Kit érdekel a kockázat, ha ekkora lehetőségről van szó

A friss adatok szerint Kínában a magántőke befektetők rekord összegű befektetésről hoztak döntést 2014-ben, a régióba pedig már most több pénz érkezett, mint 2013 egészében. A magántőke társaságokat nem érdekli, hogy a gazdasági kilátások bizonytalanok, ők mikroszinten gondolkoznak, vállalati fronton pedig nagyon jó lehetőségeket lehet találni - írja a Wall Street Journal.

Érthetetlen, miért nem indulnak meg a dúsgazdagok

A családi tulajdonú vállalkozások közel 60 százaléka keres külső finanszírozót beruházásai megvalósításához, de a megfelelő finanszírozó partner megtalálása igazi kihívás lehet - derül ki a KPMG felméréséből. A megoldást a tanácsadó cég szerint az üzleti angyalok jelenthetik.

Piacvezető szerepre tör egy magyar cég

Az Alliance Jura-Hongrie Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. strukturált befektetést hajtott végre az egészségipari területen működő MEDinnovest Zrt.-ben. A 420 millió forintos befektetés a tevékenység nemzetközi expanzióját és új megvalósítási struktúrába való összpontosítását finanszírozza - áll az alapkezelő közleményében.

Busás hozammal szálltak ki a magyar sikersztoriból

A Széchenyi Tőkealap sikeresen zárta Mobile Engine befektetését, a társaságban fennálló tulajdonrészét az általánosan elvárt hozamszint feletti árfolyamon tudta értékesíteni. A portfólió-társaság, illetve annak alapítói az SZTA első lépcsős befektetését követően, a korábbi terveknek megfelelően kivásárolták az SZTA részesedését.

Újabb áldozatot szedett az orosz-ukrán válság

Három évet várt a világ egyik legnagyobb magántőke társasága, a Blackstone, hogy befektetési lehetőséget találjon Oroszországban, de mivel a számításaik nem jöttek be, nem foglalkoztatnak tovább tanácsadókat az országban. Nem ez az első eset, hogy egy külföldi befektető elhagyja az országot, például az EBRD is időlegesen a befektetések elhalasztása mellett döntött -írja a Financial Times.

A külföldi befektetők keresik a hazai sikersztorikat

Az IT, a telekommunikációs és a médiaiparban voltak a legaktívabbak a befektetők a vállalati felvásárlások (M&A) piacán 2014 első félévében. A tranzakciók száma és értéke is emelkedett a tavalyi év azonos időszakához viszonyítva a nyilvánosságra hozott adatok alapján - derül ki az EY legfrissebb M&A Barométeréből.

Kezdődhet a HVG megvásárlása

Megkezdődhetnek a tárgyalások a HVG Kiadó többségének megvételéről - olvasható a lap közleményében.

Hangos a külföldi sajtó a magyar sikerektől

Az elmúlt években a magyar startup piac hihetetlen sebességgel növekedett, sorra nőnek ki az olyan vállalatok, amelyek a LogMeIn, a Prezi és a Ustream sikereire éhesek. A felfutást a Jeremie-program segítette, de ma már kimondott cél kormányzati szinten is, hogy 2020-ra az ország a régió startup központjává váljon. Minden adott ehhez a The Star cikke alapján, hiszen van tőke, képzett munkaerő és versenyképes bérszínvonal is.

Amerikába robbanna be a magyar sikersztori

Múlt héten írta alá a tőkeemelésről szóló szerződést a Mobilengine és a Valor Capital, és a 740 millió forint már meg is érkezett a Mobilengine számlájára. A Valor Capital egy összegben utalta át a 740 millió forintot, amit az amerikai piac meghódítására használhatnak majd fel - áll a társaság közleményében.

Jól megy a sora a hazai startupoknak

A második negyedévben a hazai kockázati- és magántőke befektetések értéke megközelítette a 6 milliárd forintot, ez csaknem duplája az előző negyedév során tapasztalt összegnek. A befektetések háromnegyede ebben az időszakban két szektorba, az informatikai és fogyasztói elektronikával, illetve az élettudományokkal foglalkozó cégekbe, túlnyomórészt startupokba áramlott - derül ki a HVCA közleményéből.

Kétszámjegyű hozam a magántőke óriásnál

A tavalyi év nagyon jól sikerült az AlpInvest számára, a közel 20%-os nettó hozammal együtt az indulás óta évente 11,1%-ot hoztak a befektetőknek. Egyre nagyobb a kereslet a magántőke iránt a befektetők részéről, csak 2014 első négy hónapjában 3,9 milliárd euróval nőtt a vagyon. A 61 milliárdos vagyonkezelő optimista a jövőt illetően is, számításaik szerint a javuló gazdasági környezet jótékonyan hat a portfóliójukra - írja az IPE.

Amerikai céget vásárolt fel a magyar sikersztori

A hazai székhelyű autós navigáció fejlesztő NNG egy új szegmensbe lépve növelni kívánja jelenlétét a járművek fedélzeti rendszerében, ehhez egy specializált szakértelemmel rendelkező amerikai céget vásárolt meg - áll a társaság közleményében.

Ígéretes bővülés előtt áll a felvásárlási piac

A bejelentett cégfelvásárlások száma és értéke már emelkedik, a lezárt tranzakciók száma azonban kismértékben visszaesett 2014 januárja és júniusa között - derül ki a KPMG globális M&A felméréséből. A piac jövője ennek megfelelően biztató, a felvásárlásra fordítható vállalati források bővülnek, az üzleti bizalmat jelző várható P/E mutató pedig magas maradt.

Kezd elfajulni a borgyártóért vívott csata

Az ausztrál Treasury Wine Estatesre a magántőke iparág legnagyobb szereplői jelentkeztek be, a KKR után a TPG is ajánlatot tett, mind a ketten már a társaság könyveibe is betekinthetnek. Szakértők szerint a részvényenkénti 5,2 dolláros ajánlat könnyedén felmehet a felvásárlási csatában 5,8 dollárra, de a borgyártóért a versenytársak még ennél is többet megadhatnának a szinergialehetőségek kiaknázása reményében - írja a Reuters.

Rövid idő alatt 3 milliárdról döntött a Széchenyi Tőkealap

Az elmúlt hetekben számos vállalkozás átvilágítását zárta le a magyar kis és középvállalkozásokba befektető Széchenyi Tőkealap és 19 társaság kapcsán döntött arról, hogy összesen közel 3 milliárd forint tőkeforrást biztosít a cégek üzleti tervekben lefektetett céljainak eléréséhez. Három vállalkozással, mintegy 400 millió forint értékben már a szerződéskötés is megtörtént - áll a társaság közleményében.

Európában is megy a szekér a Carlyle-nál

Éves alapon duplázni tudta a profitját a világ egyik legnagyobb magántőke társasága, a Carlyle, köszönhetően a részvénypiaci emelkedésnek és a jó időben eladott portfólió-vállalatoknak. Pozitív fejlemény ezen kívül, hogy már nemcsak Amerika, hanem Európa is elkezdte a teljesítményarányos díj termelését. Sőt a cég vezetője szerint nagyon jó lehetőségek vannak Európában, a piac árazása pedig túlságosan alacsony Amerikával összehasonlítva - írja a Reuters.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Itt a kormánydöntés az üzemanyagárak szabályozásáról
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.