Energiaválság: levágták a gáz- és áram áfáját és árkompenzációt kap a lakosság mellett sok cég is Romániában

Energiaválság: levágták a gáz- és áram áfáját és árkompenzációt kap a lakosság mellett sok cég is Romániában

Az energiaválságra adható, az Európai Bizottság által javasolt válaszlépésekre kísértetiesen hasonlító törvénycsomagot fogadott el a minap a román parlament mindkét háza és Klaus Johannis államfő ki is hirdette a jogszabályt, így november 1-től jövő március 31-ig életbe lépett az áram és a gáz árára az 5%-os áfa, illetve egy széleskörű árkompenzációs mechanizmus is elindult a lakosság és a versenyszféra széles köre számára.

Villany, gáz: változó tarifák jöhetnek

Villany, gáz: változó tarifák jöhetnek

Az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülésén korlátozások nélkül működő, versenyképesebb és kockázatokra felkészült, a felhasználók szempontjait jobban figyelembe vevő európai energiapiacról szóló új szabályokról döntött - közölte az uniós parlament kedden. A szabályozás uniós szinten is lehetővé teszi a bizonyos országokban már alkalmazott úgynevezett dinamikus árazást tartalmazó szerződéseket, amelyekkel a fogyasztók a piaci kereslet-kínálat alakulását akár napon belül lekövető tarifákon is vételezhetnek energiát, korábbiaknál akár olcsóbban is.

Pert indíthat a közszolgáltatók ellen az energiahivatal

Pert indíthat a közszolgáltatók ellen az energiahivatal

A jövőben pert indíthat a közszolgáltatók ellen a felhasználók polgári jogi igényeinek érvényesítése iránt a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal, amennyiben azok tevékenysége a törvények és jogszabályok rendelkezéseibe ütközik, és a jogsértő tevékenység a felhasználók széles körét érinti.

Szerződésszegési ügyekben fut be a legtöbb panasz az energiahivatalhoz

Évente ezer fogyasztói panaszt vizsgált ki a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH), jelenleg mintegy kétszáz beadvány kivizsgálásán dolgoznak. A hivatal tájékoztatása szerint fogyasztóvédelmi ügyeket vizsgáló szakemberei az elmúlt években feldolgozták a jogelőd intézménynél keletkezett mintegy hatezer panaszügyet kitevő hátralékot is. A felhasználói panaszok többsége a szolgáltatók által megállapított szerződésszegésekkel összefüggő eljárások felülvizsgálatára irányul, ezen belül túlsúlyban vannak azok, amelyek a szabálytalan vételezéssel kapcsolatos intézkedéseket sérelmezik.

Rendkívüli kihívás előtt állnak a magyar energiavállalatok

Némi lemaradással ugyan, de már az energiaszektorban is folyik a digitális transzformáció, amelynek várhatóan nagy hatása lesz az egész iparágra. A digitalizáció a magyar energiaszektor előtt álló egyik legnagyobb kihívás a következő években, amibe már csak azért is érdemes belevágni, mivel a digitális transzformáció akár 20-30 százalékkal is javíthatja a pénzügyi eredményességet. Az a vállalat pedig, amelyik úgy dönt, hogy kimarad a digitális átalakulásból, ügyfelei egy részének elvesztését kockáztatja - mondta el Mező Csaba, a Deloitte Magyarország energiaszektorának vezetője a Portfoliónak. A digitalizáció magyar energiavállalatok számára jelentett kihívásairól és lehetőségeiről, a legsürgetőbb feladatokról a Portfolio június 7-i konferenciájának résztvevői első kézből tájékozódhatnak a Deloitte szakértőjétől.

Jó hírek jöhetnek az Alteóról - Mire érdemes figyelni?

A tavalyinál kedvezőbb pénzügyi eredményeket közölhet 2018 első negyedévéről az Alteo a jövő hét elején, miután a tavalyi év első negyedéve a rendkívüli hideg és a folyamatos iparági karbantartások miatt kevésbé sikerült jól. A társaság részvényei továbbra is jó befektetési lehetőséget jelenthetnek, az MKB Bank továbbra is vételi ajánlást tart érvényben a részvényre, 970 forintos célárral, ami az aktuális árfolyamhoz képest mintegy 30-35 százalékos felértékelődési potenciálra utal.

