2019. szeptember 24-ei ülésén a takarékok integrációs szervezetének (SZHISZ) közgyűlése az igazgatóság tagjává választotta Turi Dénest, az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség (OTSZ) elnökét, aki 2017-ben Demján Sándort váltotta a szervezet élén – derül ki a szövetség közleményéből.
Az előző évinél több mint 30 százalékkal magasabb, 3,6 milliárd forintos eredménnyel zárta a 2017-es évet a Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezete.
A takarékszövetkezeti szektor első, valódi konszolidációja fog megtörténni a következő hónapokban, külső forrás bevonása nélkül. A kétszintű bankrendszer megalakulása óta nem volt ilyen volumenű átalakulás - mondja Tajthy Attila, a Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezetének (SZHISZ) elnöke. Az FHB-t is soraiban tudó Takarék Csoport nem akar egyetlen országos kereskedelmi bankká változni, szeretnék megőrizni a szövetkezeti formából és a helyi viszonyok alapos ismeretéből fakadó piaci előnyüket. A Portfoliónak adott interjújában Tajthy Attila hangsúlyozta: bővültek az SZHISZ felügyeleti jogkörei, így ez az intézmény lesz például az MNB "kapuja" a takarékszövetkezetek felé, miközben szemernyit sem csökkennek a jegybank jogkörei.
A Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezetének (SZHISZ) felügyeleti jogkörei jelentősen bővülnek a ma elfogadott integrációs törvény értelmében - derül ki az SZHISZ mai közleményéből.
Az FHB Jelzálogbank közgyűlése tegnap arról döntött, hogy még szorosabbra fűzi kapcsolatait a takarékszövetkezeti szektorral. A változások lényegéről és a tervekről Vida József, a Takarékbank elnök-vezérigazgatója, az FHB igazgatósági elnöke beszélt nekünk.
A Takarékbank a tervezettnél magasabb, 3,03 milliárd forintos 2016-os adózott eredménye nem sokkal maradt el a 2015-östől. A bank a csökkenő kamatkörnyezet ellenére növelni tudta kamateredményét, emellett jutalékeredményét 33 százalékkal javította, kihasználva azt, hogy a szövetkezeti hitelintézeti integráció ügyfelei jelentősen gyarapították az értékpapír-befektetéseiket. A csaknem 23 százalékos létszámbővülés ellenére a működési költségek mérsékelten emelkedtek - derül ki a bank közleményéből.
Év végéig 52 takarékszövetkezet szándékozik egyesülni, ezzel létrehozva tizenkét szövetkezeti hitelintézetet - erről nyújtottak be március közepén az érintettek szándéknyilatkozatot az Integráció intézményvédelmi feladatait ellátó Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezetéhez (SZHISZ) - derül ki a Takarékbank és az SZHISZ közös közleményéből.
A Takarékbanknál új igazgatósági és felügyelőbizottsági tagokat, a Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezeténél (SZHISZ) pedig új igazgatósági elnököt és tagokat választottak a csütörtökön megtartott közgyűléseken, mert a banknál visszahívták a korábbi tisztségviselőket, az integrációs szervezetnél pedig lemondtak tisztségükről.
A takarékszövetkezeti egyesülések révén tőkeerősebb, versenyképesebb és eredményesebb szövetkezeti hitelintézetek jönnek létre; a jelenlegi 9 egyesülési kérelemben 32 takarékszövetkezet érintett - tájékoztatta a Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezete (SZHISZ) pénteken az MTI-t. Kiemelték, az egyesülések a takarékszövetkezetek autonóm, szuverén döntésén alapulnak.
A Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezetének (SZHISZ) július 18-i közgyűlésén a Szervezet tagjai megválasztották az SZHISZ új igazgatósági és felügyelőbizottsági tagjait - írja az integráció sajtóközleményben.
Július 7-én lemondtak tisztségükről a Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezete (SZHISZ) igazgatósági és felügyelőbizottsági tagjai - mindezt a Szervezet 2016. július 8-án tartott közgyűlésén jelentették be az SZHISZ közleménye szerint. Az SZHISZ új tisztségviselőinek megválasztására a Szervezet július 18-ára összehívott közgyűlésén kerülhet sor. A SZHISZ mai közgyűlésén a tagok elfogadták az Integrációs Szervezet alapszabályának módosítását.
Az igazgatóság javaslatára felfüggesztette mai közgyűlését a Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezete, és egy hét múlvára hívta azt ismételten össze.
Nemcsak létszámuk és fiókszámuk, de pénzforgalmuk, lakossági forintbetéteik és az egyéni vállalkozók számára vezetett számlák alapján is felülreprezentáltak Magyarországon a Szövetkezeti Integráció (SZHISZ) tagjai, amely egyébként az OTP után a legnagyobb pénzügyi csoport Magyarországon - mutatja az MNB friss jelentése. Egy ábrán mutatjuk be a szerepüket.
Demján Sándor, az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség elnöke csütörtökön sajtótájékoztatót tartott, ahol értékelte a takarékszövetkezeti szektorban végbement legutóbbi eseményeket, elárulta, hogy miről egyeztetett legutóbb Orbán Viktorral a témában. A Takarékbank azonnal közleményben reagált az üzletember kijelentéseire, ezúttal is visszautasította a vádaskodást.
A parlamenti képviselők 119 igen szavazattal, 22 nem ellenében és 19 tartózkodás mellett, kivételes sürgős eljárásban szavazták meg a szövetkezeti hitelintézetek integrációjáról szóló törvénymódosítást, amit Varga Mihály nyújtott be hétfőn.
Rohamtempóban fogadhatja el a parlament a szövetkezeti hitelintézetek integrációjáról szóló törvény módosítását. A keddi szavazásra váró módosító javaslatot a kormány még az utolsó pillanatban is több helyen lényegesen átírja.
Papp Lajos és Püski András írta alá.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Az ukrán elnök apostoli látogatásra hívta az új egyházfőt.
Támogatják a 30 napos fegyverszünetet.
A vámháború feszültségei enyhülnek, de a forintnak ez nem kedvez. Elmondjuk, miért.
Budapesten tartják az európai házelnökök konferenciáját.
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.
Egyre több befektető figyelmét vonzza az agrárium, ami a bizonytalan piaci környezetben az egyik legstabilabb növekedési pályát kínálhatja.
Mi áll a GDP-csökkenés mögött?