Ez a bejegyzés egy percről percre cikk része. Vissza a cikkre
Megosztás

Ez volt a negyedik egymást követő alkalom, hogy a Fed tétlen maradt.

Nem csoda, hogy inkább kivár a jegybank még, hiszen bár jelenleg nincs nagy baj a gazdasággal, de az előretekintő kilátásokban vannak kockázatok bőven:

  • A kereskedelmi háború továbbra sem zárult le. Ugyan a legutóbbi, londoni tárgyalások során közelebb kerültek az amerikai és a kínai álláspontok egymáshoz, azonban amiben megállapodtak annak magasabb infláció és alacsonyabb növekedés lehet a következménye. A legfrissebb hírek alapján pedig az EU hajlandó belemenni egy 10%-os kölcsönös vámtarifába, ami szintén nem tesz jót az amerikai inflációs kilátásoknak.
  • Nagy kérdés a Fed-nek az is hogy a hónapok óta tartó bizonytalanság mennyire és milyen tartósan csökkenti a gazdasági növekedést és rontja a foglalkoztatottsági kilátásokat, azon keresztül, hogy ennyi gyorsan változó esemény között a vállalatok többsége döntésképtelenségben szenved.
  • Trump költségvetési csomagja ráadásul tovább növelné a költségvetési hiányt, aminek a hatása a monetáris politikára nagyon összetett. A magasabb hiány magasabb alapkamatot von maga után, viszont a magasan ragadó hosszú lejáratú államkötvényhozamok fékezik a gazdaságát. Ilyen hiánypálya mellett sokkal nehezebb a Fed-nek az egyensúlyt megtalálnia.
  • Az elmúlt időszakban több olyan hír is jött, ami afelé mutat, hogy a deportálások erősödése néhány - fontos - ágazatban munkaerőhiányt idézhet elő, ami szintén egy valamivel rosszabb inflációs pálya felé mutat.
  • Végül pedig a frissebb kirobbanó Izrael-Irán háború egy újabb figyelmeztetés arra nézve, hogy a bizonytalanság korát éljük, amikor is jóval nehezebb előre látni, mint korábban.

Holdblog

Életet lehelni egy megfáradt sportágba 

Mivel az atlétika kicsit ellaposodott, kevésbé felel meg a modern tartalomfogyasztási elvárásoknak, egy csapat új lebonyolítással igyekszik életet lehelni a legősibb sportágba. Ez a Grand... Th

RSM Blog

Módosított kiberbiztonsági határidők!

A 2024. évi LXIX. törvény 2025. május 31-én hatályba lépett módosításai fontos változásokat hoztak, NIS2 irányelv szerinti megfelelési kötelezettségek terén. A módosítás célj

FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Irán jelzést adott – máris eldőlt a háború?
Portfolio Sustainable World 2025
2025. szeptember 4.
REA SUMMIT 2025 – Powered by Pénzcentrum
2025. szeptember 17.
Portfolio Future of Finance 2025
2025. szeptember 18.
Portfolio Private Health Forum 2025
2025. szeptember 30.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Ügyvédek

A legjobb ügyvédek egy helyen

Díjmentes előadás

Tőzsdei túlélőtúra: Hogyan kerüld el a leggyakoribb kezdő hibákat?

A tőzsdei vagyonépítés során kulcsfontosságú az alapos kutatás és a kockázatok megértése, valamint a hosszú távú célok kitűzése és kitartó befektetési stratégia követése.

Díjmentes előadás

Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?

Első lépések a tőzsdei befektetés terén. Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?

Ez is érdekelhet