2015. április 24. 09:08 | Portfolio
2015. április 24. 09:08 | Portfolio
2014. december 30. 06:13 | Portfolio
A mögöttünk hagyott év egyik legerősebb sztorija az önkormányzati választások után újult erővel feltörő unortodoxia. Pedig igazából lehetett erre számítani, csak éppen a jelenség intenzitása és kiterjedtsége volt meglepő. Büntető jellegű adók, gazdasági csoportok minden korábbinál szemérmetlenebbül történő helyzetbe hozása, előzetes felmérések, hatástanulmányok nélkül meghozott döntések tömkelege mutatja, hogy az etatista kapitalizmus tovább épül, a piacbarát fordulatnak pedig még halvány jelei sem látszódnak.
2013. július 19. 08:07 | MTI, Portfolio
Válságban a sztenderd gazdaságpolitika nem működik, ilyenkor célzott akciókra van szükség - mondta a miniszterelnök a The Wall Street Journalban pénteken megjelent interjúban. A miniszterelnök szerint amíg 50% alá nem süllyed az adósság, maradnak a válságadók; a gazdaság növekszik, az adófizetők száma megduplázódott; Magyarországon növekszik a nemzeti intézményekbe vetett bizalom; fel fogunk zárkózni Közép-Európához; az élet nagyon nehéz itt, hiszen három hónapig jár munkanélküli segély; a Fidesznek jó esélye van a következő választásokon. Arról is beszélt, hogy a kormány folyamatosan gondolkozik azon, hogyan tudná még segíteni a devizahiteleseket, ez az elsődleges kihívás Magyarország és a magyar emberek számára. A devizahitelektől való megszabadulás egy évnél tovább fog tartani elmondása szerint.
2013. június 07. 13:36 | András Bence
Az unortodox gazdaságpolitikai lépések kifejezetten kulcsszerepet töltöttek be a globális pénzügyi válság legsúlyosabb pontjain. Azt követően eredményességük már nehezebben megítélhető, de alapvetően elmondható, hogy a Fed mennyiségi lazítási programja kedvezően hatott (és hat) az USA gazdaságára. A pontos növekedési hatás okozati feltárása módszertanilag problémás lehet, de a direkt cél, a hozamok csökkentése egyértelműen sikerült. Ezen unortodoxia világra való tovagyűrűző hatása vegyes, de inkább enyhén kedvező képet mutat. Az USA által indukált sokkok jelentős kihatással vannak más országok növekedésére. Ennek a fő csatornája pedig az, hogy az amerikai piac központi szerepet tölt be a globális eszközárak alakulásában. Az USA első mennyiségi lazítási programja jelentős, 0,3 százalékos növekedési többletet eredményezett az ország kereskedelmi partnereinél. Az újabb körök már ennél egy sokkal mérsékeltebb eredményt mutatnak, ugyanakkor az IMF korábbi becslései szerint az USA egy százalékkal nagyobb gazdasági növekedése akár fél százalékos növekedési többletet is eredményezhetett egyes G20 országoknál.
Az USA mennyiségi lazításának harmadik szakaszának lassulásáról a korábbi cikkünkben olvashat. Jelen cikk a tovagyűrűző hatások hátterével foglalkozik, majd következő elemzésünkben a specifikus kockázatokról olvashat.
Az ukrán háború bebizonyította, nem volt elhibázott fejlesztés.
Folytatódnak a tárgyalások.
Ez lehet az egyik legdurvább éve a háborúnak.
Az ukrán elnök szerint akár 1000 drónt is elindíthat Ukrajna felé az orosz haderő.
Ukrajna meg viszi, mint a cukrot.
A Xiaomi autója árnyékot vethet a Porsche modelljeire is.
A szomszéd felvételét nagy viták övezik.
Ennyire erős a verseny?