Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek
Árfolyam

ATX index értéke

Ma:
|
Átlag:
  • Mai forgalom
  • Elmúlt 30 kereskedési nap átlagforgalma
ATX statisztikák, mutatók
Kapitalizáció (millió HUF): 0
Nyitó ár: 4433.3701171875
Előző záró ár: 4435.9799804688
Napi átlagár:
180 napos átlagár: 0
360 napos átlagár: 0
Napi minimum: 4429.8798828125
Napi maximum: 4459.25
Éves minimum:
Éves maximum:
Történelmi minimum: 2111.1999511719 2020-11-04
Történelmi maximum: 4078.3400878906 2022-02-10
Forgalom (db):
Forgalom:
Árfolyamváltozás 1 hó: %
Árfolyamváltozás 6 hó: %
Árfolyamváltozás 12 hó: %
Adatlap
ATX
ISIN AT0000999982
Kijelzés módja (ticker) ATX
Kereskedés pénzneme EUR
Az adatok forrása: Indices Vienna
Az adatok jellege: késleltetett.

A szolgáltatást legjobb tudásunk szerint nyújtjuk. A szolgáltatás elérhetőségének részbeni vagy teljes hiányáért, késedelméért, pontatlanságáért illetve egyéb zavaráért a Net Média Zrt. csak akkor felel, hogy ha az kifejezetten és kizárólag neki felróható okból következik be. Egyéb okból bekövetkezett szolgáltatás-zavarért a felelősségét kifejezetten kizárja. Kizárja a Net Média zrt. a felelősségét az információhoz való jogosulatlan hozzáférésből vagy az információval való bármilyen egyéb visszaélésből eredő károkért. Az előbbiekben megjelölt, illetve jogszerűen egyébként ki nem zárható egyéb felelősség kivételével ...

Tovább
Az oldalon az ATX árfolyamalakulását lehet nyomon követni.

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
PORTFOLIO RATING | Az átláthatóbb befektetésekért
Portfolio Trader online előadás Díjmentes online előadás

Limit, Stop, vagy Piaci? Megbízások, amikkel nem lősz mellé!

Ismerd meg a tőzsdei megbízások világát, és tanulj meg profin navigálni a piacokon!

Portfolio Trader online előadás Díjmentes előadás

Divat vagy okosság? ETF-ek és a passzív befektetések világa

Fedezd fel az ETF-ek izgalmas világát, és tudd meg, miért válhatnak a befektetők kedvenceivé!

Videóajánló
ATX hírek

Esett Amerika

Leginkább csak kisebb elmozdulásokat, bizonytalan hangulatú kereskedést láthattunk ma az európai tőzsdéken, de Amerikában is lefelé mentek a vezető indexek - ebben a bizonytalan-oldalazó trendben viszont kifejezetten jól teljesített a magyar piac, elsősorban az OTP-nek köszönhetően emelkedést láthattunk a BUX-tól. Piacmozgató események szempontjából az Nvidia este érkező gyorsjelentése lehet majd izgalmas, ami a vállalat méretéből és a mesterséges intelligenciában betöltött kulcsszerepéből adódóan is rendre nagy mozgásokat szokott hozni.

A Nasdaq vezetésével emelkedett Amerika

Nagy lendülettel indult a hét a tőzsdéken, miután Donald Trump elhalasztotta az Európai Unióra kivetett vámokat. Ezt követően ma reggel Ázsiában többnyire pozitív volt a hangulat. Európában folytatódott az emelkedés, a mai napon pedig már Amerikában is volt kereskedés: a Nasdaq vezetésével határozott emelkedést láthattunk.

A BUX ugyan stagnált, de nem volt hiány izgalmas sztorikból: a tegnapi esést követően felpattant az Alteo, és kilőtt a Waberer's is, miután a Concorde jócskán megemelte a vállalat részvényeire vonatkozó célárát.

Fordulat az EU-s büntetővámok ügyében - Mutatjuk a tőzsdei reakciókat

Eséssel zártak múlt pénteken az amerikai tőzsdék, miután újra felerősödtek a vámháborús aggodalmak azt követően, hogy Donald Trump 50 százalékos vámot lengetett be az EU-ra. Trump aztán vasárnap bő egy hónappal elhalasztotta a vámemelést, ami kissé megnyugtatta a piacokat. Ázsiában vegyes mozgásokat lehetett látni hétfő reggel, az európai indexek azonban felpattantak az újabb vámháborús fordulatot követően. A globális volumenek azonban relatíve mérsékeltek ma, ugyanis a londoni tőzsde zárva tart, az USA-ban pedig a Memorial Day miatt nincs ma kereskedés.

