Az Antenna Hungária vezérigazgatói pozícióját Blénessy Lászlótól Papp-Gerlei Gyöngyvér, a cég korábbi vezérigazgató-helyettese vette át - áll a 4iG közleményében.
A piaczárást követő szerdai tőkepiaci tájékoztatójában jelentette be a 4iG, hogy cégeket alapított.
Ma tette közzé idei első negyedéves beszámolóját a 4iG, a gyorsjelentéssel szinte egy időben egy közlemény is érkezett, amiben bejelentették, hogy a vállalat egyes eszközeinek stratégiai felülvizsgálatát végzi.
2023. március 22-én megállapodást írt alá az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem (EKKE) Mozgóképművészeti és Kommunikációs Intézete és az Antenna Hungária Zrt., melynek köszönhetően az egyetem hallgatói a vállalatnál vehetnek részt gyakorlati képzéseken - olvasható az Antenna Hungária közleményében.
Részvénycsereügyletről kötött megállapodást a 4iG Nyrt. leányvállalata, az Antenna Hungária Zrt., valamint a magyar állam képviseletében a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. A szerződésnek megfelelően az Antenna Hungária a PPF Telecom Group magyarországi leányvállalataiban meglévő 25%-os tulajdonát megtestesítő részvénycsomagot cserélte el a Corvinus Zrt. által birtokolt Vodafone részvények 19,5 százalékára. A tranzakcióval az Antenna Hungária 70,5%-ra növeli részesedését a Vodafone Magyarországban, és megszűnik befolyása a magyarországi Yettel-CETIN leányvállalatokban. A most bejelentett tulajdonosi változásoknak megfelelően a Vodafone Magyarország igazgatósága hét főre bővül, amelybe a tulajdonosi arányoknak megfelelően a 4iG csoport öt főt delegálhat. A részvénycsere ügylet a mai napon lezárult.
A 4iG távközlési portfóliójának és az Antenna Hungáriának egyesítésével lezárult az a transzformációs folyamat, amelynek eredményeként a vonatkozó sajtóközlemény alapján a 4iG informatikai rendszerintegrátor vállalatból nemzetközi infokommunikációs vállalatcsoporttá alakult. A 4iG igazgatósága megkezdi távközlési vállalatainak integrációját, amelynek célja a csoporton belüli együttműködések kiaknázása, az üzleti működés összehangolása, a szinergiák kihasználása és a társaságok konszolidációja.
A 4iG Nyrt. újabb tőkeemelést hajtott végre az Antenna Hungária Zrt.-ben, mellyel a tőkepiaci társaság 76,78 százalékra növelte részesedését a távközlési cégcsoportban. A 132 milliárd forint értékű tranzakciót két albán távközlési vállalat, az ALBtelecom és a One Telecommunications többségi tulajdonrészének apportjával hajtotta végre a 4iG. Az ügylet cégbírósági bejegyzésével lezárultak a nemzeti telekommunikációs vállalatcsoport létrehozására irányuló főbb stratégiai lépések, melynek eredményeként a hazai és nemzetközi távközlési piacon is jelentős infrastruktúrával és szolgáltatási portfólióval rendelkező vállalatcsoport jött létre.
Nemzetstratégiai jelentőségűnek minősítette tegnap a kormány az Antenna Hungária és a 4iG tavaly augusztusban bejelentett összefonódását - ez azt jelenti, hogy az ügyletet nem vizsgálhatja a Gazdasági Versenyhivatal. A hírre kifejezetten hevesen reagáltak a befektetők, a piacnyitásban két számjegyű is volt a plusz a 4iG részvényénél.
Lezárult a részvényjegyzési és apportálási eljárás, így a 4iG lett az Antenna Hungária többségi tulajdonosa – közölte a cég a BÉT honlapján.
Rendeletben nemzetstratégiai jelentőségűnek minősítette a kormány az Antenna Hungária és a 4iG összefonódását – derül ki a Magyar Közlönyből. Ez azt jelenti, hogy az ügyletet nem vizsgálhatja a Gazdasági versenyhivatal.
