forint

Új csúcson zárt a BUX és az OTP is

Ázsiában jó hangulatban telt a hét első napja, miután a befektetők az USA és Kína kereskedelmi tárgyalásaival kapcsolatos hírfolyam mellett a közelgő Fed kamatdöntésre vártak. Az irányadó európai részvényindexek felemásan teljesítettek, a magyar tőzsde azonban nagyot emelkedett, a BUX új csúcson zárt, míg a blue chipek közül az OTP teljesített a legjobban, a bankpapír 4 százalékos erősödés után új történelmi csúcson búcsúzott a hét első napjától.

Hirtelen meglódult a forint, itt az új csúcs

Két napig tartó oldalazás után hétfő délután hirtelen erősödni kezdett a forint és az euróval szemben 314,3-ról 314 alá buktak a jegyzések, így új tízhavi forintcsúcs alakult ki. A mozgás mögött nem láttunk konkrét hírt/kiváltó tényezőt, és közben a lengyel zloty és a cseh korona is erősödni tudott kicsit a délutáni kereskedés során. Könnyen lehet, hogy évtizedes trendvonalat tud letörni a forint a mostani mozgásával.

Gyengélkedik a forint, de még nincs veszélyben a 315

Gyengélkedik a forint, de még nincs veszélyben a 315

Kis gyengüléssel kezdi a hetet a forint az euróval szemben, de még mindig 315 alatt jár a jegyzés, vagyis egyelőre nincs miért aggódni. A befektetők a héten elsősorban a Fed szerdai döntésére figyelnek, bár jókora meglepetés lenne, ha ismét kamatot emelne az amerikai jegybank, sokkal inkább a kommunikáció lesz lényeges.

Nagyon erős a forint

Miközben a hazai piacok zárva vannak a nemzeti ünnep miatt, a forint stabilan tartja magát, az euróval szembeni árfolyam továbbra is a 314-es szint környékén ingadozik.

Történelmi csúcson zárt az OTP

Ázsiában a Brexittel kapcsolatos bizonytalanság és a vártnál gyengébb kínai ipari termelési adatsor beérkezése után borússá vált a hangulat, a Nikkei előző napi záróértéke közelébe süllyedt vissza, míg a sanghaji börze 1,2 százalékkal került lejjebb. Az irányadó európai részvényindexek erősödtek, míg a magyar tőzsde emelkedéssel zárt a csütörtöki kereskedést. A hazai blue chipek közül a Mol teljesített a legjobban, míg az OTP ismét új történelmi csúcson zárt, a héten immár harmadszor.

Évtizedes áttörés határán a forint - Most dőlhet el a sorsa

Az elmúlt időszak erősödését követően nagyon fontos szint közelébe érkezett a forint az euróval szemben, amely hosszabb távon meghatározhatja a hazai fizetőeszköz mozgását. A 2008-as történelmi forintcsúcsot a 2017 augusztusi lokális forintcsúccsal összekötő emelkedő trendvonal (ami az utóbbi évek gyengülési irányát meghatározta) ugyanis most kerülhet először tesztelésre. A Magyar Nemzeti Bank küszöbön lévő monetáris szigorításával elméletileg elhárult a forint erősödésének egyik legfontosabb akadálya, azonban könnyen lehet, hogy túlszaladtak a szigorítást övező piaci várakozások, emiatt pedig nem tud majd tartósan a jelenleginél erősebb szinten ragadni a forint. Nagyon sok múlik azon, hogy a hazai inflációs folyamatok mennyire állítják kényszerpályára a jegybankot.

Simán átvitte a 315-öt a forint - Van még benne szufla?

Simán átvitte a 315-öt a forint - Van még benne szufla?

Szerdán hosszú idő után sikerült a forintnak egyértelműen átvinnie a 315-ös kulcsszintet, ezzel majdnem egyéves csúcsra ugrott az euróval szemben. Az angol font az újabb Brexit-szavazás után először erősödött, ma reggelre viszont már érezhető gyengülést látunk.

Erőre kapott a font a hard Brexit elutasításának hírére

Szerda reggelre 315-ig erősödött a forint, ezzel ismét egytéves csúcsa közelében jár az euróval szemben. Az angol font árfolyamában kedden az újabb Brexit-szavazás hozott kilengéseket, de összességében alig változott a jegyzés. Este aztán meghúzták a fontot a szavazás eredményének a hírére.

Új történelmi csúcson zárt az OTP

Ázsiában borús hangulatban telt a hét harmadik napja, a befektetők profitot realizáltak, míg a hangulatra a Brexittel kapcsolatos bizonytalanság nyomta rá bélyegét. Az irányadó európai részvényindexek többsége erősödött ma, a magyar tőzsde is emelkedett, a hazai blue chipek közül az OTP teljesített a legjobban. A bankpapír 1,5 százalékos erősödés után 12 150 forinton zárt, ami új történelmi zárócsúcsot jelent.