Trump vámháborút indít Európa és az Apple ellen, megütötték a tőzsdéket

Donald Trump 50 százalékos vámot helyezett kilátásba az Európai Unióval szemben, amire azonnal jött a piaci reakció, lefordultak a vezető részvényindexek a kontinensen és a tengerentúlon is borús hangulatú nyitásra lehet számítani, miközben a klasszikus menekülőeszköznek számító arany emelkedni kezdett.

Kis erősödéssel zártak az amerikai tőzsdék

Mozgalmasan teltek az előző napok: pénteken a Moody's a piaczárást követően leminősítette az Egyesült Államokat, melynek hatására negatív hangulatban kezdődik a hét a tőzsdéken. Ázsia után Európában is kisebb esést látunk a tőzsdéken, és Amerikában is esnek a vezető részvényindexek.

Eközben vasárnap Lengyelországban és Romániában is választást tartottak, meglepetésekből pedig nem volt hiány: a lengyeleknél nagy meglepetésre a varsói polgármester  Rafał Trzaskowski diadalmaskodott az első fordulóban, míg Romániában Bukarest főpolgármestere, Nicușor Dan lett a befutó. Eközben a befektetők arra is figyelhetnek, hogy milyen bejelentések érkeznek a mai Trump-Putyin telefonbeszélgetésről.

A vevők ragadták magukhoz az irányítást Amerikában

Az európai részvénypiacokon emelkedésekkel indult a nap és a magyar tőzsde is felfelé vette az irányt az OTP vezetésével. Délutánra azonban elfogyott az erő Európában, a magyar tőzsde lendülete azonban zárásig kitartott, így történelmi csúcson zárt a BUX. Eközben az amerikai tőzsdéken csak kisebb erősödést láthattunk. A befektetőket a héten a kereskedelmi háborús hírek kötötték le, valamint az orosz-ukrán béketárgyalások voltak a fókuszban. A délután folyamán érkeztek adatok az Egyesült Államokból, export, import árak, valamint egy fogyasztói bizalmi index, amelyek az amerikai gazdaság állapotáról szolgáltattak információkat.

Vegyes teljesítménnyel zártak az amerikai tőzsdék

Az elmúlt napokban számtalan jó hír látott napvilágot, körvonalazódik egy megállapodás az Egyesült Államok és Kína között a kereskedelmi háborúban, Donald Trump nagy dealt kötött Szaúd-Arábiával, a közel-keleti ország ezermilliárd dolláros befektetéssel szállna be az amerikai gazdaságba, de úgy tűnik, hogy előrelépés jöhet az ukrajnai béke ügyében is, részben ezekre a hírekre emelkedtek napokig a világ tőzsdéi.

Ami a mai napot illeti, kisebb elmozdulásokat, bizonytalan hangulatú kereskedést láthattunk az európai tőzsdéken, ebbe a trendbe a magyar piac is beillett, kisebb emelkedést láthattunk a BUX-tól. A visszafogott hangulat hátterében az áll, hogy az elmúlt napok raliját követően újabb iránymutatásra várnak a befektetők az orosz-ukrán béketárgyalásokkal, az amerikai vámpolitikával és a jegybanki lépésekkel kapcsolatban.

Fordulat az amerikai tőzsdéken - Már pluszban idén a nagy indexek

Nagy emelkedéssel kezdték a hetet az amerikai tőzsdék a kedvező vámháborús fejleményeknek köszönhetően. Az ázsiai tőzsdéken ennek megfelelően nagyobb pluszokat láthattunk ma reggel. Európában óvatos optimizmus látható, míg Amerikában is többnyire emelkedés figyelhető meg a Nasdaq vezetésével, miután délután a vártnál jobb inflációs adatok érkeztek.

Felpattantak az amerikai tőzsdék

Az elmúlt időszakban minden a kereskedelmi háborúról szólt, erre estek kezdetben a piacok, majd a feszültségek enyhülésének jeleire erre emelkedtek a tőzsdék. Most újabb pozitív hír érkezett, hiszen a Fehér Ház vasárnap bejelentette, hogy az USA-nak sikerült kereskedelmi megállapodást kötnie Kínával, majd ma a két fél közös nyilatkozatban közölte, hogy a megállapodás értelmében az amerikai vámok 145 százalékról 30 százalékra, a kínaiak pedig 125 százalékról 10 százalékra csökkennek május 14-étől, 90 napig. Ázsiában széleskörű emelkedést lehetett látni ma reggel, és az európai tőzsdék is emelkedtek, a DAX csúcsot döntött, és az amerikai tőzsdék is erősek voltak, az S&P 500 kéthavi csúcsra ment, a Nasdaq több mint 4 százalékot emelkedett.

