Hernádi Zsolt, a Mol vezérigazgatója a Mandinerben megjelent írásában a gazdasági kihívásokról és a lehetséges megoldásokról fejtette ki véleményét, kiemelve, hogy a túlzott állami beavatkozás hosszú távon károsíthatja a gazdaságot - számolt be a hvg.
A Mol-csoport és a Turkish Petroleum aláírta a Magyar Energiaügyi Minisztériummal kötött koncessziós szerződéseket, melynek köszönhetően két magyarországi koncessziós területen, Tamásiban és Buzsákon indíthatnak közös szénhidrogén-kutatást. A közös pályázat és a kutatási program az első jelentős lépés a két vállalat tavaly kötött stratégiai partnerségi megállapodása óta. A Mol és a Turkish Petroleum további közös lehetőségeket lát a Kaszpi-térségben, a Fekete-tenger térségében, Észak-Afrikában, valamint Közép- és Kelet-Európában – derül ki a közleményből.
Ma tartotta közgyűlését a Mol, az eseményt Hernádi Zsolt, a vállalat elnök-vezérigazgatója nyitotta meg. A Mol-vezér a tavalyi év teljesítményéről beszélt, kiemelve a hulladékgazdálkodási üzletágban történteket és a vonatkozó jövőbeli beruházási terveket. Ezen felül a működési környezetről beszélt a vezető: elmondása szerint "lassan már sok" lesz a kormányzati elvonásokból, hiszen ez a folyamat a versenyképesség rovására megy. A hazai versenyképesség javításához ráadásul sokkal kiszámíthatóbb szabályozásra van szükség a vezető szerint, a nemzetközi vonalon pedig az új gazdasági kapcsolatok kiépítését hangsúlyozta az elnök-vezérigazgató. A közgyűlésen a részvényesek többek között az osztalék kifizetéséről is szavaztak.
Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés
A Mol jelentős jogi győzelmet aratott Horvátország ellen egy hosszú évek óta húzódó perben. Az amerikai bíróság döntése értelmében a horvát államnak 200 millió dollárt (kb. 71 milliárd forintot) kell fizetnie a magyar energiacégnek, ellenkező esetben amerikai végrehajtási eljárás indulhat horvát állami vagyontárgyak ellen - írta a Telex.
A valamelyest normalizálódó, de továbbra is magasan alakuló olaj-és gázár környezetben sikeres évet tudhat maga mögött a Mol - a jó teljesítmény pedig a felsővezetők javadalmazásában is nyomon követhető. A társaság ma este közzétette az éves közgyűléséhez tartozó dokumentumokat, amelyek tartalmazzák a vezetőség 2024-es javadalmazási számait. Szakértők szerint ezek a juttatások ugyanakkor nem csupán a már elvégzett munka jutalmát és a felelősség elismerését jelentik, hanem egyben a vezetők megtartását is szolgálják, a nemzetközi vállalatoknál stratégiai cél is egyben, hogy a jó vezetőket megszerezzék és megtartsák.
Fenntartjuk a magyar-orosz energetikai együttműködést, és mivel "a Mol oroszországi kitermelési tevékenysége rendkívül sikeres, ez megteremti a lehetőséget oroszországi szerepvállalásának bővítésére" – ezt jelezte rövid moszkvai Facebook-posztjában Szijjártó Péter.
Az új amerikai elnök már az első napon világossá tette, hogy célja az amerikai olaj és gáz globális dominanciájának biztosítása. A klímapolitika átalakítása mellett Trump célja az amerikai energiaipar erősítése, valamint a megújuló energiaforrások háttérbe szorítása, ez pedig felgyorsíthatja a jelenlegi piaci trendeket - írja Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója a Mandineren.
A Budapesti Értéktőzsde oldalán közölte a Mol, hogy kilenc vezetői feladatokat ellátó személy kapott a vállalat törzsrészvényeiből a javadalmazási politika keretein belül, összesen 841 047 darab részvényt osztottak ki a vezetők között.
Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója egy ma megjelent interjúban többek között a Moody’s hitelminősítő nemrég meghozott döntéséről, az olajfinomítók fejlesztésének állapotáról, a magyar-szerb olajvezetékről és az EU-s zöldítési ambíciókról is beszélt.
A Mol és a kazahsztáni nemzeti olajtársaság, a KazMunayGas (KMG) együttműködési megállapodást kötött a kazah olaj- és gázipari, illetve petrolkémiai szektorban lévő közös lehetőségek kiaknázásáról - közölte a Mol szerdán az MTI-vel.
