
A technológia felgyorsulásával ma már egyre kevésbé elég az iskolából hozott tudás a munkaerőpiacon, a versenyképesség fenntartásához folyamatos képzésre van szükség. A középiskolából, egyetemről kilépve, vagy akár már több évet a multinacionális környezetben töltve sem ér véget a tanulás. Ennek adott platformot a közelmúltban rendezett, Learning Week névre keresztelt program a Yettel Magyarországnál. A tanulás hetén olyan témák kerültek napirendre, amik jövőálló készségek és képességek fejlesztését segítik elő a munkatársaknál:
- a mesterséges intelligencia használata,
- a hatékony együttműködés,
- projekt menedzsment,
- adatvizualizáció,
- hatékony prezentáció,
- vagy akár a Z-generáció megismerése.
Az inspirációs, bevezető előadások mellett az egyes témák mélyebb megismerésére interaktív, kisebb csoportos szemináriumok adtak lehetőséget, ahol egyes területek külsős szakértői, tréner partnerek vettek részt, és egyes témákban lehetőséget kaptak a Yettel szakértői is, hogy előadóként osszák meg tudásukat.

“Hiszünk az élethosszig tartó tanulás fontosságában, ezért nagy hangsúlyt fektetünk a személyes fejlődés lehetőségére. Készségeink, ismereteink fejlesztése, bővítése a gyorsan változó világban az egyik legerősebb ütőkártyánk lehet, hiszen leginkább alkalmazkodási képességünk teszi lehetővé, hogy az elénk kerülő kihívásokkal nagyobb önbizalommal nézzünk szembe, a kritikus helyzeteket belső erőforrásaink mozgósításával sikeresen kezeljük. Ebben a tudásbővítésben, ezáltal alkalmazkodási képességük növelésében szeretnénk támogatni munkatársainkat, gyakorlatias témákat, mindennapi munkába beépíthető ötleteket, közösségépítő elemeket is kínálva számukra” – mondta Szalai Enikő, a Yettel Magyarország HR vezérigazgató-helyettese.
Az esemény a korábbi, évente megrendezett Learning Day-ből nőtte ki magát, az egynapos program helyett most a szervezett önfejlesztés és tanulás lehetősége négy napon át volt elérhető.
Kedd és péntek között, munkaidőben szétosztott, délelőtti és délutáni idősávokban, az aktív munkaidővel egyensúlyt kialakítva választhattak a programokból a törökbálinti székházban, a szegedi ügyfélszolgálati központban és az értékesítési hálózatban dolgozó munkavállalók.
„A szemináriumokon részt vehetett a Yettel székházban dolgozó közel 900 kolléga, míg az értékesítési hálózatban és a szegedi ügyfélszolgálati központban dolgozó munkatársak online közvetítésen, akár interaktívan is csatlakozhattak a programokhoz. Az előadásokról és workshopokról felvétel készült, így a kötött munkabeosztásban dolgozók is – és bármely kolléga – a jövőben bármikor hozzáférhetnek ehhez a tudásanyaghoz” – mondták el a Yettelnél a Portfolio kérdésére, és azt is hozzátették, hogy a korábbi Learning Day-en számos előadás párhuzamos szekciókban, egyidőben zajlott, ugyanígy kihívást okozott korábban, hogy egy teljes nap folyamatos programot jelentett, és erre az időre még a legrugalmasabb munkakörökből sem egyszerű kiszakadni.
Ezek a visszajelzések inspirálták az ötletet, hogy legyen szellősebb, több napra elosztott, a hétfői és pénteki fix home office napokat is figyelembe vevő és csak kevés esetben párhuzamos előadásokat tartalmazó esemény a Learning Week.
A személyes fejlődés lehetősége a cégnél ugyanakkor nem korlátozódik egyetlen hétre: a pénteki home office napokat „meeting-light Friday”-nek nevezték ki, aminek célja, hogy a kollégák kevesebb meetinget szervezzenek, és ezeken a napokon a proaktívan keressék az önképzésre, személyes fejlődésre alkalmas tevékenységeket. Tematikus pénteki képzések szervezésével a cég is segít, ebben a hónapban például személyes pénzügyi tervezést segítő programmal.
Címlapkép: Getty Images
A cikk megjelenését a Yettel Magyarország támogatta.
Jön a hosszú hétvége - Így közlekednek a vonatok, buszok, HÉV-ek
Megerősített kapacitással és módosított menetrenddel készül a MÁV.
"Kizárható a kibertámadás lehetősége" - Megszólalt a spanyol hálózatüzemeltető
Sokáig tarthat a részletes vizsgálat.
Hatalmas segélycsomagtól eshet el Ukrajna, pótolhatatlan vadászgépet vesztett Kijev – Ukrajnai háborús híreink kedden
Cikkünk folyamatosan frissül.
Igazi ritkaságot villantott az ukrán légierő: így szedi le a MiG-29-es vadászgép az orosz fegyvert
Jók voltak a fényviszonyok.
Nyaralás: készpénz vagy kártya?
Jön a nyaralási szezon, sokan mennek külföldre és ott idegen devizában kell fizetniük. Két lehetőségük van, vagy a bankkártyájukat használják vagy készpénzt használnak. A legtöbb emberne
Új ERP rendszer bevezetése: adózási és számviteli buktatók, amikre figyelni kell
Egy új ERP rendszer bevezetése nemcsak informatikai projekt, hanem a vállalat szinte minden működési területét érintő, komplex átalakulás. Különösen igaz ez akkor, ha az ERP rendszer külfö
Zöld energiával meleg otthonokat: új lehetőség a távhőtermelőknek
A 2025/MA/TÁVHŐ/02 kódszámú, társadalmi egyeztetésre bocsátott pályázati felhívás új lendületet adhat a hazai távhőrendszerek megújításának.
Kína AI-ban is leversenyez mindenkit
Peking legutóbbi karácsonyi ajándéka a Nyugatnak a DeepSeek nevű AI-bomba volt, amely komoly felfordulást okozott a Wall Streeten, legalábbis annak techorientált részén. A nyugati féltekén...
T
Egy despota harca a piaccal
Egy fékeket vesztett rezsim épp visszaél egy fékevesztett helyzettel. Amióta Erdoğan az elnök, a török líra folyamatosan gyengül. Ez a folyamat az elmúlt négy évben...
The post Egy despota ha
Lassan, de zöldül a globális villamosenergia-termelés
Kedvező folyamatok látszanak a villamos energia terén is, hiszen a tavalyi termelésnövekedés nyolcvan százalékát már a megújuló energiaforrások és a nukleáris energ
Háromszor annyiból enni tízmilliókba kerül!
Amikor online feljön a kérdés, hogy mennyit költenek az emberek ételre, legtöbbször már nem is válaszolok. Ennek fő oka, hogy a mi családunk költései annyival le vannak maradva a tipikustól (
Zöld hidrogén és ipari kereslet: segíti-e a tagállamok kibocsátáscsökkentését az EU hidrogénstratégiája?
A zöld hidrogén uniós bevezetését a tagállami eltérések, a növekvő költségek és a szabályozási bizonytalanságok lassítják.