Veszteséggel végződik a hét New Yorkban

Az elmúlt napokban kedvező volt a hangulat a világ tőzsdéin, miután Trump tegnap bejelentette, hogy sikerült kereskedelmi megállapodást kötni az Egyesült Királysággal, a befektetők pedig már az USA-Kína tárgyalásokat várják, amelyekre hétvégén Svájcban kerül sor. A vámháborús feszültségek enyhülésére pozitívan reagált a piac, bár Ázsiában csak vegyes mozgásokat láttunk, Európában folytatódott az emelkedés az utolsó kereskedési napon. Az amerikai indexek is pluszban kezdtek, bár hamar elfogyott a lendület, látszik, hogy a piacok a kereskedelmi tárgyalások eredményeire várnak.

Itthon az OTP-re, és a Molra figyelt a piac, hiszen a két cég a hajnalban tette közzé első negyedéves számait. Nagy meglepetést nem okozott az OTP az első negyedéves számaival, több eredménysort telibe találtak az elemzők, adózott eredmény soron pedig mérsékelten jobb lett a tényadat, mint ami a konszenzusban szerepel. A Molnak eközben jóval a hosszú távú átlag felett sikerült zárni a negyedévet, ezzel az elemzőket is alaposan meglepve, különösen a Downstream tekintetében. A jelentések után emelkedett mindkét papír árfolyama, és a BUX index történelmi csúcson zárt.

Fontos előrelépés a vámháborúban, emelkedtek a tőzsdék

Kedvező hangulatban telt a kereskedés a világ tőzsdéin csütörtökön, a befektetők optimisták, hogy a különböző kereskedelmi megállapodások végül a vámháborús feszültségek csökkenését fogják eredményezni. Ezzel kapcsolatban Donald Trump amerikai elnök bejelentette, hogy az Egyesült Királysággal sikerült megegyezni egy jelentős kereskedelmi megállapodásról, miközben a héten elindulnak a Kínával való tárgyalások is. Összességében tehát a vámháborús fejlemények kapcsán optimista most a piac, az ázsiai tőzsdék is többnyire emelkedtek, Európában is kedvező volt a hangulat, és az amerikai tőzsdék is pluszban zártak.

Rángatják a tőzsdéket a Fed döntésére

A régiós indexek felülteljesítenek ma az európai átlaghoz képest: amíg a régióban jó a hangulat, addig a vezető európai tőzsdéken egyre nagyobb esés figyelhető meg. Amerikában óvatos emelkedéssel indult a kereskedés.

A befektetők alapvetően pozitívan értékelik, hogy az USA és Kína tárgyalni fognak (és enyhülés jöhet a vámháborúban), de a mai nap a Federal Reserve esti kamatdöntéséről szólt: a jegybank végül nem nyúlt a kamatokhoz.

Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Most érdemes jelentkezni! Információ és jelentkezés

Mínuszban zárt Amerika

Az ázsiai piacokon ma reggel pozitív volt a hangulat, miután több országgal kapcsolatban érkeztek hírek az amerikai kereskedelmi tárgyalásokról, beleértve Indiát és Malajziát. Ezt követően az európai tőzsdéken kis emelkedéssel indult a nap, majd délelőtt elkezdtek lefordulni a vezető indexek. A hangulatot rontotta, hogy Friedrich Merz, a CDU/CSU kancellárjelöltje nem kapta meg a szükséges többséget a Bundestagban tartott első szavazáson, de délután aztán a második szavazáson végül megválasztották Merzt. Mindeközben az amerikai piacokon is esés látszik, a befektetők már a Fed holnapi kamatdöntésére készülnek, miközben a vállalati gyorsjelentésekre, és a vámháborús fejleményekre figyelnek.

Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Most érdemes jelentkezni! Információ és jelentkezés

Bezuhant az olaj, kettészakadtak a tőzsdék

Több mint 4 százalékot esett az olajár hétfő reggelre, miután az OPEC+ tagországai megállapodtak a termelés növeléséről. Európában kifejezetten jó hangulatban telt a nap a tőzsdéken, a magyar tőzsde is kinyitott a múlt hét csütörtöki és pénteki szünnapokat követően: a BUX elsősorban az OTP-nek köszönhetően felülteljesítő volt ma, a magyar tőzsde és a nagybank is új történelmi zárócsúcsot ért el. Ami a gazdasági eseményeket illeti, ma az USA-ban a szolgáltatóipari ISM index és a BMI is megérkezett, ezek  fontosak az amerikai gazdasági aktivitás szempontjából. A fókusz már a holnapi napon van, hiszen szerdán dönt a Federal Reserve a kamatokról - erre várva egyelőre rossz a hangulat az amerikai tőzsdéken.

Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Most érdemes jelentkezni! Információ és jelentkezés

Az utolsó pillanatban jött a felpattanás New Yorkban

Bizonytalan volt a reggel a világ tőzsdéin a mai adatdömpinget megelőzően, felemás elmozduásokat mutattak az ázsiai részvénypiacok, az európai indexek viszont már kis emelkedésekkel nyitottak és a délutáni amerikai adatközlésekig ki is tartott a mérsékelten pozitív hangulat. Délelőtt a magyar GDP-adat mellett európai inflációs és GDP-adatok érkeztek, az Egyesült Államokból pedig foglalkoztatottsági, inflációs és GDP-adatok jöttek a délután folyamán, amelyek csalódást okoztak, ennek eredményeként pedig a tőzsdék is lefordultak. Végül a zárás előtti pillanatokban jött a felpattanás.

A magyar tőzsdén a mai a hét utolsó kereskedési napja, csütörtökön és pénteken nem nyit ki a hazai részvénypiac.

Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés.

Emelkedés az amerikai tőzsdéken

Ázsiában vegyes mozgásokat lehetett ma látni, az európai tőzsdéken pedig mérsékelt emelkedés látszik, miután a STOXX 600 indexnek sikerült év elejéhez képest újra pluszba kerülnie a vámháború miatti nagy esés után. Az USA-ban ezzel szemben bizonytalanok a mozgások, a kezdeti esés után óvatos optimizmus kezdett el kialakulni, miközben a befektetők a vámháborúval, és a kereskedelmi tárgyalásokkal kapcsolatos fejleményeket figyelik. Közben érkeznek a vállalati gyorsjelentések, több nagy európai cég is közzétette első negyedéves számait, bár a vámháború időszakában inkább az előrejelzések az izgalmasabbak (már amelyik cég ebben a környezetben hajlandó előrejelzést adni).

Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés.

Bizonytalankodnak a befektetők, keresik az irányt a tőzsdék

Felemás ázsiai kereskedés után pluszokat láthattunk hétfőn az európai tőzsdéken, az amerikai tőzsdén azonban már nem volt egyértelmű a kép, a befektetők bizonytalanságáról árulkodtak az irányadó indexek. A piacok a technológiai óriások gyorsjelentéseire várnak, a héten teszi közzé ugyanis számait az Amazon, a Meta, a Microsoft és az Apple, emellett a kereskedelmi háború hírei befolyásolták ma a hangulatot.

Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés.

Itt a történelmi csúcs a magyar tőzsdén

Az ázsiai részvénypiacok után az európai tőzsdék is emelkedéssel zárták a pénteki kereskedési napot, az amerikai börzéken vegyes mozgásokat láthatunk. A magyar részvénypiac új történelmi csúcsra emelkedett, elsősorban az OTP és a Mol nagy ralijának köszönhetően.

Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés itt.

Újra erős napjuk volt az amerikai tőzsdéknek

A tőzsdéken rossz hangulatban indult ma a kereskedés, miután Kína ma élesen bírálta az Egyesült Államokat, és kizárta a kereskedelmi tárgyalások megindulását, amíg Washington nem törli el az egyoldalú vámokat. Az európai indexek esésekkel nyitottak, bár a nap során elkezdték ledolgozni a mínuszokat, és a nap végére kis emelkedés alakult ki. Az amerikai tőzsdék vegyes mozgásokkal kezdtek, de hamar megérkezett a felpattanás a technológiai szektor vezetésével, és végül jelentős pluszban zártak a vezető indexek. Közben beindult a negyedéves vállalati jelentési szezon is, amit a vámháború hatásai miatt kiemelt figyelemmel követnek a befektetők.

Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés.

Pozitív jel érkezett a vámháborúról, raliztak az amerikai tőzsdék

Az ázsiai tőzsdéken nem volt határozott irány ma reggel, az európai indexek pedig mérsékelt csökkenésekkel nyitottak, majd délutánra elkezdtek pluszba fordulni, a magyar tőzsdén is jó volt a hangulat. Mindeközben az arany történelmi csúcsot döntött ma, a bitcoin pedig ismét 90 ezer dollár fölé emelkedett. A mai kereskedésben már felpattantak az amerikai indexek, miután Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter arról beszélt, hogy a Kínával való kereskedelmi konfliktus hamarosan enyhülhet.

Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Jelentkezés itt.

Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Az egész világ egyetlen vadászgépről beszél: azt mondják, a legmodernebb európai gépeket győzte le a J-10C