
Nagy esés lett a vége
Végül a Nasdaq 1,4%-os esésben zárt, az S&P 500 1,6%-kal került lejjebb, a Dow pedig 1,9%-ot veszített értékéből.

Mínuszban az indexek
Mindegyik vezető index masszív esést mutat. A Nasdaq 1,2%-ot, az S&P 500 1,4%-ot, a Dow pedig 1,8%-ot veszített értékéből.

A hosszú lejáratú amerikai állampapírok hozamai emelkedtek a 20 éves kötvények 160 milliárd dolláros értékesítését követően. A 10 éves amerikai államkötvény hozama 10,8 bázisponttal 4,589%-ra nőtt; a hozam február közepe óta nem látott magasságba emelkedett.
A gyenge kereslet és a magas hozamok aggodalmakat keltettek a befektetők körében az Egyesült Államok fiskális helyzetével és növekvő adósságával kapcsolatban.
Egyre nagyobb az esés
Az elmúlt percekben hirtelen romlott a hangulat. A Nasdaq 1%-os esést mutat, az S&P 500 1,2%-ot gyengült, a Dow pedig 1,7%-os mínuszban van.

Vegyes mozgás
A Nasdaq 0,4%-os pluszban van, az S&P 500 0,15%-os esést mutat, a Dow pedig 0,7%-kal esett.

Esett a magyar tőzsde
A nemzetközi hangulatnak megfelelően kisebb mínuszban zárt a magyar tőzsde szerdán. A blue chipek közül a Richter teljesített legrosszabbul.

Vallottak a profik: ezt az 5 részvényt kell most venni szerintük
Visszatért a bizalom Amerikába és a tőzsdékre is, ennek köszönhetően pedig nagy ralit láthattunk az utóbbi hetekben a piacokon. A Bank of America elemzői is megtették tétjeiket, elmondták, hogy szerintük mely részvényeket kell venni most. Mutatjuk a listát legnagyobb növekedési potenciállal rendelkező részvényekről.

Pluszba fordult a DAX
Az európai indexek ismét jönnek vissza, a DAX minimális, 7 pontos pluszban áll és az FTSE-100 is kissé a tegnapi záróértéke felett tartózkodik.

MBH Bank: 10 százalékkal többet érhet az Alteo
6143 forintos célárral tartásra ajánlja az Alteo részvényeit az MBH Bank elemzője a vállalat első negyedéves gyorsjelentésére reagálva.

Kinyitott Amerika
Csökkenéssel nyitottak az amerikai tőzsdék: a Dow 0,7 százalékot, az S&P 500 0,5 százalékot, a Nasdaq szintén 0,5 százalékot esett.

A vártnál gyorsabban elérhető az inflációs cél az EKB alelnöke szerint
Luis de Guindos szerint az Európai Központi Bank már közel van a 2%-os inflációs célkitűzésének eléréséhez. Ebben az előzetesen vártnál erősebb euró és a közelmúltban nagyot csökkenő energiaárak is a jegybank segítségére voltak. A kijelentés előre jelezheti, hogy mire számíthatunk a júniusi kamatdöntő ülésen.

Felülvizsgálja a Masterplast célárát az MBH Bank elemzője
Felülvizsgálja a Masterplast részvényeire vonatkozó célárát az MBH Bank elemzője – derül ki a ma közzétett elemzésből, amelyben az első negyedéves gyorsjelentésre reagálnak.

Közel 9 százalékos osztalékhozam a Molnál - Kiderült, meddig lehet rá lecsapni
Bár kifejezetten magas osztalékot fogadott el a közgyűlésen, egészen mostanáig nem volt ismert az osztalékfizetés rendje a Molnál, ma délután azonban a társaság is közzétette az ehhez kapcsolódó közleményt, így kiderült, meddig lehet még a tavalyi év eredménye után járó osztalékért megvásárolni a társaság részvényeit.

Váratlan fordulat: visszavonja vakcinája engedélykérelmét a Moderna
A Moderna visszavonta a kombinált influenza-Covid vakcina engedélyezési kérelmét, amit tervei szerint később újra benyújt majd.