Óriási siker az új Duna-parti negyed, itt tart az építkezés (x)
A budapesti átlagot is felülmúlja a Marina City iránti kereslet

- Elképesztő fordulat az autóiparban, az EU a saját fegyverével lő vissza Kínára
- Utódlás: Csányi Péter az OTP új vezérigazgatója
- Mérgező borokkal árasztották el Európát, Magyarországon is súlyos a helyzet
- Karnyújtásnyira volt az ukrajnai háború lezárása – Tényleg egyetlen dolog miatt borul most minden?
- Mától kaphatók az új lakossági állampapírok – melyikbe érdemes most befektetni?
Tőzsdézz a világ legnagyobb piacain: Kezdő útmutató
Bemutatjuk, merre érdemes elindulni, ha vonzanak a nemzetközi piacok, de még nem tudod, hogyan vágj bele a tőzsdézésbe.
Miért a tőzsdei befektetést válasszam az állampapír helyett?
Online előadásunkon megvizsgáljuk a két befektetési formát, megtárgyaljuk az előnyeiket és a hátrányaikat, sorra vesszük mikor mibe érdemes fektetni.
Oszkó: jobb idők jöhetnek az európai tőzsdéken, csökken az USA elszívó hatása
Az OXO Technologies vezére a Business podcast vendége volt.
Évtizedek óta nem látott változás az OTP-nél – Mi jöhet most?
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Megállíthatatlan a földek drágulása, de nem mindenki profitálhat belőle
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
Kiadó raktárak és logisztikai központok
A legmodernebb ipari és logisztikai központok kínálata egy helyen