevmenov a Newsweek szerint.
Újabb támadást indítottak a jemeni húszik a Vörös-tenger hajóforgalma ellen, alig pár órával azután, hogy az Egyesült Államok retorziókkal fenyegette meg az ország fontosabb részeit uraló iszlamista mozgalmat.
A jemeni húszi lázadók szóvivője arra figyelmeztette a hajózási vállalatokat szombaton, hogy az izraeli kikötők felé tartó hajóikat célpontnak fogják tekinteni a Vörös-tengeren, ha az izraeli ostrom alatt álló, palesztin lakosságú Gázai övezetbe nem tud bejutni elegendő humanitárius segítség.
Hiába viszket az amerikai tábornokok tenyere a jemeni hútik elleni válaszcsapásra, a Biden-kormányzat vezető tisztségviselői egyetértenek abban, hogy jelenleg nem ez a megfelelő válaszlépés – írta meg a Politico.
A Fülöp-szigetek nem zárkózik el attól, hogy további országok vegyenek részt a kritikus pontnak számító dél-kínai-tengeri járőrözésben. Korábban az Egyesült Államok és Ausztrália volt az ország partnere ebben.
A jelentések szerint a Hezbollah Szírián keresztül orosz gyártmányú hajóelhárító rakétákat szerzett be, köztük a P-800 Oniksz "cirkálórakéta" exportváltozatát, amely komoly fenyegetést jelent a térségbeli amerikai hadihajókra, lévén hogy a legtöbb légvédelmi rendszer képtelen az elfogásukra.
A jemeni húszi lázadók lelőttek egy amerikai pilóta nélküli repülőgépet (UAV) Jemen partjainál - erősítette meg az amerikai védelmi minisztérium helyi idő szerint szerda este.
Pápua Új-Guinea biztonsági megállapodást köt az Egyesült Államokkal, ez lehetővé teszi az amerikai hadseregnek, hogy használja a csendes-óceáni ország kikötőit és repülőtereit - közölte csütörtökön James Marape pápua új-guineai miniszterelnök.
Így alakulnak a lakásárak a különböző településtípusokon.
Az agrárminiszter új pályázatot is bejelentett, ami segítené a járványvédelmi beruházásokat.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.
Estek a piacok a beszéd hatására.