A bankoknak számolniuk kell a mesterséges intelligencia (AI) és a gépi tanulás (Machine Learning, ML) alkalmazásából eredő kockázatokkal - közölte szerdán a Bázeli Bankfelügyeleti Bizottság a Reuters beszámolója szerint. Egy teljes konferencianapon keresztül azzal foglalkozunk az AI in Business c. rendezvényünkön április 23-án, milyen változásokat hoz az AI az üzlet számára az egyes szektorokban és területeken.
Hamarosan megjelenik a bankok új európai tőkekövetelmény-szabályozása, amelynek egyik fő kérdése, hogy az európai szabályok mennyiben térjenek el a bázeli ajánlásoktól. Bár az előbbi kidolgozása során a fő vezérlőelv az volt, hogy minél kevesebb legyen az eltérés, de a tervezetben, illetve a már hatályos előírásokban számos olyan példát láthatunk, ahol az EU szabályrendszere szigorúbb vagy megengedőbb lesz, mint a bázeli ajánlások. A legfontosabb várható eltéréseket és azok indokait foglaltuk össze.
Nem ért egyet az amerikai bankok álláspontjával Michael Shu, az Office of the Comptroller of the Currency felügyeleti hatóság megbízott igazgatója a Bázel III szabályok implementásával kapcsolatban. A szakember azt javasolja, hogy a bankok módosítsanak az osztalék- és részvény-visszavásárlási politikájukon - közölte a Financial Times.
A Bázeli Bankfelügyeleti Bizottság szerint a világ pénzügyi felügyeleteinek fokozniuk kell éberségüket, hogy jobban felismerjék és kezeljék a nem fenntartható üzleti modellekkel rendelkező "outlier” bankokat, és alkalmazzák a bankszektor tavaszi zavaraiból levont tanulságokat.
Az Európai Unió bankjai nagyrészt megfelelnek a szigorúbb globális tőkeszabályoknak, amelyek célja a pénzügyi válságok elleni ellenállóképesség megerősítése - közölte az EU bankfelügyelete. Az Európai Bankhatóság (EBA) kedden közölte, hogy ezeknek a bankoknak a 2028-as határidőig mindössze további 600 millió eurót kell tartalékként megképezniük.
A globális szabályozó hatóságok azt fontolgatják, hogy szigorúbb szabályokat vezetnek be a kisebb bankokra, és minden banknak fel kell készülnie a gyorsabb betétkivonásokra – írja a Financial Times.
A globális pénzügyi rendszer legfőbb szabályozója, a G20-ak égisze alatt működő FSB elnöke szerdán felszólította a világ illetékes döntéshozóit, hogy "vonják le a tanulságait" a közelmúlt banki zavarainak, és hozzanak szigorúbb szabályokat a bankokkal szemben – írja a Financial Times.
Elfogadta tegnap az Európai Bizottság az uniós banki szabályok (a tőkekövetelményekről szóló rendelet és irányelv) felülvizsgálatát. A nemzetközileg vállaltnál két évvel később, várhatóan 2025-ben élesedő új szabályok változatlanul azt szolgálják, hogy az uniós bankok ellenállóbbá váljanak a potenciális jövőbeli gazdasági sokkhatásokkal szemben. Az Európai Bankhatóság (EBA) becslése szerint 10 európai nagybanknál 27 milliárd eurós tőkeszükséglet keletkezik, 89 bank tőkeszintje viszont már megfelel az új szabályoknak.
Kifejlesztették az elektronikai felhasználású nemesfémek olcsóbb, erősebb és kevésbé mérgező, mangánalapú alternatíváját a Bázeli Egyetem kutatói.
Nagyon korai még, hogy a bankok győzelmet hirdessenek a koronavírus felett, ezért tartózkodniuk kellene az osztalékfizetéstől – mondta a Financial Timesnak Carolyn Rogers, a Bázeli Bankfelügyeleti Bizottság főtitkára.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
"Szeretném, ha nagyszerű országgá válnának."
George Simion inkább Rómába repült Giorgia Melonihoz.
Közel 12 milliárd forintot fordítanak iparfejlesztési feladatokra.
Kiderült a növekedés egyik fő gátja
A háború kezdete óta nem találkozott az ukrán és az orosz vezető.
Az OTP lehet a nap nyertese?
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.