Új trükkel támadják két bank ügyfeleit Magyarországon

Új trükkel támadják két bank ügyfeleit Magyarországon

Új csalási módszert fedeztek fel, mellyel a csalók több pénzügyi intézmény ügyfeleitől kísérelték meg megszerezni személyes és banki termékekhez köthető adataikat - derül ki az MKB Bank közleményéből.

Új csalás terjed a neten, figyelmeztet az MNB

Új csalás terjed a neten, figyelmeztet az MNB

Csalók elektronikus leveleket küldenek ki magánszemélyeknek az ENSZ által számukra küldött nagy összegű állítólagos pénzküldeményekről. A bűnözők az MNB-re is hivatkozva próbálnak - adminisztrációs, igazolási díjakra hivatkozva - így pénzt kicsalni az érintettektől. A jegybank (amely ilyen ügyekben büntető feljelentést tesz) természetesen valójában nem működik közre e tevékenységben. Célszerű e megkeresésekre nem reagálni, s értesíteni a rendőrséget - olvasható a jegybank közleményében.

Telefonhívásokkal trükköző csalókat leplezett le a Telenor

Telefonhívásokkal trükköző csalókat leplezett le a Telenor

Az elmúlt hétvégén Wangiri-típusú csaláshullám csapott le a hazai mobil-előfizetőkre. A módszer lényege, hogy távoli országokból érkező hívásokkal megcsörgetnek magyarországi mobilszámokat, arra számítva, hogy a hívott fél visszahívja őket. A csalók a nemzetközi, akár emelt díjas hívások után gyűjtik be a pénzt. Hétvégén a Telenor hálózatán százezres nagyságrendben regisztráltak ilyen hívásokat, ám a szolgáltató letiltotta ezeknek a számoknak a visszahívhatóságát - olvasható a Telenor közleményében.

Tömegével verik át a nyugdíjasokat: támadnak az unokázós csalók

Tömegével verik át a nyugdíjasokat: támadnak az unokázós csalók

Az amerikai bankok rekordszámú, közel 24 500 ezer olyan esetett jelentettek az amerikai pénzügyminisztériumnak, amikor idős emberektől csaltak ki pénzt - írja a Wall Street Journal. Az unokázós csalók akár egy élet megtakarítását, töb tízezer dollárt is lenyúlnak, ezért új törvényekkel védik az időseket a tengerentúlon.

10 000% hozammal hülyíti a magyar befektetőket a legújabb

10 000% hozammal hülyíti a magyar befektetőket a legújabb "sikersztori"

A minap kaptunk egy példásan összerakott e-mailes marketinganyagot egy rejtélyes üzletembertől, aki egy Magyarországon sikerre járatott szupercéggel az Egyesült Államok meghódítására készül. A tuti üzlet elindításához persze magyar kisbefektetők pénzére van szüksége, akiknek azt ígéri, hogy két év alatt megtízszerezhetik, megszázszorozhatják a befektetésük értékét - ami majdnem 1000 - 10000% hozamnak felel meg. A csatolt marketinganyag egyébként zseniális; celebeket bevonva, értelmetlen elemzésekkel bombázza a befektetők érzelmeit. Bemutatjuk a Benefit Barcode Incorporatedet és azt, hogy miért érdemes vele vigyázni.

Tényleg trükkel zuhant 64%-kal a Klik tartozása

Valóban egy nemnyilvános kormányhatározat segített abban, hogy a Klik tartozásállománya egy hónap alatt 64%-kal tudott zuhanni, igaz a jövőbeli büdzséje terhére - lényegében ezt ismerte el mai közleményében a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik). Az MTI-nek küldött nyilatkozat mindössze azt hangsúlyozza, hogy az előre elköltött források mellett sem lesz gond a közoktatás finanszírozásával, mert a kormány biztosítani fogja év végéig a forrásokat, hiszen készül az idei költségvetés módosítása.

Kiszivárgott: ezzel a trükkel szerezne pénzt a kormány

A kormány eredetileg úgy számolt, hogy a minisztériumok, kormányhivatalok, háttérintézmények épületeit eladják majd azonnal vissza is bérlik, és így érkezett volna 169 milliárd forint a 2015-ös költségvetésbe - értesült a hvg.hu. A portál arra is emlékeztet ugyanakkor, hogy az EU statisztikai hivatala korábban sem ült fel ilyen trükknek.

Ismét trükközött egyet a kormány

Tíz év után újabb központi béremelést hajt végre a kormány az egészségügyben, ami összesen 30 milliárd forintos többletkiadást jelent az állami költségvetésnek az idei évben. A Nemzeti Erőforrás Minisztérium szerint "a rendelkezésre álló források terhére valósul meg" a mostani bérfejlesztés, a részletek azonban nem éppen ezt mutatják. A plusz kiadás fedezetének fele ugyanis a népegészségügyi termékadóból érkezik a kormány kommunikációja szerint, ez viszont nem plusz bevétel, hiszen már eleve szerepel a költségvetésben. Vagyis a kormány a többletkiadás egy részét fiktív bevételből "fedezi".

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Két éve erre a pillanatra vár Oroszország, most úgy érhet célt, hogy a Nyugat csak nézi
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.