Újabb ágazat számára lesz elérhető a Széchenyi Turisztikai Kártya - közölte a Széchenyi Kártya Programot működtető Kavosz Zrt.
A Fővárosi Nyomozó Ügyészség a különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények miatt folytatott nyomozásban három gyanúsított letartóztatásának meghossszabbítását indítványozta, amelynek elsőfokon a bíróság helyt is adott. Bár az ügyészség egyik hivatalos közleményében sem említi, a körülményeket tekintve egyértelmű, hogy a Széchenyi Bank ügyéről van szó.
Őrizetbe vették a Széchenyi Bank egykori vezetőit, több tucat egykori vezetőn, illetve a bank környezetében dolgozó tanácsadón ütött rajta tegnap a rendőrség - értesült az Index.
Eladó a tavaly szeptember óta felszámolás alatt álló Széchenyi Kereskedelmi Bank 3,3 milliárd forintnyi hitelkövetelése. Augusztus 4. és 19. között az elektronikus értékesítési rendszerben lehet pályázni - írja a hétfői Világgazdaság.
Rohanhatnak ügyet intézni a bedőlt Széchenyi Bank eddig nem intézkedő károsultjai, a szerdai közlönyben ugyanis kihirdették, hogy aki péntekig, vagyis október 9-ig nem ruházza át az államra a bankkal szembeni követelését, enged betekintést a banktitokként védett, de a kifizetéshez szükséges információkba, az nem kapja meg az államtól a beígért extra kártalanítást. A kifizetés feltétele az is, hogy a betétes lemondjon az állammal szemben minden további követeléséről - írja az Index.
Az MNB összesen 76 millió forint személyi bírságot szabott ki a felszámolás alatt lévő Széchenyi Bank négy volt vezető állású személyére a betöltött tisztséghez kapcsolódó fokozott felelősségi előírások jelentős megsértése miatt - írja az MNB legfrissebb közleményében.
Erőteljesen megkérdőjelezhető, de nem példátlan, ha egy bank tulajdonosai magától a banktól kapott hitelből emelnek tőkét a bankban. A válság során derült ki, hogy a francia-belga Dexia lényegében így maradt talpon egy darabig. Korábban a takarékszövetkezetek háza tájáról számolt be hasonló szabálytalanságokról a PSZÁF, most pedig a HVG ír fiktív tőkeemelésről a tavaly év végén végelszámolás alá került Széchenyi Bank kapcsán.
Az MNB ma közzétett határozatában a Széchenyi Lízing Zrt.-hez korábban kirendelt felügyeleti biztos visszavonásáról döntött, tekintve, hogy a pénzügyi intézmény tőkehelyzete és refinanszírozása rendeződött. A jegybank a felügyeleti biztos tavaly novemberi kirendelését a jogszerű működés szavatolása érdekében látta szükségesnek - közölte az MNB.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) ismeretlen tettesek ellen feljelentést tett a Budapesti Rendőr-főkapitányságon a Széchenyi Kereskedelmi Bank Zrt.-nél történt, a jegybank álláspontja szerint bűncselekmények gyanúját felvető események miatt.
A Nemzetgazdasági Minisztérium közleményében arra kéri a Széchenyi Bank biztosított betéteseit, hogy mielőbb személyesen jelenjenek meg a bank fiókjában, - esetlegesen előre egyeztetett időpontban - mivel a kifizetések megkezdése érdekében kezdeményezniük kell a számláikhoz fűződő banktitok feloldását.
Az idei költségvetés Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) fejezetéből csoportosítja át azt a 6 milliárd forintot a kormány, amelyből létrehozza a költségvetés közvetlen bevételei és kiadásai című fejezetben a Széchenyi Kereskedelmi Bank Zrt. betéteseinek kártalanítására szolgáló kárenyhítési keretet.
A kormány úgy döntött, hogy a Széchenyi Bankban fennálló állami tulajdonrész mértékével arányosan, 49 százalékig helyt áll a betétek OBA által nem biztosított, azaz 30 millió forint feletti részéért - áll az NGM közleményében.
Megállítható a Széchenyi Bank végelszámolása, jelenleg is tárgyalunk befektetőkkel - mondta egy mai sajtóbeszélgetésen Töröcskei István. A többségi tulajdonos szerint a bank likviditásával nem volt gond, a kockázatkezelés "nem volt annyira rossz", a tőkehelyzet rendbehozatalára számos elképzelésük volt, és van még most is; versenyt futnak az idővel. Érzékel a személye iránt sértődöttséget, de az MNB-t nem hibáztatja. Beadta lemondását, továbbra is ÁKK-vezérigazgató Töröcskei. Néhány részlet a Raiffeisen év elején meghiúsult megvásárlásáról is kiderült.
Az ügyfelek érdekeinek védelmében, a közvéleményt haladéktalanul tájékoztatva járt el a Magyar Nemzeti Bank (MNB), amikor 5 millióról 30,6 millió forintra emelte a Széchenyi Kereskedelmi Bank Zrt. által kifizethető betétek mértékét - hangsúlyozta a jegybank az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében, amelyben visszautasítja az ezzel ellentétes feltételezéseket.
31,5 milliárd forintba kerül az Országos Betétbiztosítási Alapnak (OBA) a Széchenyi Bank, a Széchenyi Hitelszövetkezet és a Tisza Takarékszövetkezet betéteseinek kártalanítása. Karácsonyig a biztosított értékhatárig minden biztosított betétes megkapja a pénzét, mint kiderült azonban, a Széchenyi Banknál 7,5 milliárdot buknak a nagybetétesek. Az OBA vagyona becslésünk szerint így mégsem fogy el teljesen: 10 milliárd forint körüli szintre csökken.
A nemrégiben becsődölt, Töröcskei István érdekeltségébe tartozó Széchenyi Bankról egy újabb érdekes információt tudhattunk meg: a 444.hu szerint több mint 1 milliárd forintot hitelezett a bank egy olyan vállalkozásnak, amely a Postával versenyzett volna, és amely mostanra úgy tűnik, bukásra ítéltetett.
Mindenképp befagyasztva tartanák a zárolt pénzeket.
A kínai cégek egyelőre még tagadják, hogy elálltak volna a katódgyárak építésétől a lítiumban gazdag vidéken.
Egyetlen csapással katasztrofális bajba sodorhatják ellenfelüket.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.
Egyre több befektető figyelmét vonzza az agrárium, ami a bizonytalan piaci környezetben az egyik legstabilabb növekedési pályát kínálhatja.
Mi áll a GDP-csökkenés mögött?