Javult a hangulat a tőzsdéken

Javult a hangulat a tőzsdéken

Az ázsiai tőzsdéken a kínai stimulussal kapcsolatos növekvő reményeknek köszönhetően remek hangulatban telt hétfőn a kereskedés, ezt követően Európában és Amerikában is visszafogott emelkedést láthattunk a vezető börzéken.

Lefordultak az európai tőzsdék, a magyar piac erős volt pénteken

Lefordultak az európai tőzsdék, a magyar piac erős volt pénteken

Csütörtökön még nagyot emelkedtek az európai részvénypiacok, történelmi csúcsra emelkedett a német tőzsde, pénteken viszont lefordulás jött, főként az autóipari részvények árfolyama esett nagyot, miután profitfigyelmeztetést adott ki a Mercedes-Benz. Az európai hangulatromlást az amerikai tőzsdék is lekövették, mérsékelt eséssel indult a pénteki kereskedés, nap végére azonban a csütörtöki záróérték közelébe értek a vezető amerikai részvényindexek..

Itt vannak az új történelmi csúcsok a részvénypiacokon, csúcson zárt két amerikai index is

Itt vannak az új történelmi csúcsok a részvénypiacokon, csúcson zárt két amerikai index is

Az amerikai jegybank szerdai ülésén 50 bázispontos kamatcsökkentésről döntött. Az első piaci reakciók vegyesek voltak, a vezető amerikai részvényindexek előbb új történelmi csúcsra emelkedtek, végül viszont mérsékelt eséssel zárták a napot. Az ázsiai részvénypiacok jellemzően emelkedtek ma reggel, főként a japán tőzsde, ahol a jen gyengülése hajtja felfelé az árfolyamokat. Az európai részvénypiacok a reggeli mérsékelt emelkedésből rali üzemmódba kapcsoltak át, a német DAX, és az amerikai Dow Jones és az S&P 500 is új történelmi csúcsra emelkedett.

Mínuszba ütötték az amerikai tőzsdéket a Fed nagy döntése után

Mínuszba ütötték az amerikai tőzsdéket a Fed nagy döntése után

Az amerikai jegybank szerda este 50 bázispontos kamatvágásról döntött, amelyre a vezető amerikai részvényindexek kezdetben meglódultak, a dollár pedig esett. Aztán Jerome Powell Fed-elnök üzenetei után a piacokon éles fordulat következett, és végül mínuszban zárt mindhárom vezető amerikai részvényindex, a dollár pedig erősödni tudott.

Holnap jön a Fed kamatdöntése, kivártak ma a befektetők

Holnap jön a Fed kamatdöntése, kivártak ma a befektetők

Ma reggel az ázsiai tőzsdék többsége emelkedett, a japán részvénypiac viszont esett, ott a jen erősödése tartotta nyomás alatt az árfolyamokat. Az európai tőzsdék erősödtek, és az amerikai részvénypiacok is pluszban nyitottak, bár később kisebb lefordulás történt, majd végül a tegnapi záróértékeik közelében fejezték be a napot. A befektetők alapvetően a hét legfontosabb eseményére, az amerikai jegybank szerdai kamatdöntő ülésére figyelnek.

Minimális eséssel zárt a BUX

Minimális eséssel zárt a BUX

Az ázsiai piacok ma nem sok indikációt adtak a hangulatra, ugyanis Kínában, Dél-Koreában, és Japánban is zárva tartottak a tőzsdék. A hongkongi piac esett, miután Kína a hétvégén egy sor aggasztó gazdasági adatot tett közzé: az augusztusi gyári termelés, a kiskereskedelmi forgalom és a beruházások száma elmaradt a várakozásoktól. Ami Európát illeti, itt a vezető részvényindexek mérsékelt eséssel kezdték meg az új hetet, míg az USA-ban vegyesek a mozgások. Makrogazdasági események szempontjából az egész világ egyetlen eseményre készül: a Fed szerdai kamatdöntésére.

Eldőlhet a forint sorsa, egy döntésre feszülten figyelnek a piacok

Eldőlhet a forint sorsa, egy döntésre feszülten figyelnek a piacok

Az egész világ egyetlen eseményre készül: a Fed kamatdöntése áll a középpontban, amely a forintot is elsodorhatja. Magyarországról viszonylag kevés adatközlésre figyelünk, de Európából és a tengerentúlról számos fontos indikátort frissítenek.

2024 legjobb hetét zárták az amerikai tőzsdék

2024 legjobb hetét zárták az amerikai tőzsdék

Reggel Ázsiában felemás teljesítményt nyújtottak a vezető részvényindexek, ezt követően Európában jó hangulatban telt a kereskedés, valamint Amerikában is erősödtek az indexek. Gazdasági események szempontjából a hét vége is tartogatott izgalmakat: ma az USA-ban a Michigan Egyetem fogyasztói hangulatról és inflációs várakozásokról szóló felmérését ismertették.

Bizonytalan mozgások a tőzsdéken

Bizonytalan mozgások a tőzsdéken

Az ázsiai tőzsdék ma nagyrészt emelkedtek a vártnál jobb kínai külkereskedelmi statisztikákat követően, míg Európában a napközben vegyes mozgások után vörösben álltak meg a vezető indexek. Délután érkezett a nagy lefordulás az autóipari részvények mélyrepülése miatt. Az USA-ban eközben folytatódik a visszapattanás a technológiai részvények vezetésével. Reggel megérkezett a magyar inflációs adat, ami jóval alacsonyabb lett a júliusban mért értéknél, és az elemzők által vártnál is kedvezőbben alakult. Fontos bejelentést tett emellett a Mol: az olajtársaság megállapodást kötött a folyamatos kőolajszállításról a Barátság kőolajvezetéken keresztül, ami a befektetők számára megkönnyebbülést jelent a szállítás kapcsán hónapok óta húzódó bizonytalanságok után – a bejelentés után emelkedett a Mol árfolyama.