Nagy lemaradásban a közműcégek - Sürgető kényszer a fejlesztés

A digitális átalakulás trendje számos különféle ágazatban már előrehaladott stádiumában tart, a feldolgozóipartól a kereskedelmen át a pénzügyi szektorig. A közműcégek azonban meglehetős lemaradásban vannak a digitalizáció, a fogyasztói elkötelezettség kialakítása, valamint a fejlett elemzési alkalmazások használata tekintetében. A digitalizációs fejlesztési feladatokról a Portfolio június 7-i konferenciájának résztvevői részletesen tájékozódhatnak.

Rezsicsökkentést kaphatnak a britek

Árplafon sürgős bevezetésére van szükség a brit energiafogyasztók számláit illetően azért, hogy megszüntethető legyen az ügyfelek túlfizetése - állapította meg egy parlamenti bizottsági vizsgálat az Egyesült Királyságban, összhangban a londoni kormányzati tervekkel.

Németországban terjeszkedne az Alteo

A németországi terjeszkedés lehetőségét vizsgálja az Alteo, amely három fő területen kíván növekedni - mondta ifj. Chikán Attila, a cég vezérigazgatója a Napi.hu-nak. A társaság decemberben fontos mérföldkőhöz ért, miután megújuló erőművi portfóliójában megjelent az első üzemelő naperőmű is.

Extrém időjárás fogta vissza az Alteo eredményeit

A tavalyi kiemelkedően jó évhez képest az idei első fél év átlagosabban sikerült az eredményesség terén az Alteo számára, ugyanakkor a menedzsment szerint az árbevétel jelentős növekedése és a megkezdett befektetések biztosítják a növekedési stratégia fenntarthatóságát.

Megkérdezték a magyarokat, mennyire elégedettek a szolgáltatóikkal - Ez az eredmény született

Több területen nőtt a hazai fogyasztók energiaszolgáltatóikkal való általános elégedettsége, így például a kiállított számlák értelmezhetőségével kapcsolatban 2016-ban, ugyanakkor néhány tekintetben romlott a szolgáltatók megítélése - derül ki a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) elégedettségi felmérésből.

A Tigáz is feladta a harcot - Kivonul a lakossági piacról

A Tigáz Zrt. hivatalos kérelemmel fordult a Magyar Energetikai- és Közmű-szabályozási Hivatalhoz (MEKH), hogy vonja vissza a Tigáz Zrt. egyetemes gázszolgáltatói engedélyét - közölte a társaság hétfőn az MTI-vel.

Kivonul a lakossági gázpiacról az E.On

Az E.ON új üzleti stratégiájának következő lépéseként az E.ON Energiaszolgáltató Kft. visszaadja a lakossági egyetemes gázszolgáltatási engedélyét - közölte közleményben a vállalat.

Ez volt Orbán eddigi legnagyobb menetelése

Az állami tulajdon növelése az energiaellátásban 2010 óta meghatározó eleme a kormány politikájának, amelyre 2013-tól a rezsicsökkentési akciósorozat is ráerősített. Több száz milliárd forint ment el már az elmúlt négy évben is energetikai eszközök állami felvásárlására, de már most látható, hogy egy újraválasztás esetén az energetika területre vonatkozó felvásárlási költések tovább fognak emelkedni.

Ezeket a cégeket "államosíthatja" Orbán

A miniszterelnök nemrég ismét arról beszélt, hogy a kormány újabb, lakossági kört ellátó energiacéget, -cégeket vásárolhat meg. A lakossági energiaellátást végző energiakereskedők, az ún. egyetemes szolgáltatói engedélyesek már a rezsicsökkentést megelőző időszakban is tízmilliárdos veszteségeket könyveltek el. Melyik cégnek éghet leginkább a talaj a talpa alatt Magyarországon?

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ők a leggazdagabb magyar nyugdíjasok
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.