Komolyabb eséssel nyithatnak az amerikai tőzsdék
Romlik a hangulat koradélután az európai tőzsdéken, a Stoxx 600 0,6 százalékot, a DAX szintén 0,6 százalékot, az FTSE-100 0,1 százalékot esett, míg a CAC-40 0,9 százalékkal került lejjebb.
Az amerikai tőzsdék komolyabb eséseket jeleznek előre a nyitásra, a Dow futures 1 százalékos, az S&P 500 futures és a Nasdaq pedig 0,9 százalékos mínuszban áll. A részvénypiaci esésben az amerikai kötvényhozamok emelkedése is szerepet játszhat, a 30 éves kötvényhozam ma 5 százalék fölé került, a 10 éves pedig 4,53 százalékon áll.

20 éve nem volt ilyen az OTP-nél – Most érdemes kiszállni?
Nagy sztori az OTP, szépen nő a bankcsoport, mint ahogy a részvények árfolyama is, a szentiment általánosságban egyértelműen támogató, a béke közeledte, az alacsony árazás, az egyre magasabb elemzői célárak, az akvizíciós fantázia mind a további emelkedés mellett szól, ezzel együtt is látunk már olyan jeleket, amik miatt érdemes óvatosnak lenni.

Alulteljesítő a Richter
A Richter alulteljesítő ma a magyar tőzsdén, az árfolyam 0,8 százalékos mínuszban áll, miközben a BUX 0,1 százalékot erősödött. Nagy Márton bejelentette, hogy hozzányúlhat a kormány a gyógyszerárakhoz és már meg is indultak a tárgyalások a nem támogatott gyógyszerek esetében az árak letöréséről. A Richtert ez kevésbé érintheti, tekintve, hogy bevételének mindössze 7 százaléka származik Magyarországról és ráaádsul a kormány az árletörési kísérlete csak a nem támogatott gyógyszerekre vonatkozik.

Araszol felfelé a DAX
Elindultak felfelé az európai tőzsdék, a DAX és az FTSE-100 már kicsivel a keddi záróértéke felett áll, a CAC-40 még 0,4 százalékos csökkenést mutat.

Visszaesett az MBH nyeresége, de hasít az üzlet a banknál
18 milliárd forintos számviteli és 58 milliárd forintos korrigált konszolidált adózás utáni eredménnyel zárta az első negyedévet az MBH Bank. Előbbi 63%-kal, utóbbi 27%-kal marad el az egy évvel korábbitól, amiben jelentős szerepe van a 12%-kal visszaeső kamateredménynek és a Fundamenta akvizíciója miatt 18% feletti mértékben emelkedő működési költségeknek. A bank hitelállománya azonban 9%-kal, betétállománya 6%-kal növekedett egy év alatt, és a lakossági mellett a vállalati hitelezés is a piaci átlag felett teljesített. Bankadó és extraprofitadó formájában több mint 43 milliárd forintot számolt el a bankcsoport.

Amikor legutóbb ilyen történt, gyorsan lehetett sok pénzt keresni a bitcoinnal
Kiváló a hangulat a kriptopiacon. A bitcoin árfolyama pedig nem csak, hogy január óta nem látott magasságokban van, de szépen csendben új történelmi csúcs közelébe is emelkedett a jegyzés. Ráadásul valami olyan rajzolódott ki a grafikonon, melyre viszonylag ritkán van példa a bitcoinnál: legutóbb több mint 60 százalékos emelkedést láthattunk. Vajon most is jöhet hasonló?

Eséssel nyit Európa
Kis csökkenésekkel kezdődik a szerdai kereskedés az európai tőzsdéken, a Stoxx 600 0,2 százalékkal, a DAX 0,3 százalékkal, a CAC-40 0,3 százalékkal, az FTSE-100 pedig 0,1 százalékkal került lejjebb.

Tovább veszi a saját részvényeit a Telekom
Tovább vette a saját részvényeit a Magyar Telekom, tegnap közel 700 millió forint értékben vásárolt részvényeket a magyar tőzsdén.

Emelkedéssel indul a nap a magyar tőzsdén
Az európai tőzsdék esnek a nyitást követő percekben, a magyar piacon viszont kismértékű emelkedés látszik reggel.

