Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek
Árfolyam

Richter árfolyam

Ma:
|
Átlag:
  • Mai forgalom
  • Elmúlt 30 kereskedési nap átlagforgalma
RICHTER ajánlati könyv
Vétel
ajánlat
db
kum
HUF
HUF kum
db
db árf.
Eladás
árf. db kum
db
HUF kum
HUF
ajánlat
db
RICHTER kötéslista
Idő Ár Darab Érték
RICHTER statisztikák, mutatók
Kapitalizáció (millió HUF): 2007257.2422
Nyitó ár: 10920
Előző záró ár: 10850
Napi átlagár: 10784.944915
180 napos átlagár: 9658.7035876468
360 napos átlagár: 9415.9393543947
Napi minimum: 10770
Napi maximum: 10920
Éves minimum: 8420 2023-11-02
Éves maximum: 10920 2024-09-23
Történelmi minimum: 2204 2005-01-04
Történelmi maximum: 10920 2024-09-23
Forgalom (db): 129889
Forgalom: 1400845710
Árfolyamváltozás 1 hó: 2.7462121212121%
Árfolyamváltozás 6 hó: 16.353887399464%
Árfolyamváltozás 12 hó: 18.969298245614%
Adatlap
Richter
Rating
Értékpapír megnevezése Richter Gedeon share
Értékpapír kibocsátója Chemical Works of Gedeon Richter Plc.
Részvényfajta Ordinary share
Értékpapír előállítási módja Dematerializált
ISIN HU0000123096
Kijelzés módja (ticker) RICHTER
Értékpapír névértéke 100 HUF
Bevezetett értékpapír mennyisége (db) 186 374 860
Osztalékjogosultság Full year
Bevezetési nap 1994-11-09
Első kereskedési nap 1994-11-09
Tőzsdei kategória Prime
Kereskedés pénzneme HUF
Bevezetési ár 1330
Az adatok forrása: Budapest Stock Exchange
Az adatok jellege: késleltetett.

A szolgáltatást legjobb tudásunk szerint nyújtjuk. A szolgáltatás elérhetőségének részbeni vagy teljes hiányáért, késedelméért, pontatlanságáért illetve egyéb zavaráért a Net Média Zrt. csak akkor felel, hogy ha az kifejezetten és kizárólag neki felróható okból következik be. Egyéb okból bekövetkezett szolgáltatás-zavarért a felelősségét kifejezetten kizárja. Kizárja a Net Média zrt. a felelősségét az információhoz való jogosulatlan hozzáférésből vagy az információval való bármilyen egyéb visszaélésből eredő károkért. Az előbbiekben megjelölt, illetve jogszerűen egyébként ki nem zárható egyéb felelősség kivételével ...

Tovább
Az oldalon a Richter árfolyamalakulását lehet nyomon követni.

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
PORTFOLIO RATING | Az átláthatóbb befektetésekért
Portfolio Trader online előadás Díjmentes előadás

Tőzsdei megbízások helyes használata

Kérdések és válaszok azzal kapcsolatban, hogy mire figyelj, ha kezdő befektető vagy!

Portfolio Trader online előadás Díjmentes előadás

Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?

Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?

Videóajánló
Richter hírek

Erősödött Amerika

Pozitív felütéssel indították a hetet a tőzsdék, és az emelkedés a mai napon is kitart. Ázsiában határozott erősödést láttunk a részvénypiacokon, miután Peking egy sor gazdaságpolitikai lazító intézkedést jelentett be Pan Gongsheng jegybankelnök tájékoztatóján. Ami az európai tőzsdéket illeti, a jó nemzetközi hangulat itt is kitart, a magyar tőzsde is emelkedik. Itthon ma az MNB kamatdöntése volt a legfontosabb esemény, amelyen a jegybank a várakozásoknak megfelelően 25 bázisponttal csökkentette a kamatszintet. Az amerikai tőzsdéket nem sokkal a nyitást követően megütötték, miután kiábrándító fogyasztói bizalmi adatok érkeztek, később azonban korrigáltak.

Javult a hangulat a tőzsdéken

Az ázsiai tőzsdéken a kínai stimulussal kapcsolatos növekvő reményeknek köszönhetően remek hangulatban telt hétfőn a kereskedés, ezt követően Európában és Amerikában is visszafogott emelkedést láthattunk a vezető börzéken.