Ma hajnalban közzétette idei harmadik negyedéves gyorsjelentését a Mol. A legfrissebb számok messze vannak azoktól az eredményektől, amiket az energiaválság okozta magas olajár-környezetben tudott hozni a társaság, ráadásul az elmúlt hónapokban több tekintetben is kedvezőtlenül alakultak a fundamentumok a Mol körül, elég csak a csökkenő olajárakra, a Brent-Ural árkülönbözet visszaesésére és a finomítói prémiumok csökkenésére gondolni. Azonban ebben a nehezített környezetben is nagyon erős negyedévet tudott zárni az olajcég, ami többek között a kiugróan magas kitermelésnek és finomított termékértékesítésnek volt köszönhető.
Gazdaságpolitikai tervek, költségvetési irány, különadók, bankszektor működése, monetáris politika, nemzetközi környezet, geopolitika, versenyképesség, gazdasági modell, kkv-szektor, növekedés, tőke és kifektetés, árfolyam, kamatok, adósság - minden fontos, a magyar gazdaság jelenét és jövőjét meghatározó kérdés a terítékre került az idei Budapest Economic Forumon. Cikkünkben - a teljesség igénye nélkül - néhány érdekes üzenetet idézünk, a teljes tudósításunk ide kattintva olvasható.
Hernádi Zsolt, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója adott elő a Portfolio által rendezett Budapest Economic Forum 2024 konferencián. A vezető az európai versenyképesség kilátásaival foglalkozott, hangsúlyozta, hogy bár a nemzeti szuverenitást a politikai kérdésekben meg kell hagyni az országoknak, de gazdasági szinten kooperációra van szükség. Ismét a józan észnek kell diktálnia szakpolitikai szinten és be kell szüntetni a kampányszerű gondolkodást, észre kell venni, hogy a problémát saját magunknak generáljuk. Az európai energiaipart nemcsak hogy megmenteni, de fenntarthatóbbá és versenyképessé is kell tenni, a privát szektor önmagában nem tudja finanszírozni az átállás teljes költségét, az ambíciózus célok megvalósításához 5% ponttal kell nőnie a GDP arányos beruházási rátának - hangsúlyozza a vezető.
Szándéknyilatkozatot írt alá a Mol-csoport és a Turkish Petroleum Corporation (TPAO) Isztambulban arról, hogy stratégiai partnerként működnek együtt a szénhidrogén-kutatás és -termelés területén. Az eddigi közös nemzetközi projektek után a vállalatok ezzel növelik együttműködésüket Törökországban a kutatás, valamint egyéb régiók és projektek terén.
A vártnál lényegesen gyengébb teljesítményt nyújt a magyar gazdaság az idén. Mi okozza ezt, és milyen tervei vannak a gazdaságpolitikának az élénkítésre a választási hajrára fordulva? Nem szerepelünk jól a klasszikus nagy uniós rangsorokban sem, az egy főre jutó fogyasztásunk és GDP-nk épp akkor mutat lecsúszást, amikor az uniós elnökségünk fókuszában a versenyképesség áll. Eközben az infláció biztatóan csökken, de vannak még kérdőjelek. Hogyan boldogulnak ilyen környezetben a hazai nagyvállalataink, és mire számítanak azok vezetői? Mindezekre a kérdésekre keressük a válaszokat a Budapest Economic Forumon, ahol a gazdaság nagyágyúitól kaphatunk gazdasági helyzetképet.
A Mol azerbajdzsáni földgázkészletek kitermelésére vonatkozó kereskedelmi megállapodásokat kötött vegyesvállalati partnereivel. A SOCAR és a BP – amely a projekt operátora – után a Mol a harmadik legnagyobb tulajdonos az azerbajdzsáni Azeri-Chirag-Deepwater Gunashli (ACG) mezőben, ahol a kőolajtermelő rétegek alatt és felett gázrétegeket azonosítottak.
A hatóságok lecsaptak az Utolsó Védvonalra.
Elon Musk szerint egyértelmű a válasz.
Az átláthatóságról szóló törvényjavaslat verte ki a biztosítékot.
Keményet üzent az amerikai elnök.
Fellélegezhetnek az állattenyésztők?
A gyepek és méhlegelők körül mindig forró a hangulat, de a tét sokkal nagyobb a lakók igazánál.
Körvonalazódik, mihez kezdtek a magyarok a felszabaduló megtakarításaikkal.