Összeesküvés miatt 10 év börtönre ítélt egy nicaraguai bíróság négy római katolikus papot, miután a kormány hosszú ideje azt állítja, hogy az egyház illegális, demokráciapárti tiltakozásokat támogat.
Nicaragua messze nem szerepel annyit a világsajtó címlapjain, mint Oroszország, Venezuela, Észak-Korea vagy Irán, hiszen egy mindössze 6,6 millió fős, gazdaságilag jelentéktelen országról van szó, amely érdemben nem tud beleszólni a nagy geopolitikai folyamatokba. Az egykori kommunista gerillából lett többszörös elnök, Daniel Ortega azonban egyre látványosabban hívja fel a világ figyelmét országára: összerúgta a port az Egyesült Államokkal és az Európai Unióval, megszakította a diplomáciai kapcsolatokat Tajvannal és Hollandiával, eddig utolsó országként elismerte Pekinget, és hangosan kiáll Oroszország ukrajnai inváziója mellett. Eközben a diktatúra egyre elnyomóbbá válik: lényegében megsemmisítették az ellenzéket, a független médiát, legújabban pedig koncentrált támadást indítottak a katolikus egyház ellen a mélyen vallásos országban. Menekülő apácák, őrizetbe vett püspök, összeesküvésért letartóztatott papok – az egyházüldözés miatt már Ferenc pápának is meg kellett szólalnia.
Több száz, Hondurasból és Nicaraguából az Egyesült Államokba tartó embert tartóztatott fel a guatemalai határőrség szombaton.
Nicaragua csütörtökön megszakította hosszan tartó diplomáciai kapcsolatait Tajvannal elismerve ezzel a pekingi vezetés egy Kína politikáját.
Panama nem tartja legitimnek a nicaraguai általános választást, és nem ismeri el az eredményét, a bolívári országok szövetsége (ALBA) viszont üdvözli Daniel Ortega hivatalban lévő államfő újabb, sorban immár negyedik választási győzelmét.
Újabb lehetséges elnökjelöltet vettek őrizetbe szombaton Nicaraguában, immár a hetediket, így Daniel Ortega jelenlegi államfő kihívói közül szinte már az összes rendőri őrizetben van.
Trump is egyre idegesebb Moszkvára.
India szerint Pakisztán növeli csapatai létszámát a térségben.
Hortobágyi T. Cirillt kérdeztük.
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.
Egyre több befektető figyelmét vonzza az agrárium, ami a bizonytalan piaci környezetben az egyik legstabilabb növekedési pályát kínálhatja.
Mi áll a GDP-csökkenés mögött?