Szerdán lefordultak az európai és az amerikai részvénypiacok, főként az amerikai tőzsdéken volt nagy az esés, az amerikai gazdasággal és államadóssággal kapcsolatos fokozódó aggodalmak miatt kerültek nyomás alá a részvénypiacok. A rossz hangulat csütörtök reggel az ázsiai tőzsdékre is átragadt, az amerikaihoz hasonlóan az ázsiai piacokon is a technológiai részvények vezették az esést, majd az európai piacok is esésekkel zártak. A kockázatvállalási hajlandóságot tovább csökkentette az Egyesült Államok és Kína közötti kereskedelmi kapcsolatok körüli bizonytalanság, valamint egy jelentés, amely szerint Oroszország nem siet befejezni az ukrajnai háborút. Csütörtökön napközben óvatos hangulatjavulás látszott az amerikai tőzsdéken, a Nasdaq végül pluszban zárta a kereskedést.
Továbbra is alacsony az amerikai új munkanélküli segélykérelmek száma, miközben a Chicago Fed felmérése szerint a gazdasági kilátások romlanak.
A kereskedelmi háborúval, az orosz-ukrán egyezkedésekkel kapcsolatos hírekre figyel a piac, de okozhatnak még meglepetéseket a japán államkötvényhozamok is. A forint a este 403 felett tartózkodik az euróval szemben.
Soha nem volt még olyan magas a kínai költségvetés első négy hónapos hiánya, mint 2025-ben – derül ki a Bloomberg elemzéséből. A kínai kormány fogyasztást támogató költekezéssel reagált Donald Trump amerikai elnök vámintézkedésire, jelentősen hozzájárulva a deficit megugrásához. A vámok részleges felfüggesztése és a gazdaság helyenként biztató áprilisi teljesítménye (ipari termelés és a kiskereskedelmi forgalom egyes szektorai) lehetővé teszi a kiadások visszafogását és a deficit stabilizálását.
A General Motors leállítja bizonyos amerikai járművek exportját Kínába - írja a Fox Business.
Kína aranyimportja közel egyéves csúcsra emelkedett áprilisban a rekordmagas árak ellenére, miután a jegybank enyhített a nemesfém behozatalára vonatkozó korlátozásokon - tudósított a Bloomberg.
Kína az év első négy hónapjában minden korábbinál nagyobb költségvetési hiányt halmozott fel, miközben az Egyesült Államokkal folytatott vámháború árnyékában masszív gazdaságélénkítésbe kezdett. A több mint 2,6 billió jüanos deficit a jelek szerint elérte csúcspontját, és a friss adatok alapján egyre kevesebb az esély újabb állami támogatásokra — különösen most, hogy az amerikai–kínai feszültségek enyhülni látszanak.
2011 óta nem látott mélypontra zuhant áprilisban a Kínából az Egyesült Államokba szállított okostelefonok mennyisége, ami jól mutatja az amerikai vámfenyegetések hatását a két gazdasági nagyhatalom közötti kereskedelemre - írta meg a Bloomberg.
Donald Trump vámháborúja és az euró erősödése kettős csapást mér az uniós exportőrökre, különösen az amerikai piacra termelő iparágakra. Az árfolyamhatás nemcsak az USA-val, hanem Kínával szemben is rontja az európai versenyképességet. Ugyanakkor az erős euró miatt az EKB folytathatja a lazítást, ami a finanszírozáson segíthet.
A kínai ingatlanárak áprilisban a korábbinál gyorsabb ütemben csökkentek: ez további problémát jelent a gazdaságpolitikai döntéshozók számára az USA-val folytatott kereskedelmi háború közepette - írja a Bloomberg.
Az elmúlt hetek vámháborús feszültségei közepette különös jelentősége lehet annak, hogy a jövő héten összeülnek a világ legfejlettebb országainak pénzügyminiszterei és jegybankelnökei. A G7-csúcson vélhetően a kereskedelmi tárgyalások uralják majd a hangulatot, a szivárgó hírek és nyilatkozatok pedig akár komolyabb piaci kilengéseket is hozhatnak. A történelmi csúcstalálkozó mellett is jönnek fontos makroadatok a héten, melyekre érdemes lesz figyelni.
A kínai kereskedelmi minisztérium vasárnap dömpingellenes vámokat vezetett be a polioximetilén kopolimerek - egy mérnöki műanyagtípus - behozatalára az EU-ból, az USA-ból, Japánból és Tajvanról.
Donald Trump amerikai elnök szombaton a Truth Socialön közzétett posztjában kijelentette, a Walmartnak "kell lenyelnie a vámokat" ahelyett, hogy az azok miatti pluszköltségeket az amerikai vásárlókra hárítaná a kiskereskedelmi óriás - írja a Reuters.
Donald Trump kész személyesen Kínába látogatni, hogy Hszi Csin-pinggel tárgyaljon külpolitikai és gazdasági kérdésekről. Ez az újabb jelzés a két ország közötti feszültségek enyhítésére tett erőfeszítésekről szól, írja a Bloomberg.
Az Európai Unió exportja rekordszintre emelkedett az Egyesült Államokba márciusban, közvetlenül Donald Trump kereskedelmi háborút bejelentő intézkedései előtt – jelentette a Bloomberg.
Trump bejelentette, hogy két-három héten belül meghatározza az Egyesült Államok kereskedelmi partnereire vonatkozó vámtételeket, mivel adminisztrációja nem rendelkezik elegendő kapacitással az összes partnerrel való tárgyaláshoz –közölte a Bloomberg.
Három halálos áldozatról szólnak a hírek.
Az ukránok folytatták a tömeges dróntámadást.
Egyre több cégnél meditációs gyakorlatok, jógaórák vagy pszichológiai tanácsadás is elérhetők.
Ezt állítja egy orosz parancsnok.
Az ország a kriptoeszközök és a mesterséges intelligencia felé fordul.
2027-re az AI iránti globális igény Dánia éves vízkivételének 4-6-szorosát fogja kitenni.
Fellélegezhetnek az állattenyésztők?
A gyepek és méhlegelők körül mindig forró a hangulat, de a tét sokkal nagyobb a lakók igazánál.
Körvonalazódik, mihez kezdtek a magyarok a felszabaduló megtakarításaikkal.