Beszakadt a legnagyobb svájci bank árfolyama a kormány tervei miatt
A svájci UBS részvényei kedden mintegy 4,4%-ot estek arra a hírre, hogy a legnagyobb svájci bank elveszítheti a svájci kormánnyal vívott harc első szakaszát, és az általa kívánatosnak tartottnál nagyobb pénzügyi tartalékokkal kell majd rendelkeznie.

A várnál magasabb lett a brit infláció
A vártnál magasabb lett az infláció áprilisban az Egyesült Királyságban,
3,5 százalékot ért el, szemben a Reuters 3,3 százalékos konszenzusával.
A maginfláció 3,8 százalék lett.
Az inflációs ráta havi emelkedéséhez a legnagyobb mértékben a lakhatási és háztartási szolgáltatások, a közlekedés, valamint a szabadidős és kulturális szolgáltatások járultak hozzá. A ruházati cikkek és lábbelik voltak azok, amelyek pedig a leginkább visszafogták.
Estek az amerikai tőzsdék, mi az irány ma reggel?
Mik az aktuális események a tőzsdéken?
- Megszakadt a napok óta tartó menetelés az amerikai tőzsdéken a keddi kereskedésben, az irányadó indexek kis csökkenésekkel zárták a napot: a Dow 0,3 százalékot, az S&P 500 0,4 százalékot, a Nasdaq szintén 0,4 százalékot esett.
- Az ázsiai részvénypiacokon nagyrészt emelkedéseket látni ma reggel, a hongkongi Hang Seng 0,5 százalékot, a kínai Shanghai Composite 0,4 százalékot emelkedett, kivételt képezett viszont a japán piac, a Nikkei 0,3 százalékkal került lejjebb.
- Az európai határidős indexek gyakorlatilag stagnálást jeleznek előre a nyitásra, a DAX és az FTSE-100 mindössze pár pontra van a tegnapi záróértékétől, míg a CAC-40 0,1 százalékos csökkenéssel kezdheti a napot.
- Az amerikai határidős indexek lefordultak, a Dow futures 0,3 százalékos, az S&P és a Nasdaq futures pedig 0,4 százalékos mínuszt mutat.
- Az olajárak emelkednek ma reggel, a brent 1,6 százalékos, a WTI 1,7 százalékos pluszban áll.
- Az arany kismértékű, 0,6 százalékos erősödést mutat.
- A kriptopiacon is kismértékű emelkedés látszik, a bitcoin 0,8 százalékkal, az ether 2,7 százalékkal került feljebb.

Mi várható makro fronton?
Az elmúlt hetek vámháborús feszültségei közepette különös jelentősége lehet annak, hogy a héten összeülnek a világ legfejlettebb országainak pénzügyminiszterei és jegybankelnökei. A kedden kezdődött háromnapos G7-csúcson vélhetően a kereskedelmi tárgyalások uralják majd a hangulatot, a szivárgó hírek és nyilatkozatok pedig akár komolyabb piaci kilengéseket is hozhatnak.
A G7-üléstől eltekintve csendes lesz a nap ma a makrogazdasági adatok tekintetében,
egyedül brit adatokra lesz érdemes kiemelten figyelni, ahonnan inflációs adat érkezik.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
Vége a nagy menetelésnek az USA-ban, 6 napos sorozat szakadt meg az amerikai tőzsdéken
Kisebb emelkedéssel indult a hét a nemzetközi piacokon, és a lendület kedd reggel ázsiában is kitartott, valamint Európában is folytatódott a pozitív momentum, bár az elmozdulások mérsékeltek voltak. Az USA-ban ehhez képest kisebb esés látszik, az S&P 500 ezzel megtörheti hat napja tartó emelkedő sorozatát. Az elmúlt hetek vámháborús feszültségei közepette különös jelentősége lehet annak, hogy mától kezdve összeülnek a világ legfejlettebb országainak pénzügyminiszterei és jegybankelnökei. A G7-csúcson vélhetően a kereskedelmi tárgyalások uralják majd a hangulatot, a szivárgó hírek és nyilatkozatok pedig akár komolyabb piaci kilengéseket is hozhatnak.

