Újabb nagyszabású adatbázis szivárgott ki offshore cégekről a Süddeutsche Zeitung című német laphoz, amely a Panama-iratok néven is ismert dokumentumok esete után ismét az Oknyomozó Újságírók Nemzetközi Konzorciumával (ICIJ) együtt dolgozta fel az anyagot. A munka eredményeinek ismertetését vasárnap este kezdték meg.
Dánia adatlistát vásárol olyan feltételezett adóelkerülőkről, akiknek nevei szerepelnek a panamai Mossack Fonseca ügyvédi irodától kiszivárgott dokumentumokban - közölte szerdán Karsten Lauritzen dán adóügyi miniszter.
Az idén tavasszal nyilvánosságra került Panama papírok mély betekintést adnak az offshore vállalatok világába, melyeket gyakran a műtárgyak valódi tulajdonosainak a leplezésére is használnak - írja legfrissebb cikkében a műtárgy.com az New York Times nyomán. Ezek a dokumentumok számos meglepetést tartogatnak a műtárgytulajdonlás eltitkolt struktúráiról. Az alábbiakban három példát mutatunk be, melyek jól példázzák, hogy a titoktartás milyen teret nyert a mai nemzetközi műtárgypiacon.
Megszavazták az Európai Parlament (EP) képviselői szerdán az offshore-botránnyal foglalkozó vizsgálóbizottság felállítását, amely az uniós jogba ütközően működő offshore cégeket és azok haszonélvezőit kívánja felkutatni.
Egyszerre több tucat történet szálait követik a Mossack Fonseca panamai ügyvédi iroda kiszivárogtatott iratait feldolgozó újságírók, és már a jövő héten újabb ügyekkel állnak elő - mondta kedden Berlinben a munka egyik vezetője, Frederik Obermaier, a Süddeutsche Zeitung (SZ) című német lap oknyomozó újságírója.
A Panama-papírok kapcsán kiszivárgott többmillió dokumentum a világ legnagyobb offshore-botrányává tette az ügyet, ismét a globális figyelem középpontjába hozva a vagyonos magánszemélyek és a nemzetközi vállalatok adóelkerülő magtartását. Egyes becslések szerint a világ összevagyonának 8%-a lehet offshore-számlákon, ami komoly adóbevételektől fosztja meg az országokat, ráadásul ennek a pénznek a nagy része nem is létezik hivatalos statisztikákban. A legésszerűbb megoldásnak a nemzetközi információcsere erősítése, szigorúbb regisztrációs és átláthatósági szabályok, illetve egy nemzetközi szinten harmonizált adórendszer kialakítása tűnik, melyekben az utóbbi hetekben látható elmozdulások történtek, köszönhetően az ügy nagy nyilvánosságának.
Panama úgy döntött, hogy elfogadja a pénzügyi információk automatikus cseréjéről szóló, adóelkerülést szolgáló nemzetközi szabályokat (CRS) - jelentette be csütörtökön Washingtonban Ángel Gurría, a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) főtitkára.
Egy német állami társaság, a szövetségi nyomda (Bundesdruckerei) is belekeveredett a panamai központú Mossack Fonseca ügyvédi iroda kiszivárogtatott iratai körül kirobbant offshore-botrányba. A vállalatot felügyelő pénzügyminisztérium az eset kivizsgálását ígéri.
Orbán Viktor miniszterelnök kérésére Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter elrendelte a magyarországi offshore-szálak azonnali, egyenkénti kivizsgálását a NAV-nál. Az offshore ügyek felgöngyölítésével külön szakértői munkacsoport foglalkozik - jelentette be közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium.
Franciaország felkéri a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezetet (OECD), hogy nyilvánítsa adózási kérdésekben nem együttműködő országnak Panamát a világ leggazdagabbjainak pénzügyi titkait megszellőztető offshore-botrányt miatt - jelentette be Michel Sapin francia pénzügyminiszter szerdán.
Tagadják a nemzetközi bankóriások, hogy bármi illegálisat csináltak volna az offshore-hálózatukon keresztül, viszont már olyan eset is akad, hogy olyan arra használták a számlákat, hogy nemzetközi szankciókat kerüljenek meg velük - írja BBC.
A 89 éves Abbász két évtizede vezeti a Palesztinai Felszabadítási Szervezetet.
Trump szerint ő nem felelős a helyzetért.
Vlagyimir Putyin a Kremlben fogadta Donald Trump különmegbízottját.
Az alap verzió eléggé fapados lesz.
Gediminas Simkus szerint tovább kell csökkenteni a kamatokat.
Szó szerint kell venni, amit az amerikai elnök mond.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.