Lefordultak az európai tőzsdék, a magyar piac erős volt pénteken

Csütörtökön még nagyot emelkedtek az európai részvénypiacok, történelmi csúcsra emelkedett a német tőzsde, pénteken viszont lefordulás jött, főként az autóipari részvények árfolyama esett nagyot, miután profitfigyelmeztetést adott ki a Mercedes-Benz. Az európai hangulatromlást az amerikai tőzsdék is lekövették, mérsékelt eséssel indult a pénteki kereskedés, nap végére azonban a csütörtöki záróérték közelébe értek a vezető amerikai részvényindexek..

Itt vannak az új történelmi csúcsok a részvénypiacokon, csúcson zárt két amerikai index is

Az amerikai jegybank szerdai ülésén 50 bázispontos kamatcsökkentésről döntött. Az első piaci reakciók vegyesek voltak, a vezető amerikai részvényindexek előbb új történelmi csúcsra emelkedtek, végül viszont mérsékelt eséssel zárták a napot. Az ázsiai részvénypiacok jellemzően emelkedtek ma reggel, főként a japán tőzsde, ahol a jen gyengülése hajtja felfelé az árfolyamokat. Az európai részvénypiacok a reggeli mérsékelt emelkedésből rali üzemmódba kapcsoltak át, a német DAX, és az amerikai Dow Jones és az S&P 500 is új történelmi csúcsra emelkedett.

Kisebb Fed-rali volt a magyar tőzsdén is

A nemzetközi hangulathoz hasonlóan a magyar tőzsdén is kedvező hangulatban telt ma a kereskedés, mind a négy nagypapír árfolyama pluszban zárt.

Mínuszba ütötték az amerikai tőzsdéket a Fed nagy döntése után

Az amerikai jegybank szerda este 50 bázispontos kamatvágásról döntött, amelyre a vezető amerikai részvényindexek kezdetben meglódultak, a dollár pedig esett. Aztán Jerome Powell Fed-elnök üzenetei után a piacokon éles fordulat következett, és végül mínuszban zárt mindhárom vezető amerikai részvényindex, a dollár pedig erősödni tudott.

A magyar tőzsdén is kivártak ma

Kivárással telt a mai nap a tőzsdéken, a befektetők a Fed esti kamatdöntésére készülnek. A magyar piacot is mérsékelt mozgások jellemzték, a BUX a kereskedés utolsó perceiben fordult végül pluszba.

Holnap jön a Fed kamatdöntése, kivártak ma a befektetők

Ma reggel az ázsiai tőzsdék többsége emelkedett, a japán részvénypiac viszont esett, ott a jen erősödése tartotta nyomás alatt az árfolyamokat. Az európai tőzsdék erősödtek, és az amerikai részvénypiacok is pluszban nyitottak, bár később kisebb lefordulás történt, majd végül a tegnapi záróértékeik közelében fejezték be a napot. A befektetők alapvetően a hét legfontosabb eseményére, az amerikai jegybank szerdai kamatdöntő ülésére figyelnek.

Emelkednek ma reggel a hazai blue chipek

Emelkedéssel kezdik a keddi kereskedést az irányadó európai indexek, és a magyar tőzsde is felfelé vette az irányt a nyitást követő percekben.

Minimális eséssel zárt a BUX

Az ázsiai piacok ma nem sok indikációt adtak a hangulatra, ugyanis Kínában, Dél-Koreában, és Japánban is zárva tartottak a tőzsdék. A hongkongi piac esett, miután Kína a hétvégén egy sor aggasztó gazdasági adatot tett közzé: az augusztusi gyári termelés, a kiskereskedelmi forgalom és a beruházások száma elmaradt a várakozásoktól. Ami Európát illeti, itt a vezető részvényindexek mérsékelt eséssel kezdték meg az új hetet, míg az USA-ban vegyesek a mozgások. Makrogazdasági események szempontjából az egész világ egyetlen eseményre készül: a Fed szerdai kamatdöntésére.

Kis eséssel zárt a BUX

Kis eséssel fejezte be a hétfői kereskedést a BUX, miközben az európai és az amerikai részvénypiacokon vegyes a kép.

Kis esés a magyar tőzsdén

Az európai piacokon mérsékelt eséssel indult a nap, ebbe a mintába illik bele a magyar tőzsde is ma reggel.

2024 legjobb hetét zárták az amerikai tőzsdék

Reggel Ázsiában felemás teljesítményt nyújtottak a vezető részvényindexek, ezt követően Európában jó hangulatban telt a kereskedés, valamint Amerikában is erősödtek az indexek. Gazdasági események szempontjából a hét vége is tartogatott izgalmakat: ma az USA-ban a Michigan Egyetem fogyasztói hangulatról és inflációs várakozásokról szóló felmérését ismertették.

Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Jön az újabb állami pénzeső: százmilliárdok hullanak a magyarokra hamarosan