A szolgáltatást legjobb tudásunk szerint nyújtjuk. A szolgáltatás elérhetőségének részbeni vagy teljes hiányáért, késedelméért, pontatlanságáért illetve egyéb zavaráért a Net Média Zrt. csak akkor felel, hogy ha az kifejezetten és kizárólag neki felróható okból következik be. Egyéb okból bekövetkezett szolgáltatás-zavarért a felelősségét kifejezetten kizárja. Kizárja a Net Média zrt. a felelősségét az információhoz való jogosulatlan hozzáférésből vagy az információval való bármilyen egyéb visszaélésből eredő károkért. Az előbbiekben megjelölt, illetve jogszerűen egyébként ki nem zárható egyéb felelősség kivételével ...
Nemcsak a befektetők, az elemzők is pozitívan fogadták, hogy múlt pénteken a magyar kormány beígérte a Magyar Telekomnak a közműadó és a távközlési pótadó kivezetését. A hírt követően több elemző felfelé módosította a részvényekre vonatkozó célárát és jelenleg nincs, aki eladásra javasolná a papírokat. Megkérdeztünk elemzőket, hogy mi hajthatja még a befektetési sztorit a Telekomnál, és egy izgalmas spekulációra bukkantunk.
Többek között a hazai részvénypiaci befektetésekről is szó lesz a Portfolio Signature Online Klubján.
Látványos feltámadást mutat a Magyar Telekom részvénye tavaly ősz óta, és a napokban ismét lendületet kapott a részvény, miután a cég vezetője Orbán Viktornál járt, és a távközlési pótadó, valamint a közműadó kivezetésének ígéretével távozott. Ez egy újabb lökést adott az árfolyamnak, amit az újraéledő osztaléksztori és a javuló növekedési kilátások tápláltak az elmúlt egy évben. Megnéztük, hogy miért lehet vonzó még a Magyar Telekom részvénye és hogy hogyan állnak az árazási szintek egy ilyen elképesztő rali után.
Többek között a hazai részvénypiaci befektetésekről is szó lesz a Portfolio Signature Online Klubján
A mesterséges intelligencia itt lesz velünk a következő 10 évben, aki nem foglalkozik ezzel, el fogja veszíteni a versenyelőnyét - mondta Pintér Szabolcs, az SAP Hungary ügyvezető igazgatója az SAP NOW Hungary 2023 konferencián, ahol az AI vállalati felhasználása volt a fókuszban. A hazai cégek elsősorban a termelésben, marketingben, ügyfélkapcsolatok területén várnak jelentős AI-hatást, míg a hagyományosan humán területeken, mint a jog és a HR, ódzkodnak a mesterséges intelligencia használatától. Meskó Bertalan jövőkutató szerint a generatív AI igazi áttörést hoz az emberiségnek, a szakember szerint ez a legfontosabb technológia az internet feltalálása óta.
A Vodafone, a DIGI, az Invitech vagy az Antenna Hungária felvásárlásával, albán és montenegrói terjeszkedéssel nagyra nőtt az elmúlt években a 4iG. Nemzeti bajnokokat építenek, nyilatkozta nemrég a Portfolio-nak Fekete Péter vezérigazgató, de vajon nemzeti bajnok-e már maga a 4iG a nagy hazai tőzsdei cégek között? Megvan-e már az ötödik hazai blue chip a magyar tőzsdén?
Néhány évvel ezelőtt még szinte jelentéktelen cég volt a magyar tőzsdén a 4iG, mostanra azonban egy Magyar Telekomhoz mérhető méretű vállalattá nőtt, így már két nagy távközlési vállalat is van a magyar tőzsdén. Bár a 4iG egy növekedési sztori, ahol még folyamatban van az átalakulás, a Telekom pedig egy stabil, érett vállalat, így nehezen összehasonlíthatók, de mutatunk néhány szempontot, ami alapján összevethető a két cég.
A BUX index annak ellenére tudott pozitív tartományban zárni, hogy a nemzetközi piacokon több kedvezőtlen fejleménynek is köszönhetően kifejezetten rossz volt ma a hangulat.
Friss elemzést tett közzé az Edison Group a 4iG-ról a múlt héten publikált féléves jelentés kapcsán, amelyben kiemeli, hogy rekord eredményeket könyvelt el a cég és jól halad az integrációs folyamat.
