Bemutatta a Wizz Air a 2050-es ütemtervét

Bemutatta a Wizz Air a 2050-es ütemtervét

A Wizz Air bemutatta új, nettó zéró kibocsátási ütemtervét, amely elsősorban a fenntartható repülőgép-üzemanyagra (SAF), mint kritikus szén-dioxid-csökkentési eszközre, a flottamegújításra és a lábnyomára összpontosít. A 2050-es stratégia bemutatása során a vállalat budapesti tréningközpontjában látta vendégül a nemzetközi sajtót és a Portfolio-t, ott ahol a pilóták szimulátoros gyakorlatai, a légiutas-kísérők menekülési és tűzvédelmi kiképzése is zajlik. Yvonne Moynihan, a Wizz Air vállalati és ESG-felelőse előadásában kiemelte, hogy radikális beavatkozás nélkül a légi közlekedés nem fogja tudni teljesíteni a vállalásait, ezért kritikusak az iparági és szabályozási változtatások.

Erre kellene igazán figyelnünk: emberek millióinak életét lehetne így megmenteni

Erre kellene igazán figyelnünk: emberek millióinak életét lehetne így megmenteni

A Föld Napját (április 22.) ünnepelve csábító dolog lenne azt hinni, hogy a világ a környezeti összeomlás szélén áll. Folyamatosan elárasztanak bennünket a klímakatasztrófára vonatkozó szörnyű előrejelzések és a bolygó közelgő pusztulásáról szóló figyelmeztetések. Ez azonban félrevezető. Ahelyett, hogy pánikba esnénk, egy pillanatra meg kellene állnunk, és elismerni azt a figyelemre méltó haladást, amelyet a környezetvédelem terén elértünk – és be kellene látnunk, hogy ezen folyamat kulcsfontosságú tényező a jólét.

Kína átvette a vezetést: tudományos áttörés történt az atomversenyben

Kína átvette a vezetést: tudományos áttörés történt az atomversenyben

Kína újabb fontos mérföldkövet ért el az atomenergia fejlesztésében: az ázsiai ország tudósainak sikerült működés közben újratölteniük egy kísérleti tóriumos sóolvadékos reaktort – számolt be róla a South China Morning Post. Ez az első eset, hogy egy ilyen típusú reaktor hosszú távon stabilan üzemel, amivel Kína világelsővé vált a tórium alapú nukleáris technológia alkalmazásában.

Biodiverzitási stratégiát fogadott el az Alteo

A vállalat Zöld Bizottsága által elfogadott, 15 évre vonatkozó biodiverzitási stratégia részeként az Alteo egyfelől a saját erőművi területein igyekszik megőrizni és helyreállítani a biológiai sokszínűséget, másrészt élőhelyrekonstrukciót és vízvisszatartást célzó projekteket tervez az erőművektől távolabb eső területeken is.

A fényszennyezés  hatása súlyosabb, mint gondolnánk

A fényszennyezés hatása súlyosabb, mint gondolnánk

A világítás korszerű formáinak elterjedése a modern világ egyik legnagyobb vívmánya, ugyanakkor egyre súlyosabb környezeti és egészségügyi problémák forrása is. A fényszennyezés – vagyis az éjszakai égbolt természetellenes kivilágítása – mára globális jelenséggé vált, amely nemcsak az égbolt látványát homályosítja el, hanem ökológiai rendszerek működését is megzavarja. Az állatvilág és az emberi szervezet egyaránt érzékenyen reagál a természetes fényviszonyok megváltozására. A tudományos kutatások és szakpolitikai kezdeményezések egyre inkább felismerik a probléma jelentőségét. Cikkünkben áttekintjük, milyen hatásai vannak a fényszennyezésnek, és milyen szabályozások, kezdeményezések alakultak ki annak mérsékléséért.

Izolációs fal építésébe kezdett a Mol

Izolációs fal építésébe kezdett a Mol

Előrelépés történt a Mol által végzett kármentesítési munkálatokban Gárdony zártkerti területén, ahol egy termékvezeték repedése talajszennyezést okozott. A vállalat a hatóság felé benyújtott tényfeltárási záródokumentáció szerint megkezdte egy izolációs fal építését, amely a tervek szerint hosszú távon megakadályozza a szennyezés továbbterjedését. A fal építése mintegy fél milliárd forintba kerül, a teljes kármentesítésre fordított összeg pedig a milliárdos nagyságrendet is meghaladhatja - olvasható a Mol közleményében.

Az előre menekülés az utolsó mentsvár: agrárium az innováció és a fenntarthatóság szorításában

Az előre menekülés az utolsó mentsvár: agrárium az innováció és a fenntarthatóság szorításában

Az innováció sebessége a mezőgazdaságban is nyaktörőre kapcsolt, miközben a szigorodó fenntarthatósági követelmények mind nagyobb alkalmazkodást követelnek meg a szereplőktől. Az automatizálás fokozása, az adatalapú döntésekre átállás és az exportpiacok felé való elmozdulás segítséget jelenthet, a hogyan kapcsán azonban nem könnyű eligazodni a változó szabályok és a technológiai újdonságok rengetegében. Ehhez nyújt iránytűt a Portfolio Agrofuture 2025 konferencia, ahol a szakmát érintő legaktuálisabb kérdések kerülnek terítékre zöld átállás, digitalizáció és finanszírozás terén.

Veszélyben a világ egyik legfontosabb élőlénye

Veszélyben a világ egyik legfontosabb élőlénye

Egy új tanulmány szerint a városi területeken a vadvirágok mérgező fémeket szívhatnak fel a talajból, amelyeket aztán továbbadhatnak a beporzóknak, veszélyeztetve ezzel egészségüket és túlélésüket - jelentette a The Guardian.

"Olyan, mint a leves": döbbenetes változás az óceánokban

A klímaválság megháromszorozta az óceáni hőhullámok hosszát, ami felerősíti a pusztító viharokat és tönkreteszi a kritikus fontosságú ökoszisztémákat, mint a hínárerdőket és korallzátonyokat - derül ki egy új kutatásból amelyet The Guardian idéz.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Mérgező borokkal árasztották el Európát, Magyarországon is súlyos a helyzet
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.