A hazai turisztika teljesítményét hosszú ideje kommunikációs zűrzavar övezi. A híradások egy része visszafogott teljesítményről számol be, eközben más tudósítások mennybe repítik az ágazatot. Az ellentmondásokhoz hozzájárul az idegenforgalmi adatok egyenetlensége. Ugyanakkor a kavarodás fő oka, hogy a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) ezt kihasználva olyan adatokra hivatkozik, amelyek nem is nyilvánosak, a nyilvánosaknak viszont látványosan ellentmondanak. Ez pedig azért különösen pikáns, mert az MTÜ nem csak egy kormányügynökség, hanem adatgazda is.
Júliustól él a szállodák után a vendéglátóhelyekre vonatkozóan is a kötelező adatszolgáltatási rendszer, Szántó Krisztina, a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ programigazgatója egy interjúban magyarázta el, miért is van szükség erre.
Kedden az Országgyűlés gazdasági bizottságának turisztikai albizottsága a Gazdasági Versenyhivatal bevonásával vitatta meg a Booking.com helyzetét és a lehetséges intézkedéseket. Pénteken délután a Magyar Turisztikai Ügynökség újabb kérdőívet küldött a szállásadóknak e-mailben - szúrta ki a spabook.net.
A Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) kérdőívvel méri fel a Booking.com késedelmes fizetésének hatásait a szálláshely szolgáltatók körében. Az eddig beérkezett csaknem 6 ezer válasz alapján minden második szolgáltatót érint a fennakadás, leginkább a főként családi vállalkozások által működtetett magán- és egyéb szálláshelyeket - közölte az MTÜ kedden.
Tegnap jelent meg a hír, hogy a Balatonnál akár 30-40 százalékos vendégforgalom-csökkenést lehet tapasztalni, azonban a Magyar Turisztikai Ügynökség elnöke az Indexnek adott interjújában cáfolta ezt az állítást.
Tegnap este rendeletben módosította a turisztikai törvény adatszolgáltatási kötelezettségre vonatkozó elvárásait a kormány. Eszerint az eredeti tervek szerint július 1-től teljes körűen életbe lépő, valós idejű adatszolgáltatás csak két lépcsőben, és a legkisebb vendéglátóhelyek mentesülésével valósul meg.
Újra megtelnek május utolsó hosszú hétvégéjén a vízpartok és strandok országszerte, pünkösdre már most több mint 420 ezer vendégéjszakát foglaltak le a magyarországi szálláshelyekre a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ (NTAK) adatai szerint - közölte a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) csütörtökön az MTI-vel.
A vendéglátó üzletek és turisztikai attrakciók kötelező adatszolgáltatásának szakaszos bevezetését javasolja a Kormánynak a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ). A javaslat szerint 2023. július 1-től az évi 100 millió forint nettó árbevétel felett teljesítő vállalkozások számára lépne életbe a kötelezettség, az ennél alacsonyabb árbevételű szolgáltatók adatszolgáltatásának kezdete pedig későbbi időpontra módosulna, hosszabb felkészülési időt biztosítva így számukra. Az NTAK regisztráció továbbra is minden vendéglátó üzlet és turisztikai attrakció számára kötelező, ennek elmulasztása szankcionálható - írja a Magyar Turisztikai Ügynökség.
A kínai turistacsoportok is hozzájárulhatnak ahhoz, hogy Magyarország turizmusa minél gyorsabban elérje a 2019-es "bezzeg év" szintjét - mondta a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) marketing és kommunikációs vezérigazgató-helyettese szerdán Budapesten az MTI-nek.
A koronavírus-járvány kezdete óta alig érkeztek Magyarországra kínai turisták, de márciusban visszatért az első csoport. A Magyar Turisztikai Ügynökség külön fogadta az ázsiai utazókat, míg a kormány aktív kampányba kezdett Kínában.
Az országosan tapasztalható áremelkedések a Balatont sem kerülik el. A Pénzcentrum szerint ugyan jó szezonra számítanak az ország legnagyobb nyári üdülőhelyén, de előre láthatóan átlagosan nagyjából 18%-kal fog emelkedni a szállások ára, de lesz olyan hely, ahol ez a emelkedés a harminc, vagy akár a negyven százalékot is elérheti.
A hazai szálláshelyeket követve, július 1-jétől közel 60 000 vendéglátó üzlet és turisztikai attrakció kezdi meg forgalmi, statisztikai adatai továbbítását a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központba (NTAK). Közülük eddig közel 20 000-en regisztráltak az NTAK-ba. Annak érdekében, hogy a vállalkozások még a főszezon előtt felkészülhessenek az adatszolgáltatásra, a Magyar Turisztikai Ügynökség önkéntes adatszolgáltatói tesztidőszakot indított - olvasható a Magyar Turisztikai Ügynökség közleményében.
A koronavírus-járvány alatt a Balaton volt a hazai turizmus egyik megmentője, súlya a vendégéjszakák számában emelkedett akár a külföldiekről akár a magyarokról beszélünk. Azóta persze nagyrészt visszarendeződött a piac, de a magas infláció és a megélhetési válság megint vonzóvá teheti a tavat, ha másért nem, akkor a rövidebb tartózkodás lehetősége miatt.
A Balatonnál tavaly 2,8 millió vendég 8,8 millió vendégéjszakát töltött el, ami 38 százalékkal több vendéget és 27 százalékkal több vendégéjszakát jelent az előző évhez képest - mondta a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) szakmai igazgatója a Balaton Fejlesztési Tanács pénteki ülésén.
Megtartotta 2022-es évértékelőjét a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ), Magyarország turizmusa átlagon, és a várakozásokon felül teljesített, szobaárban és az átlagfoglaltságban már leelőzte vagy megközelítette a népszerű bécsi, prágai, és varsói desztinációkat. Kiderült az is, hogy mely nemzet utazói költik a legtöbbet nálunk, illetve, hogy melyek voltak a legnépszerűbb vidéki városok az utazók körében.
Közel kétszáz regisztráció érkezett a hazai szálláshely-szolgáltatóktól és vendéglátóhely üzemeltetőktől a KKV Energiaköltség és Beruházás Támogatási programra - adta hírül a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ)
Idegenforgalmi adót kell fizetnie a látogatóknak.
Termittel támadják az orosz állásokat.
Dénes Ferenc sportközgazdász és Karakas Ádám, a BCG partnere a Checklist hétvégi különkiadásának vendége volt.
Óriási tüntetések zajlanak az országban, a tűzszünet pedig csak nem akar összejönni.
Mit mutatnak a számok az elnökválasztáshoz közeledve?