Rákapcsolt a font, de az izgalmak csak most jönnek

Erősödött kedd reggelre a font miután talán sikerült áttörést elérni a hétfő éjszakai Brexit-tárgyalásokon. A ma esti szavazás kimenetele továbbra is kérdéses, így várhatóan napközben is az ezzel kapcsolatos hírek mozgatják majd az árfolyamot. A forint egyelőre minimális elmozdulással kezdett, a nemzetközi hírektől függően továbbra is a 315-ös kulcsszintre kell figyelni.

Új történelmi csúcson zárt az OTP

Ázsiában javult a részvénypiaci hangulat hétfőn, a Nikkei 0,5 százalékos erősödése mellett a hongkongi tőzsde 1 százalékkal került feljebb, az európai részvényindexek is emelkedtek, míg a magyar tőzsde 1,3 százalékos erősödéssel zárta a hétfői kereskedést. A hazai blue chipek közül 2,5 százalékos erősödésével az OTP teljesített a legjobban, a részvény 12 100 forinton zárt, ami új történelmi zárócsúcsot jelent.

Nekifut újra a forint a 315-nek?

Nekifut újra a forint a 315-nek?

A múlt hét második felében már-már úgy nézett ki, hogy a forint elbukja csatáját a 315-ös lélektani szinttel szemben, aztán pénteken megint erősödés felé indultunk a vártnál magasabb inflációs adat láttán. A dollár közben tartja magát 1,13 alatt, így továbbra is jó a hangulat az amerikai deviza piacán.

Újra célba vette a forint a kétéves csúcsot

Újra célba vette a forint a kétéves csúcsot

A várt feletti magyar inflációs adat reggel hullámszerű forinterősödést váltott ki, amit délután egy újabb erősödési hullám követett, így ismét a közel kétéves csúcsánál jár a forint az euróval szemben és egyúttal egy fontos technikai szintet is tesztelni kezdhet.

Fordult a forint az inflációs adat után

Fordult a forint az inflációs adat után

Csütörtökön 315 alá is benézett a forint az euróval szemben, majd a nap második felében az euró zuhanásával párhuzamosan fordult a hangulat. Így ma reggel ismét 316 felett járunk. Az euró közben majdnem kétéves mélyponton is járt 1,12 alatt miután az EKB bejelentette, hogy az idén már nem emel kamatot.

Európai hírek húzták le a tengerentúli tőzsdéket

Az irányadó amerikai és európai részvényindexek egyöntetűen gyengültek az EKB kamatdöntése után. Az Európai Központi Bank döntéshozói az újabb élénkítő program bejelentése mellett gyakorlatilag elismerték, hogy idén már nem lesz kamatemelés, egyúttal az idei és jövő évi növekedési kilátásokat is lefelé módosították. Ezt követően a magyar tőzsde is lefordult a csütörtöki kereskedés második felében és a BUX szintén eséssel zárta a napot.

Újabb testcsel jöhet az MNB-től - Mégsem lesz akkora a fordulat?

Újabb testcsel jöhet az MNB-től - Mégsem lesz akkora a fordulat?

Az elmúlt években az MNB többször meglepte a befektetőket azzal, hogy kitartott laza monetáris politikája mellett, sőt még akkor is kész volt tovább lazítani, amikor már senki nem gondolta volna. Az utóbbi hetekben óvatosan elindult a verbális szigorítás felé a jegybank, azonban az elemzők egy része szerint egyáltalán nem biztos, hogy kitart majd emellett, okozhat még meglepetést. Ez pedig a forint árfolyamára is hatással lehet, akár újra lejtőre teheti a magyar devizát.

Új történelmi csúcson zárt az OTP

Az ázsiai részvényindexek felemásan teljesítettek ma reggel, a Nikkei 0,6 százalékos esése mellett a kínai tőzsdék emelkednek, a sanghaji börze 1,6 százalékkal került feljebb, miután a befektetők újabb kínai gazdaságélénkítő intézkedésekben reménykedtek. Az irányadó európai részvényindexek felemás teljesítményt nyújtottak, míg a magyar tőzsde erősödéssel zárta a hét harmadik napját. Az OTP 1,1 százalékos emelkedést követően 12 050 forinton, új történelmi zárócsúcsán fejezte be a szerdai kereskedést.

Elkezdtek félni a magyar vállalatvezetők, hogy elpattan a forint

Már nem annyira bizakodóak a vállalatvezetők a globális és a magyar gazdaság növekedési kilátásaival kapcsolatban, de válságra még nem készülnek. A PwC vezérigazgató-felmérése szerint a szakemberhiány nagyon súlyos probléma világszerte és Magyarországon is, ami veszélyezteti a termékek minőségét és a növekedési célkitűzéseiket. Új tendencia a korábbi évekhez képest, hogy a magyar vállalatvezetők elkezdtek aggódni a forint árfolyama miatt.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Hiába mennek megint a fegyverek, megoldhatatlan problémától szenved az ukrán hadsereg
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.