Este indult meg az új forintgyengülés

Este indult meg az új forintgyengülés

Jelentős gyengülést szenvedett el hétfőn a forint a vezető devizákkal szemben, amellyel kilógott a régiós mezőnyből, így magyarspecifikus okok állhatnak a mozgás mögött. A várt alá bukó magyar inflációs adat nyomán kedden tovább esett a forint, délelőtt megközelítette a 398-as szintet az euróval szembeni árfolyam, így újabb egyhavi forintmélypontot látunk. Délután aztán elkezdett visszaerősödni a magyar fizetőeszköz, amit este gyorsan egy felszúrással el is veszített.

Megütötték a forintot, de mégis miért?

Megütötték a forintot, de mégis miért?

Hétfőn látványos gyengülést szenvedett el a forint, egyértelműen kilógott a régiós devizák mezőnyéből, így elsősorban magyarspecifikus okokat sejthetünk a háttérben. Összeszedtük röviden azt, hogy melyek lehetnek a legfontosabbak, illetve a technikai elemzés szemüvegén keresztül is megnéztük, hogy melyek most a fontos szintek.

Erős napot zártak az amerikai tőzsdék

Erős napot zártak az amerikai tőzsdék

A vártnál gyengébb pénteki munkaerőpiaci adatra megütötték a tőzsdéket, 1-3 százalék közötti esést szenvedtek el a vezető amerikai indexek a múlt hét végén. Ezek után Ázsiában is hasonló volt a helyzet, az új kereskedési hét gyengén indult a térségben, viszont Európában már emelkedést láthattunk, és az USA-ban is megérkezett a felpattanás. A héten hazai és külföldi inflációs jelentésekre, az amerikai elnökjelölti vitára, és többek között az EKB kamatdöntésére lesz érdemes figyelni.

Egyhavi mélyponton ragadt a forint az euróhoz képest

Egyhavi mélyponton ragadt a forint az euróhoz képest

A reggeli kis erősödés után hétfőn délelőtt esni kezdett a forint, kora délután már csaknem egyhavi mélypontra bukott az euróval szemben 397-nél, a dollárral szemben 359,5-nél. A múlt pénteki átfogó amerikai munkaerőpiaci adat jókora piaci hangulatrontó hatással járt, a dollár erőre kapott, és ennek, illetve magyar fejleményeknek is szerepe lehet a forint hétfői esésében. Egyrészt hétvégén Orbán Viktor miniszterelnök erős utalást tett arra, hogy ki lehet a jegybankelnök jövő tavasztól, illetve az összevont nemzetgazdasági és pénzügyi tárca élén, másrészt hétfőn minden idők legnagyobb augusztusi államháztartási hiány adata jelent meg. Holnap a magyar inflációs adatra, szerdán az amerikai inflációs adatra, csütörtökön az EKB kamatdöntésére figyelnek majd elsősorban a befektetők.

Csúnya eséssel zárta az év eddigi legrosszabb hetét Amerika

Csúnya eséssel zárta az év eddigi legrosszabb hetét Amerika

Ma reggel érkezett egy gyenge német ipari termelési adat, ami elrontotta a hangulatot a német tőzsdén, az pedig magával húzza az európai részvénypiacokat. Kora délután megérkezett a hét legfontosabb adatközlése, az amerikai foglalkoztatottsági adat, amire az első piaci reakciók ugyan mérsékeltek voltak, a folytatásban viszont jelentősebb esés bontakozott ki a Nasdaq vezetésével.

Vihar előtti csend a tőzsdéken

Vihar előtti csend a tőzsdéken

A hét korábbi részében látott eladási hullám után mostanra inkább megnyugvás látszik a tőzsdéken. Az amerikai indexek tegnap vegyesen teljesítettek, míg Ázsiában szintén felemások voltak a mozgások, egyedül a japán piac került nagyobb mínuszba a kamatemelési várakozásokra ráerősítő júliusi bérstatisztikákat követően. Ami az európai tőzsdéket illeti, a globális hangulattal összhangban itt is oldalaznak a vezető indexek. Nincs ma hiány makroadatokból, itthonról és az EU-ból kiskereskedelmi statisztikák jöttek, míg az Egyesült Államokban többek között az ADP-munkanélküliség számait közölték. Az igazán fontos NFP munkaerőpiaci statisztika holnap érkezik az USA-ból.

Kritikus szintről esett vissza a forint

Kritikus szintről esett vissza a forint

A csütörtök reggeli magyar kiskereskedelmi forgalmi és külkereskedelmi mérleg adatok, illetve Matolcsy György MNB-elnök beszéde érdemben nem mozgatták meg a forint árfolyamát, a dollár újbóli világpiaci gyengülése viszont igen, és ennek segítségével az euró jegyzése 393-ról 392-ig ereszkedett csütörtökön kora délutánra. Aztán a csalódást keltő amerikai munkaerőpiaci adatok hatására a dollár picit tovább gyengült, a forint pedig erősödött, így az euróval szemben egyhavi csúcsközelben billegett 392 körül. Késő délután érkezett az az értesülés, miszerint költségvetési lazításra készül az Orbán-kormány a 2026-os választások előtt, és éppen ekkoriban kezdtek esni az amerikai részvénypiacok is, így a kettő hatására nap végén visszagyengült a forint a kritikus szintről.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Sarokba szorította Magyarországot és Németországot az Európai Bizottság
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.