Ezért fontos a megújuló energiára való átállás a magyar kisvállalatoknak
Üzlet

Ezért fontos a megújuló energiára való átállás a magyar kisvállalatoknak

Portfolio
Egyre nagyobb hangsúlyt kap a kis - és középvállalatok fenntarthatósági tudatosságának növelése, az idén hatályba lépett ESG törvény pedig már kötelezi is a magyar vállalkozásokat a fenntarthatósági célú átvilágításokra, felelősségvállalásra. Az ESG törekvések eszköze lehet a megújuló forrásból származó energiára való átállás is. Ebben segít az E.ON Zöld Partner szerződéses konstrukciója - tájékoztatta az energiaszolgáltató a Portfolio-t.

A fosszilis energiahordozók folyamatos merülésével és a geopolitikai helyzet okozta energiaellátási bizonytalansággal a megújuló energiaforrásokra váltás egyre sürgetőbb. A hazai és nemzetközi ESG szabályozások miatt pedig nem túlzás azt állítani, hogy a közeljövőben az üzleti működés során elkerülhetetlenné fog válni a fenntarthatósági szempontok figyelembevétele.  

Az Európában működő nagyvállalatokra már most komoly előírások vonatkoznak, évente jelentést kell készíteniük és számos vállalást kell tenniük, és bár a KKV-k még törvényileg nem kerültek sorra, a szakértők szerint erre sem kell már sokat várni.

AZOK A KIS - ÉS KÖZÉPVÁLLALKOZÁSOK, AMELYEK NAGYVÁLLALATOK BESZÁLLÍTÓJAKÉNT MŰKÖDNEK, MÁR MOST IS EGYRE TÖBBET TALÁLKOZHATNAK A MEGRENDELŐIKTŐL ÉRKEZŐ KÜLÖNBÖZŐ ADATSZOLGÁLTATÁSI KÉRELMEKKEL, MIVEL AZOK ESG KRITÉRIUMAIKBAN A BESZÁLLÍTÓI LÁNCUK ZÖLDÍTÉSÉT IS VÁLLALJÁK.

Az ügyfelek is egyre inkább értékelik és preferálják az olyan vállalkozásokat, amelyek fenntartható szemlélettel rendelkeznek és aktívan részt vesznek a környezetvédelemben. Ez a pozitív cégimázs versenyelőnyt jelenthet a vállalat számára.  

A fenntarthatósági törekvések egyik sarkalatos pontja az energiahatékonyság növelése és a minél nagyobb arányú zöldenergia-felhasználás.  

Ennek igazolására elsősorban az Európában egységesen használt és általánosan elfogadott származási garancia szolgál. Ez egy olyan forgalmazható elektronikus okirat, amely igazolja a felhasználó felé, hogy a villamos energia meghatározott mennyisége (akár 100%-a) megújuló energiaforrásból vagy nagy hatékonyságú kapcsolt energiatermelésből származik. 

Így működnek a származási garanciák
Az egységes európai rendszer lehetővé teszi, hogy a megújuló energiát előállító erőmű származási garanciát igényelhet az adott ország illetékes hatóságától. A rendszerben egy GO egység 1 MWh megújuló forrásból származó villamosenergia-termeléssel egyenértékű. Ezek az egységek egész Európában forgalmazhatók, és megvásárlásukkal a felhasználó cégek igazolni tudják, hogy adott mennyiségű, akár teljes energiaszükségletüket fenntartható forrásból fedezték.

A leggyakoribb megújuló energiaforrások közé tartoznak az olyan természeti források, mint a szél, víz, napsütés vagy a biomassza – ezek, szemben a fosszilis energiahordozókkal kiszámíthatatlanabbul, de korlátlan mennyiségben állnak rendelkezésre és előállításuk is kevesebb káros mellékterméket bocsát ki. 

A nagy hatékonyságú kapcsolt energiatermelés pedig azért fenntarthatóbb, mert míg a hőerőművekkel történő villamosenergia-termelés melléktermékeként nagy mennyiségű hulladékhő keletkezik, a kapcsolt technológia keretében történő hő- és villamos energia előállítás hatásfoka elérheti akár a 80-90%-ot is.

KKV-k számára kínál zöld áramot az E.ON 

Az E.ON Zöld Partner terméke hazai kis-és középvállalkozások számára kínál – a fenti származási garancia igazolással – 100%-ban megújuló energiaforrásból származó villamos energiát a fenntarthatóság jegyében. 

A termék különösen jó lehetőség lehet azon vállalkozások számára, akik elébe mennének a fenntarthatósági előírások szigorodásának vagy olyan nagyvállalati ügyfelekkel dolgoznak együtt, akik számára már most fontos az ESG szempontok érvényesítése. 

Amellett, hogy hozzájárul a közösségi zöldüléshez, a Zöld Partner további előnye, hogy nincs átállási időszak, csupán egy új szerződés megkötésére van szükség. 

A cikk megjelenését az E.ON támogatta.

A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Portfolio

Holdblog

Fegyverkezik a világ

Működött a fenyegetés. 2021-ben a harminckét NATO-tag közül csak öt állam volt hajlandó teljesíteni a GDP-arányosan kétszázalékos védelmi büdzsét, amit a szövetség előír. Ma ez... The

Holdblog

Cash is king! (feat. Zsiday)

Fejhallgatóval, feministákkal és ciklustetővel kezdjük az évet, amelyben már Viktortól is elhatárolódunk, viszont Kanada felőlünk maradhat szuverén. Jó szórakozást! Milyen platformokon tal

PR cikk
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Itt a friss inflációs adat! A vártnál nagyobb lett a drágulás

Multi asset portfólió menedzser

Multi asset portfólió menedzser
Property Warm Up 2025
2025. február 20.
Green Transition & ESG 2025
2025. március 6.
Biztosítás 2025
2025. március 4.
Agrárium 2025
2025. március 19.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Kiadó modern irodaházak

Az iroda ma már több, mint egy munkahely. Találják meg most cégük új otthonát.

Díjmentes online előadás

Kisokos a befektetés alapjairól, tippek, trükkök a tőzsdézéshez

Előadásunkat friss tőzsdézőknek ajánljuk, összeszedünk, minden fontos információt arról, hogy hogyan működik a tőzsde, mik a tőzsde alapjai, hogyan válaszd ki a számodra legjobb befektetési formát.

Díjmentes online előadás

Forint, euró, dollár – Hogyan lovagold meg a devizapiac hullámait?

Megtudhatod, hogyan hatnak egymásra a forint, az euró és a dollár, és milyen tényezők mozgatják az árfolyamokat.

Ez is érdekelhet
GettyImages-2183291686-árfolyam-befektetés-elemzés-grafikon-kereskedés-pénzügy-piac-részvény-tőzsde