A közelmúltban Portugália módosította az "aranyvízum" programot, amely korábban lehetővé tette a külföldiek számára, hogy ingatlanvásárlással tartózkodási jogot szerezzenek. Patricia Vicente Rua és Catarina Demony Reutersnek írt jelentése szerint a portugál kormány az ingatlanokról a befektetési alapokra és más lehetőségekre helyezte át a hangsúlyt. Ez a változás azután következett be, hogy a kormány 2023 februárjában bejelentette, szándékában áll megszüntetni a rendszert, amelyet a lakhatási problémák súlyosbodásával hoztak összefüggésbe.
Hongkong azt tervezi, hogy 2024-től tartózkodási engedélyt biztosít azoknak a magánszemélyeknek, akik 30 millió hongkongi dollárt (1,35 milliárd forint) fektetnek be a városban. Az intézkedés célja, hogy a város pénzügyi központként való elismertségét növeljék - írja a Bloomberg.
Ahogy korábban is írtuk, a kormány a napokban bemutatta a harmadik országbeli állampolgárok beutazására és tartózkodására vonatkozó új törvénytervezetét, ami a korábbiakhoz képest új tartózkodási engedélyeket és vízumkategóriákat vezetne be. A tervezet nemzetgazdasági érdekekhez köti a tartózkodási jogosultság elnyerését, de ebbe az aranyvízumprogramokhoz hasonló vendégbefektetői kategória is beletartozna, vagyis azok előtt is nyitva állhat a letelepedési lehetőség, akik például helyi ingatlanokba vagy közalapítványokba fektetnek be. Az alábbiakban azt néztük meg, hogy az újabb programnak milyen hatása lehet a budapesti lakáspiacra nézve.
Az európai befektetéssel összekötött állampolgársági programok élnek és virulnak, annak ellenére, hogy szinte minden oldalról a megszüntetésükre szólítanak fel. Különösen a déli országokban ugrott meg a számuk – számol be a hírről a Bloomberg.
Felfokozott nemzetközi hangulatban érkeznek a legfontosabb adatok.
Cikkünk folyamatosan frissül.
A legnagyobb megmondóemberek erről is beszélni fognak konferenciánkon.
Ritkán látható ábrákon mutatjuk be, hogy hova vezetett a naperőmű-forradalom.
Mutatjuk, miért.
Kösz, Irán.
Érdemes közelebbről is megnézni a számokat.