Tegnap este az MVM bejelentette, hogy az MVM és az Antenna Hungária között az MVM NET (jelenleg AH NET) részvényeire vonatkozóan létrejött adásvételi szerződés zárását követően a felek utólag olyan kérdéseket azonosítottak, melyeket a jövőre nézve rendezni szükséges. Ennek érdekében a felek 2022. február 2-án megállapodást írtak alá arról, hogy a 2021. november 17-et megelőző állapotot állítják helyre. Közben azzal kapcsolatban jelentek meg hírek, hogy a tranzakció meghiúsulhat, a 4iG azonban ezt egy közleményben cáfolta, azt írják, hogy az MVM NET megszerzésére irányuló szerződés továbbra is érvényes és hatályos.
Fontos bejelentést tett tegnap a BÉT-en az MVM, arról az MVM NET-ről, amely a korábbi tervek szerint az Antenna Hungária leányvállalataként működött volna tovább, és amely része lett volna a 4iG és az állam együttműködésében létrejövő távközlési szuperholdingnak.
2021 augusztus 4-én, az állami távközlési és infokommunikációs portfólió konszolidációjának keretében döntés született arról, hogy az MVM Energetika Zrt. az MVM NET Zrt.-ben lévő 100 százalékos részesedését adásvétel útján átruházza az Antenna Hungáriára. A most lezárult folyamat révén jelentős szerepet vállal a kritikus kormányzati távközlési infrastruktúra üzemeltetésében a vállalat.
A hét elején egy háttérbeszélgetésen vettünk részt Prágában, ahol a Telenor Magyarország cseh nagytulajdnonosának, a PPF csoportnak a vezetői mondták el, hogyan látják a cégcsoport, és azon belül a távközlési üzletág jövőjét. A beszélgetésen természetesen szóba került a magyarországi távközlési piac átalakulása, a 4iG és a magyar Telenor pozíciója, szerepe, és a két cég közötti lehetséges együttműködés is. Marek Sláčík, a PPF távközlési üzletágának vezetője elmondta, kizárt, hogy eladják a Telenor Magyarországban lévő többségi tulajdonrészüket, ezt a gondolatot erősítette meg PPF vezetője, Ladislav Bartoníček, aki a Forbesnak nyilatkozott a témában.
Telenor OtthonNet néven otthoni internetszolgáltatást indít szeptember 14-től lakossági ügyfeleinek a Telenor Magyarország, vezeték nélküli hálózatán, belépve az otthoni szolgáltatások területére. A korlátlan adatforgalom mellett otthoni internetezést kínáló szolgáltatás a bevezetésekor is már több mint 1 millió háztartás számára érhető el, és a fejlesztéseknek köszönhetően ez a kör folyamatosan bővül.
Távközlési szuperholdingot hoz létre a magyar állam és a 4iG, a magyar cég hamarosan akár az Antenna Hungária többségi tulajdonosa is lehet. A tegnap bejelentett tranzakció csak egy a sok közül, amely jelzi, a hazai távközlés szélsebesen alakul át, a 4iG körül egy nagy magyar, integrált telco cég épül, teljeskörű szolgáltatáspalettával. Rengeteg a nyitott kérdés: mennyi hely marad a többi szolgáltatónak? Mi lesz a Telenorral? Mit jelent a nemzeti érdekek képviselése? Hogy néz majd ki a 4iG a folyamat végén? És mi jut ebből a kisrészvényeseknek? Néhány gondolat, ami eszembe jutott a tegnapi bejelentés kapcsán.
Érik a szigorúbb tőkekövetelmény.
Itt vannak a fejlemények.
Sok dolguk lesz a jogászoknak.
A hatóságok felszólítására cselekszenek.
Az Alpok "volt a hibás".
A jelenlegi adatok szerint sereghajtók vagyunk az EU-ban.
Nagy Márton elégedett az intézkedés hatásaival, a kereskedők kevésbé
Az OXO Technologies vezére a Business podcast vendége volt.