A gyors növekedést a konszolidáció időszakának kell követnie a 4iG-nál, de ha adódik lehetőség, nem kizárt, hogy a technológia vagy az űripar területén, vagy a Nyugat-Balkán távközlési piacain tovább növekedjen a vállalat - mondta el a Portfolio-nak adott interjúban Fekete Péter, a cégcsoport vezérigazgatója. A vezetékes és mobil infrastruktúra monetizálásának lehetőségeit jelenleg is vizsgálja a cég, amit részben az eladósodottság csökkentésére fordítana. Az akvizíciókból eredő szinergiahatások már látszanak, és Fekete Péter azt is elmondta, hogy mennyire volt jó üzlet a Vodafone felvásárlása.
Rossz volt ma a hangulat a magyar tőzsdén: a befektetők vélhetően az este érkező hitelminősítői döntés elől vonultak "fedezékbe", nem kizárt ugyanis, hogy kedvezőtlen irányba változtatja besorolásunkat a Moody's.
Ugyan a tőzsdékre a nyári hónapokban a visszafogottság jellemző, a Budapesti Értéktőzsde kiemelkedő hónapot zárt. A BÉT elsődleges részvénymutatója, a BUX index 4,5 százalékos növekedést követően 55 775 ponton fejezte be a hónapot, amely a havi záróértékeket tekintve történelmi rekord. Az erős forma az azonnali részvénypiac forgalmában is tükröződött: összesen 286,8 milliárd forint értékben zajlott a kereskedés, amely 12,5 milliárd forint értékű napi átlagnak felel meg. A legnépszerűbb részvények sorrendjében továbbra sem történt változás, az OTP, a Richter és a Mol zárt az élen, 166,7, 40,1 és 33,6 milliárd értékű forgalommal, míg a brókercégek mezőnyében az Erste, a Wood & Company és a Concorde vezette a mezőnyt.
Komoly növekedést ért el a 4iG az első félévben, ami nagyrészt a távközlési expanziónak köszönhető az akvizíciókon keresztül, de az áremelések és a nyugat-balkáni leányvállalatok is segítettek organikusan – mondta el Fekete Péter, a vállalat vezérigazgatója a féléves eredményeket bemutató konferenciahíváson. A Vodafone akvizíciójával elégedett a 4iG, és a cégvezető azt is elmondta, hogy mennyivel járult hozzá a csoport eredményeihez a januárban felvásárolt mobilcég.
Mind a bevételek, mind az EBITDA szintjén jelentős növekedésről számolt be a 4iG második negyedéves gyorsjelentésében, köszönhetően a közelmúltbeli akvizícióknak, leginkább a Vodafone első negyedévben lezárult felvásárlásának. A 4iG csoport átalakulása közepette változás jön a vezetőségben és a társaság azt is bejelentette, hogy a korábbi pletykáknak megfelelően bevezeti a One márkát Magyarországon.
Már korábban is terjedtek hírek arról, hogy átkeresztelik a Vodafone Magyarország szolgáltatásait, most pedig egy vállalati bejelentésből kiderült, hogy mi lesz az új név, és kifelel az átmárkázásért.
Miután a 4iG komoly változásokon és fejlődésen ment az idei év elején, most a vezetőségben is változás jön: Blénessy László távozik a Vodafone vezérigazgatói posztjáról és a 4iG technológiáért felelős általános vezérigazgató-helyettese lesz, míg őt Bányai Tamás váltja a szolgáltató élén.
Utolsó tesztrepüléseit is sikeresen teljesítette a ProTAR, ezzel hivatalosan is lezárult a célanyag-drón rendszer két és fél éves fejlesztési szakasza. A Magyar Honvédség megrendelésére fejlesztett sugárhajtású drón most első megrendelőit várja. A hadsereg légvédelmi képességének fejlesztésére hivatott pilóta nélküli repülő rendszer akár 500 km/órával is képes kötelékben repülni, segítségével valós körülmények között szimulálhatóak a támadó repülőgépek.
A hét utolsó kereskedési napján is kitartott a lendület a magyar tőzsdén, a blue chipek azonban vegyesen teljesítettek: emelkedett az OTP és a Richter, kisebb mínuszban zárt a Mol és a Magyar Telekom