Kilőttek a GameStop részvényei a hétfői nyitás előtt, miután három év szünet után ismét megosztott egy bejegyzést "Roaring Kitty", azaz Keith Gill, aki korábban jelentős befolyást gyakorolt a részvény árfolyamára. Gill egy videójátékosról készült képet osztott meg, amely arra utalhatott, hogy komolyan veszi a játékot - számolt be a CNBC.
Ugyan a nemesfémpiacon az aggodalmak közepette minden az aranyról szólt az elmúlt hónapokban, de az ezüst is erősen teljesített, sőt, még az aranynál is többet emelkedett eddig idén. A további emelkedést pedig támogathatja a megnövekedett ipari kereslet is, ráadásul most a technikai kép is igencsak izgalmasan néz ki az ezüst esetében. Éppen ezért megnéztük, hogy mit mutatnak a grafikonok jelenleg az ezüst esetében.
Jövő hónapban ismét újrasúlyozásra kerül sor az amerikai S&P 500 részvényindexben. A legutóbbi alkalommal a mesterséges intelligencia verseny egyik nagyágyúja, az Super Micro Computer (SMCI) is felvételt nyert az indexbe, a bekerülést követően pedig a múltbeli adatok alapján jelentős emelkedés szokott következni az érintett részvényeknél. Éppen ezért megnéztük, hogy mely cégek lehetnek jelenleg a legesélyesebbek arra, hogy bekerüljenek az indexbe.
A Reddit részvényei jelentős emelkedést mutattak a keddi zárást követően, miután a vállalat első negyedéves számai felülmúlták az elemzői várakozásokat a veszteség és a bevétel tekintetében is - írja a CNBC.
Kedd délután megütötték a légitársaságok részvényeit miután, Michael O'Leary a Ryanair vezérigazgatója azt mondta, hogy idén nyáron a vártnál várhatóan csak kisebb mértékben emelkednek majd a jegyárak.
A Teslának július 1-ig van ideje arra, hogy részletes adatokat szolgáltasson az Autopilot nevű vezetéstámogató rendszerének használatával kapcsolatos balesetekkel kapcsolatban az amerikai Nemzeti Közúti Közlekedésbiztonsági Hivatalnak (NHTSA) - közölte a Bloomberg.
A 4iG Csoport, valamint a cégcsoporthoz tartozó Remred Zrt. a Fejér vármegyei Martonvásáron tette le Magyarország első űripari gyártóközpontjának alapkövét - derül ki a 4iG közleményéből.
750 milliárd forintos árbevételt és 40 milliárd forintos EBITDA nyereséget tervez 2028-ra az AutoWallis Csoport, ezzel mindkét mutató esetében megduplázhatja tavalyi eredményeit. A 16 országban 24 autómárkát képviselő, regionálisan meghatározó autókereskedelmi és mobilitási szolgáltató a következő időszakban is évi 2-3 akvizíciót tervez, és az intenzív növekedési szakaszt követően a menedzsment 2026 után osztalékfizetésre kíván javaslatot tenni.
Az elmúlt időszakban a nemzetközi hangulat romlása mellett különösen szembetűnő volt az Ai-papírok esése, amit az AMD és a Supermicro gyorsjelentése csak tovább súlyosbított. A grafikonokat megnézve azonban megfigyelhetőek már fordulós jelek a szektor nagyágyúinál, éppen ezért megnéztük, hogy érdemes lehet-e a mostani szinteken már beszállni az elmúlt egy év nagy nyerteseibe.
Warren Buffett szombaton elárulta, hogy cége, a Berkshire Hathaway jelentős veszteséggel adta el részesedését a Paramount Global média- és szórakoztatóipari vállalatban.
Tavaly szeptemberben a Novo Nordisk cég letaszította a trónról az LVMH francia luxusipari óriást, így a kontinens legértékesebb tőzsdén jegyzett cégévé vált. A súlycsökkentő gyógyszerekről népszerűvé váltó dán gyógyszeripari cég lendülete pedig továbbra is töretlen. Megnéztük, hogy melyek jelenleg a legértékesebb európai vállalatok, és azt is, hogy globális összevetésben hol helyezkednek el jelenleg ezek a cégek.
Eddig hetente két alkalommal, szerdán és pénteken volt árváltozás a hazai benzinkutakon, de az Index birtokába jutott dokumentum alapján a Mol most megváltoztatná az eddigi rendszert.
A Coinbase Global az első negyedévben 1,2 milliárd dolláros profitot ért el, ami jelentős fordulatot jelent az előző év azonos időszakában tapasztalt 79 millió dolláros veszteséghez képest. A fordulat elsősorban a kriptokereskedési aktivitás növekedésének volt köszönhető az amerikai tőzsdén jegyzett bitcoint követő alapok (ETF-ek) januári bevezetése után.
Az Apple negyedéves eredményei és a vállalat előrejelzése is felülmúlta a Wall Street mérsékelt várakozásait, ráadásul az iPhone-gyártó rekord összegű részvény-visszavásárlási programot jelentett be, így a zárás után 6 százalékot ralizott a világ második legértékesebb vállalatának részvényárfolyama.
Jegybanki kamatvágás, geopolitikai konfliktusok, vállalati eredmények - talán a három legfontosabb abból a számos sztoriból, amelyek meghatározták a tőkepiacok irányát az idei év első négy hónapjában. Ugyan az első hónapok kifejezetten erősen indultak, mostanra jelentősebb korrekciót láttunk a részvénypiacokon, elsősorban az amerikai technológiai szektor vezetésével. Mindeközben a nyersanyagpiac köszöni jól van, az ezüst, az arany és a réz 10 százalékot meghaladó árfolyamemelkedést könyvelhetett el eddig, miközben a soft commodity szegmensben is voltak jelentős mozgások. Sok jó sztori van a magyar tőzsdén is, a blue chipek közül a Magyar Telekom emelkedik ki, míg a midcapeknél a Nyomda vezeti az emelkedést, a BUX index pedig a globális lista élmezőnyébe került a maga 12 százalékot meghaladó felértékelődésével.
Bankot venne Európában az OTP, Csányi Sándor több információt is megadott a megfejtéshez, a mi tippünk a baltikumi Luminor volt, ezt most a Bloomberg is megerősítette.
A Moody's-tól, így már az elsőrendű A kategóriában van az adósbesorolása.
Növelhetik a költségvetésre nehezedő nyomást.
Nő a szálló por koncentrációja.
Milyen ballasztok lassítják a gazdaságot?
A hatásokat elemezzük.
Lehet izgulni.