McDonald's-ügy: tovább nőtt a fertőzések száma Amerikában

McDonald's-ügy: tovább nőtt a fertőzések száma Amerikában

Az Egyesült Államokban tovább nőtt az E. coli fertőzöttek száma, amelyet a McDonald's Quarter Pounder hamburgeréhez használt hagyma okozhatott. A járvány már 13 államot érint, és a fertőzöttek közül többen kórházba kerültek. A gyorsétterem-lánc intézkedéseket hozott a probléma kezelésére, de a szakértők szerint további megbetegedések várhatók.

Vizsgálódik a Nébih az új élelmiszerbotrányban

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) megkezdte a vizsgálódását a Szlovákiából érkezett, madártollal szennyezett importvirsli ügyében - tájékoztatta a hivatal a Magyar Idők lapot.

Élelmiszerbotrány: büntetni fogják a kettős termékminőséget

A termékek kettős minőségben történő forgalmazása ellen is fellép az az Európai Bizottság által szerdán bemutatott intézkedéscsomag, ami a fogyasztók jogait igyekszik hozzáigazítani a változó piaci körülményekhez és a 21. század követelményeihez - írja a Bruxinfo.

Úgy tűnik, Horvátországban tényleg pocsékabb az élelmiszer

Míg a magyar vizsgálatok nem igazán mutattak nagy eltéréseket az itthon és külföldön árusított élelmiszerek minősége között, Horvátországban igen. Déli szomszédunknál a vizsgált termékek több mint felénél találtak különbséget a nagy nemzetközi cégek által forgalmazott élelmiszerek minősége között - jelentette be Biljana Borzan horvát európai parlamenti képviselő pénteken, Andrea Gross-Boskovic, a horvát élelmiszer intézet igazgatójával tartott közös sajtótájékoztatóján. Hozzátette: nem csak minőségben, árban is nagy az eltérés. Horvátországban sokkal drágábbak ugyanazok a termékek, mint Németországban - mondta.

Tojásbotrány: megszólaltak a magyar illetékesek

Nem merült fel a jelenlegi információk alapján, hogy Magyarország érintett lehet a "holland tojásügyben" - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) pénteken az MTI kérdésére. Az élelmiszerlánc-biztonságért felelős államtitkár péntektől augusztus végéig elrendelte a Magyarországra érkező tojástermékek célellenőrzését.

Élelmiszerbotrány: a kormány újabb vizsgálatokat rendel el

A földművelésügyi miniszter egyes élelmiszerek újabb átfogó vizsgálatát rendelete el annak érdekében, hogy kiderüljön: a nyaranta nagyobb mennyiségben fogyasztott termékeknél létezik-e a kettős mérce. Vagyis az azonos márkanév alatt forgalmazott élelmiszerek azonos minőségben kaphatók-e itthon és külföldön - olvasható a Fölművelésügyi Minisztérium közleményében. A vizsgálat elindulásáról Fazekas Sándor beszélt az M1 és a Kossuth Rádió reggeli műsoraiban.

"Nem vagyunk kalandorok" - Románia is beszállt az élelmiszerbotrányba,

Románia öt nyugat-európai országtól kért engedélyt, hogy mintát vegyen az ottani élelmiszerekből - jelentette be hétfőn Petre Daea román mezőgazdasági miniszter. A bukaresti hatóságok azért kértek engedélyt a mintavételre, hogy összehasonlíthassák a Nyugat-Európában árult termékeket a Romániában forgalmazottakkal, és megállapíthassák, van-e minőségbeli különbség az azonos márkájú termékek esetében.

Kilenc pontban a kormány kiskereskedelmi pakkja

Nem az a kérdés, hogy a kormány készül-e a kiskereskedelem újraszabályozására, hanem az, hogy milye eszközökkel - az elmúlt napok eseményei alapján ezt már kijelenthetjük. Az is kezd körvonalazódni, hogy az első javaslatokból mi maradt napirenden és mi nem. A hírek szerint hétfőn kezdődnek az egyeztetések.

Különadóval szívatná a multikat Lázár és Varga

Az élelmiszerbotrányra hivatkozva újabb, a külföldi tulajdonú élelmiszerláncok szívatására kitalált javaslatcsomagot nyújtott be a kormánynak Lázár János és Varga Mihály. Az Index megszerezte az előterjesztést, amely szerint többek között évi 20 milliárd forintot szednének be az áruházaktól a parkolásért, kötelezően felvetetnének embereket a boltokba, durván szabályoznák, hogy a cégek mennyi pénzt költhetnek reklámra, és megsarcolnák az áruházak ingyenes buszjáratait is.

Az élelmiszerbotrány miatt verik az asztalt a régiós országok

Csehország azt javasolta, hogy az Európai Bizottság illetékes képviselője is vegyen részt a négy visegrádi ország rendkívüli kormányfői csúcstalálkozóján, amelynek témája az a gyakorlat, hogy a nagy nemzetközi cégek eltérő összetételben és minőségben forgalmazzák azonos márkájú élelmiszertermékeiket Nyugat-, illetve Kelet-Európában.

Az élelmiszerbotrány miatt ülnek össze a visegrádi országok

Rendkívüli kormányfői csúcstalálkozón foglalkozik majd a négy visegrádi ország - Csehország, Lengyelország, Magyarország, Szlovákia - azzal a problémával, hogy a nagy nemzetközi cégek eltérő összetételben és minőségben forgalmazzák azonos márkájú élelmiszertermékeiket Nyugat-, illetve Kelet-Európában - jelentette be Robert Fico szlovák miniszterelnök csütörtöki pozsonyi sajtóértekezletén.

Dagad az élelmiszerbotrány, a cseheknek is elegük lett

Dagad az élelmiszerbotrány, a cseheknek is elegük lett

Szlovákia és Magyarország után Csehországnak is elege lett: az agrárminiszter szerint a multinacionális élelmiszerkereskedő cégek rosszabb élelmiszert adnak el a kelet-európai régióban.

Élelmiszerbotrány: reagált a márkaszövetség

Élelmiszerbotrány: reagált a márkaszövetség

Az eltérő tárolás, más lejárati idő vagy az eltérő fogyasztói szokások miatt lehet különbség a magyar és osztrák boltokban kapható, ránézésre ugyanolyan márkájú termékek között, nem azért mert a cégek a vacakabb árut hozzák Magyarországra a multinacionális élelmiszeripari cégek - összefoglalva így reagált a Magyar Márkaszövetség arra a csütörtöki hírre az Index szerint, hogy a Nébih is eltéréseket talált az itthon és Ausztriában kapható termékek között.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Végzetes háború törhet ki az USA és Kína között - Pillanatokon belül hatalmas fordulatra lesz szükség Magyarországon
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.