Egyre kevésbé félnek a magyarok az állásvesztéstől

Egyre kevésbé félnek a magyarok az állásvesztéstől

A BNP Paribas Cardif Biztosító és a Medián legfrissebb közös kutatásából kiderült, hogy 2022 őszéhez képest optimistábbak a magyarok az őket foglalkoztató cégek jövőbeni piaci kilátásaival kapcsolatban, ennek ellenére tavaly óta enyhén csökkent az általános bizalom azzal kapcsolatban, hogy egy esetleges állásvesztés esetén az érintettek mennyire könnyen találnának a képzettségüknek megfelelő új pozíciót. A kedvezőtlen reálgazdasági mutatók dacára a tavalyi és az azt megelőző év azonos időszakával összevetve nincs számottevő változás a hazai munkavállalók saját munkaerőpiaci helyzetükkel kapcsolatos megítélése kapcsán.

Visszatért a félelem a tőzsdékre - Mi jön most?

Visszatért a félelem a tőzsdékre - Mi jön most?

A technológiai részvények vezetésével rég nem látott mélyrepülésnek lehetünk szemtanúi a tőzsdéken, miután az amerikai gazdaságból érkező erős számok, a vágtató kötvényhozamok, valamint a nagy technológiai vállalatok jövőbeli eredményességével kapcsolatos bizonytalanságok is fejfájást okoznak a befektetőknek a mesterséges intelligencia őrület lecsengése mellett. Ennek apropóján pedig megnéztük, hogy mire számíthatnak a befektetők a következő időszakban. 

Hasonló témákról, többek között a magyar és külföldi részvényekről a Portfolio Investment Day 2023 befektetői eseményen is szó lesz.

Túl nagy a nyugalom a tőzsdéken, ebből még baj lehet!

Túl nagy a nyugalom a tőzsdéken, ebből még baj lehet!

Most már hónapok óta nagy nyugalom uralkodik a tőzsdéken, sem a további esetleges amerikai kamatemelések, sem az adósságplafonnal kapcsolatos korábbi bizonytalanság, sem a gazdasági lassulással kapcsolatos aggodalmak sem tudták kisiklatni a tőzsdei vonatot. A félelemindex értéke régen állt olyan alacsonyan, mint most, hasonló esetekben pedig jellemzően nagy esés jött a piacokon.

Rég nem látott félelem a tőzsdéken

Rég nem látott félelem a tőzsdéken

A Cboe Volatility Index, vagy rövidítve a VIX index értéke olyan magas szintre ugrott, amire már 2020 októbere óta nem volt példa. A mostaninál lényegesen magasabb szinten utoljára a globális koronavírus-járvány kitörése és a nagy tőzsdei lejtmenet során állt a mutató.

A válság előtti szintre esett a félelemindex

A válság előtti szintre esett a félelemindex

A Cboe Volatility Index, vagy rövidítve a VIX index értéke olyan alacsony szintre esett, ahol utoljára tavaly év elején, a globális koronavírus-járvány kitörése és a nagy tőzsdei lejtmenet előtt állt.

Az agyunk is védekezik a koronavírus ellen, de jó ez nekünk?

Az agyunk is védekezik a koronavírus ellen, de jó ez nekünk?

Az emberi pszichének van egy érdekes reakciója a félelemre, a pánikra, mégpedig az, hogy a bajt lekicsinyíti, sok esetben annak létezését is letagadja. Éppen ezért van az, hogy az olyan pánikhelyzetekben, mint amilyen most a koronavírus, nagyon sokan nem veszik komolyan ezt a világjárványt, ez az agy védekező mechanizmusa. Mindez az emberek öngondoskodási hajlandóságára is kihatással van: komoly kognitív erőfeszítéssel jár, hogy az emberek belegondoljanak a döntések költségébe, nem kalkulálnak azzal, hogy hosszú távon egy-egy dolguknak mi a következménye – mondta el Újszászi Bogár László meggyőzés és befolyásolástechnikai kutató a Portfolio-nak adott interjúban. A szakértő kitért arra is, miért kell és szükséges a fiatalokat más eszközökkel megszólítaniuk a pénzügyi cégeknek, erről bővebben november 10-ei Öngondoskodás konferenciánkon beszél majd.

A magyarok eltérően reagálnak a koronavírusra

A magyarok eltérően reagálnak a koronavírusra

Augusztusban összességében globálisan erősödött a koronavírussal kapcsolatos félelem az emberek körében, az utóbbi hónapban Belgium, Franciaország és Németország esetében is visszatért a járvány az első helyre a rangsorban. Magyarországon is emelkedett a járvánnyal kapcsolatos félelemérzet, de még messze nincs az első helyen.

Koronavírus: nem a korlátozások, hanem a fertőzéstől való tartós félelem tehet be igazán a világgazdaságnak

Koronavírus: nem a korlátozások, hanem a fertőzéstől való tartós félelem tehet be igazán a világgazdaságnak

Egyértelmű lineáris kapcsolat van aközött, hogy az egyes országokban mennyire erős a koronavírussal megfertőződéstől való félelem és hogyan alakul a fogyasztói bizalom, így tehát a járvány kordában tartása mellett a félelem visszafogásával kell foglalkozni, mert ez döntheti el egész ágazatok és országok sorsát a következő negyedévekben, végső soron a kilábalás mértékét – mutat rá friss elemzésében a Citi Research csapata. Ebben megvizsgálják azt is, hogy az egyes ágazatok milyen kilátások elé néznek a következő negyedévekben, a megcsappanó fogyasztói kereslet hol milyen mértékben mehet át más irányokba.

Tőzsdézel? Ezeked fogadd meg 2018-ra!

A legendás kereskedő, Larry Williamas szerint az eredményes tőzsdézőnek képesnek kell lennie kordában tartani az alábbi három érzelmet: félelem, mohóság és agresszió.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Itt a kormánydöntés az üzemanyagárak szabályozásáról
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.