Március végén olvashattunk egy érdekes és merész marketingfogásról a német Volkswagen részéről, az autógyártó ugyanis “véletlenül” kitett a honlapjára egy sajtóközleményt egy hónappal a tervezett megjelenés előtt, amelyben bejelentette, hogy az amerikai operációjának új neve "Voltswagen of America" lehet, kihangsúlyozva ezzel az elektromos autós törekvéseit. Később aztán kiderült, hogy mindezt csak áprilisi tréfának szánták, végül nem változtattak a néven. Ezek a humoros fogáson felbuzdulva a Forbes összeállított egy listát különböző ismert vállalatokról, amiket eleinte nem azokon a neveken alapítottak, amelyeken a világ megismerte őket. Te hány cégről találod ki, hogy eredetileg hogy hívták?
Az elmúlt egy évben hatszorosára emelkedett a Tesla értéke, a vállalat már 259 milliárd dollárt ér, több mint 12-szer akkora, mint az összes magyar tőzsdei cég, OTP-vel, Mollal, Richterrel együtt. Hamarosan a legnagyobb amerikai vállalatok részvényeit tömörítő S&P 500-ba is bekerülhet a Tesla, ehhez azonban még szükség lenne arra is, hogy egymást követő 4 negyedévben nyereséges legyen az autógyártó, erre eddig még nem volt példa. Az esélyek még soha sem voltak olyan jók, mint most, ha a Tesla 3 egymást követő nyereséges negyedévvel a háta mögött az idei második negyedévben is profitot mutat ki, akkor újabb akadály hárul el az indextagság elől, ami újabb vevőket hozhat, ami még feljebb emelheti a részvényárfolyamot. Ellenkező esetben csúnya esés jöhet, jó adag optimizmus van ugyanis beárazva a papírokba.
Ismét a Google végzett az élen a VMLY&R reklámügynökség 2019-es országos reprezentatív kutatásában, amely képet ad arról, hogyan látják a márkákat a magyar fogyasztók. A rangsorban a Samsung és egyetlen magyar márkaként a Pick követi - közölte a kutató cég az MTI-vel kedden.
A Yahoo amerikai internetes tartalomszolgáltató ellen 2013 augusztusában elkövetett hackertámadás mind a hárommilliárd felhasználói fiókot érintette, vagyis az eddig ismertté váltnál két milliárddal többet - derült ki a vállalat keddi tájékoztatásából.
Kedden lezárult a Yahoo internetes üzletágának eladása, ezzel egyidőben távozott a társaság vezérigazgatónője, Marissa Mayer is. Ezzel gyakorlatilag véget ért a Yahoo története, pedig valaha az internet világának úttörője volt, 100 milliárd dolláros piaci kapitalizációval.
Lealkudta a Yahoo internetes üzletágának árát a Verizon - tudta meg a The Wall Street Journal. Hivatalosan ma jelenthetik be a csökkentett árat a lap értesülései szerint.
A vártnál erősebb számokat tett közzé tegnap negyedéves beszámolójában a Yahoo, a Verizon-felvásárlás lezárása viszont a cég tájékoztatása szerint az idei második negyedévre csúszhat. A befektetők nem ijedtek meg ettől, a részvények emelkedéssel reagáltak a zárás utáni kereskedésben.
Valaha a Yahoo neve egyet jelentett az internettel, mostanában azonban inkább adatlopások és felvásárlási hercehurca kapcsán emlegették. A 2000-es évek elején még 100 milliárd dollárt érő vállalat internetes üzletágát pár milliárdért árulják és valószínűleg a Yahoo jelenlegi formájában már nem sokáig fog létezni. Ha minden a tervek szerint alakul, hamarosan a Yahoo név is eltűnik. A cégnél nem az volt a baj, hogy nem látta meg a lehetőségeket, hanem inkább az, hogy szerencsétlenül alakultak a dolgok és a vezetés sem volt mindig a toppon.
A közelmúlt botrányai miatt továbbra is bizonytalan, hogy megveszi-e a Verizon a Yahoo internetes üzletágát 4,8 milliárd dollárért, ugyanakkor, ha sikerül megvalósítani a tranzakciót, akkor a cégnek kész terve van arra, hogy mi is marad a Yahoo-ból. Altaba néven folytatná tovább, Marissa Mayer nélkül.
Újabb hatalmas adatlopás derült ki a Yahoo-nál, ezúttal több mint egy milliárd(!) felhasználó érintett, ami minden idők legsúlyosabb adatlopása a világban. E-mail-címek, születési dátumok, titkosított biztonsági kérdések kerültek illetéktelenek kezébe. Az eddigi csúcstartó is a Yahoo volt a világon a 2014-es botránnyal, amikor félmilliárd ügyfél adatait lopták el. A történet azért érdekes, mivel éppen eladás alatt áll a Yahoo internetes üzletága és így a vevő könnyen lehet, hogy lealkudja az árat.
Az internet világának császára, a Google 1998-ban kezdte meg működését. Első 20 dolgozója közül már csak hatan maradtak a cégnél, a többiek vagy másik internetes cégnél kamatoztatják tudásukat, vagy saját startupot alapítottak, de van, aki kockázati tőkés befektetőként dolgozik. A Business Insider összegyűjtötte, hogy mivel foglalkoznak most az internetes keresőóriást egykor elindító alkalmazottak.
Nem csak hogy lealkudhatja a Yahoo árát a Verizon, de az is előfordulhat, hogy visszalép a felvásárlástól - írja a Reuters.
Lealkudná a Yahoo árát a céget felvásárló Verizon, nem is kicsivel, 1 milliárd dollárral akar kevesebbet fizetni érte. Az indok, hogy kiderült, hogy hackerek 500 millió felhasználó adatait szerezhették meg.
Súlyos gondatlanság vádjával beperelte pénteken a Yahoo amerikai internetes céget egy ügyfele, miután a társaság az előző nap bejelentette, hogy 2014 végén ellopták tőle legalább 500 millió ügyfelének a személyes adatait.
Legalább 500 millió felhasználói fiók adatait lopták el a Yahoo rendszeréből - ismerte el a cég csütörtökön. Korábbi becslések 200 millióról szóltak, a cég árfolyama ezért is reagált gyengüléssel a hírre. A Business Insider szerint ez minden idők legnagyobb hackertámadása lehetett.
Az átláthatóságról szóló törvényjavaslat verte ki a biztosítékot.
Keményet üzent az amerikai elnök.
Egyetlen célja van ennek a narratívának.
A dollárt is megmozgatta az amerikai elnök üzenete.
A milliárdos saját MI-chatbotját használja kormányzati adatok elemzésére.
Fellélegezhetnek az állattenyésztők?
A gyepek és méhlegelők körül mindig forró a hangulat, de a tét sokkal nagyobb a lakók igazánál.
Körvonalazódik, mihez kezdtek a magyarok a felszabaduló megtakarításaikkal.