A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ
A Vatikán ültetheti össze újra Moszkvát és Kijevet, Washington támogató szerepet vállal – Híreink az orosz–ukrán háborúról szerdán
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Hatalmas áttörést jelentettek az oroszok, de valami nagyon nem kerek a történetben
Teljesen ellentmondanak egymásnak a felek.
Nő a pesszimizmus: Európa legerősebb hatalma egyre sötétebben látja a jövőt
Egyre többen vélekednek hasonlóan.
Dagad a botrány Amerikában: titkosszolgálati csevejek kerültek illetéktelen kezekbe
Fókuszban ismét Mike Waltz.
Megrengette a Covid-vírussal kapcsolatos tudást egy új kutatás
Nem igazán kell az antibiotikum.
Átverést szimatol Moszkva: ez lehet az ukrajnai béke legfőbb akadálya
Ezért nem akarják elsietni a dolgot.
Mennyivel kerül többe egy horvát nyaralás, mint egy éve?
Közeleg a jó idő, egyre többen kezdik tervezni a nyaralást. A K&H felmérése alapján már az is kiderült, hogy mennyit költenének a nyaralást tervezők idén. Jelentősen, 21 százalékkal e
Az osztalék könyvelése és az osztalék adózása - útmutató vállalatoknak
Az osztalékról szóló döntést évente egyszer a beszámoló elfogadásakor lehet meghozni, amikor a társaság legfőbb szerve dönt az osztalék mértékéről, és az osztalék kifizetéséről. A h
Én megmondtam
Pár hete írtam egy cikket arról, hogy nem feltétlen van jó helyen a pénzed a mobilodról elérhető banki alkalmazásokban, különösen nem akkor, ha a mobilt és az alkalmazásokat is az ujjlenyoma
Brüsszel 2025-re elszórja az innovációs milliókat
2025 új lehetőségeket tartogat a kutatás-fejlesztés és innováció területén: az Európai Bizottság több mint 400 új pályázati felhívást tesz közzé a Horizont Európa keretprogramban.
Üzleti rapid randik egy lemaradó-feltörekvő gazdaságban
A korábban gazdasági páriaként kezelt Görögország kezd végre ébredezni évtizedes hibernációjából. A kilátások egyre jobbak, és igazán értékes befektetési célpontokat is lehet találni
Fenntartható-e az észak-afrikai földgázexport?
Észak-Afrika továbbra is meghatározó szereplő lehet a globális földgázpiacon, ha sikeresen lépést tud tartani a növekvő kihívásokkal.
A dollár világpénzszerepe alapjaiban kérdőjeleződik meg
Az Egyesült Államok fizetőeszköze manapság egyértelműen a világgazdaság első számú devizája. A dollár központi szerepe azonban a világgazdaság strukturális változásával meginogni láts
Ne vásárolj ingatlant úgy, mint egy zsák krumplit!
HitelesAndrás - Keress, kövess, költözz! Ne vásárolj ingatlant úgy, mint egy zsák krumplit! Az ingatlanvásárlás sokkal komolyabb döntés, mint gondolnánk Miközben egy használt autót alapos


- Extraprofitadók: megjöttek a kormány legújabb tervei
- Hatalmas adóváltozások jönnek 2026-ban, és ez még nem minden
- Itt a fordulat: ez lehet az első jel arra, hogy megmenekülhet a Föld
- Véget ért az orosz-ukrán béketárgyalás: itt van minden, amit tudni lehet
- Érdekesen takarítanak meg a magyarok: olyat műveltek, mint Európában senki
Megérkeztek a számok: meglepő helyen kötöttek ki az állampapírkamatok
Körvonalazódik, mihez kezdtek a magyarok a felszabaduló megtakarításaikkal.
Lemond a kormány több száz milliárdról a választások után – Mi történik?
Eltűnik az egyik legfontosabb bevétel?
Lantos Csaba: történelmi hétvége volt a magyar árampiacon, de van még teendő
Az energiaügyi miniszter értékelte Magyarország energiaszuverenitási törekvéseit
Kiadó modern irodaházak
Az iroda ma már több, mint egy munkahely. Találják meg most cégük új otthonát.
Limit, Stop, vagy Piaci? Megbízások, amikkel nem lősz mellé!
Ismerd meg a tőzsdei megbízások világát, és tanulj meg profin navigálni a piacokon!
Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?
Első lépések a tőzsdei befektetés terén. Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?