Balaton vagy Horvátország? - Így nyaral idén a magyar

Balaton vagy Horvátország? - Így nyaral idén a magyar

15 országban több mint 15 ezer embert - köztük ezer főt Magyarországon - kérdezett meg a Revolut a nyári utazási terveiről. A magyarok leginkább júliusban nyaralnak idén, a legtöbben belföldön tervezik a pihenést (58%), külföldre csak a válaszadók 27%-a utazik. A külföldi célpontok közül a legtöbb magyar Horvátországba (a válaszadók 5,1%-a), Görögországba (4,4%), Olaszországba (4,2%), Spanyolországba (1,9%) és Törökországba (1,6%) tervez utazni - derül ki a társaság közleményéből. Erről a témáról is szó lesz a Portfolio május 2-i Balaton konferenciáján, amelyről további részletek itt érhetők el.

Megindulnak Horvátországba a magyarok

Megindulnak Horvátországba a magyarok

Az előfoglalások alapján több magyar vakációzik Horvátországban, mint tavaly, 18 százalékos növekedést látnak jelenleg a Szallas.hu szakértői. A megtett foglalások alapján az egy főre jutó éjszakánkénti átlagár Horvátországban 13 602 forint, ez 11% körüli árnövekedést jelent. A legtöbben továbbra is júliusban és augusztusban utaznak, de az elő- és utószezon iránt is nő az érdeklődés, május esetén 32 százalékkal emelkedett a foglalások száma.

Szijjártó Péter: nem mondjuk fel az orosz gázszerződést, növelni akarjuk a horvát LNG-beszerzést

Szijjártó Péter: nem mondjuk fel az orosz gázszerződést, növelni akarjuk a horvát LNG-beszerzést

A magyar-orosz hosszú távú gázvásárlási szerződést nem fogja felmondani Magyarország, hiszen az kedvező, így a diverzifikáció csak arra irányulhat, hogy emellé milyen forrásból érkezik földgáz hazánkba – rögzítette az 5. budapesti LNG Summit nyitóelőadásában Szijjártó Péter. A külgazdasági és külügyminiszter bejelentette, hogy Magyarország meg fogja hosszabbítani az együttműködését a Shellel a krk-i LNG-terminálon keresztüli földgáz beszerzésre, és növelni is tervezi az éves vásárlási mennyiséget a most érvényes volumenről, emellett nagyon számít a romániai Neptun Deep mezőből meginduló gázvásárlásra is.

Megjöttek a friss GDP-adatok: Románia lehagyta, Horvátország utolérte Magyarországot

Megjöttek a friss GDP-adatok: Románia lehagyta, Horvátország utolérte Magyarországot

Románia fejlettségi mutatója már magasabb, mint Magyarországé, Horvátország pedig utolért hazánkat - derül ki az Eurostat mai gyorsbecsléséből, amelyben az egy főre jutó, vásárlóerő-paritáson számolt GDP-adatokat közli. Hazánk az uniós átlag 76%-án áll, a horvát holtversennyel még Szlovákia, Lettország és Bulgária van mögöttünk a régiós fejlettségi rangsorban.

Eszkalálódik a vita déli szomszédaink között Oroszország miatt

Eszkalálódik a vita déli szomszédaink között Oroszország miatt

A horvát külügyminisztérium elutasította azt a szerb vádat, hogy Zágráb beavatkozik a szomszédos ország belügyeibe. A történtek előzménye, hogy a szerb kormányzat vasárnap tiltakozó jegyzéket küldött a horvát külügyminiszter azon kijelentése miatt, amelyben Gordan Grlic Radman „orosz szatellitnek” nevezte Aleksandar Vucic szerb elnököt. Belgrád szerint ezzel beavatkozott Szerbia belügyeibe.

Csúnyán összekaptak Magyarország déli szomszédai az orosz befolyás miatt

Csúnyán összekaptak Magyarország déli szomszédai az orosz befolyás miatt

"Aleksandar Vucic lehet Oroszország csatlósa és szatellitje de nem szabad engedni az orosz befolyásnak" – ezt a kemény kijelentést fogalmazta meg szombaton a horvát külügyminiszter a szerb elnökről, ami kemény diplomáciai válaszlépéshez vezetett vasárnap. Ez azt jelenti, hogy Szerbia tiltakozó jegyzéket küldött Horvátországnak és azt várja el, hogy az ilyen beavatkozásoktól tartózkodjon a továbbiakban a horvát fél.

A horvátok újra megpróbálják lassítani a népességfogyást

A horvátok újra megpróbálják lassítani a népességfogyást

A horvát kormány csütörtökön elfogadta a "demográfiai megújulás" stratégiáját taglaló dokumentumot, amelyet 2033-ig kíván teljesíteni, és amely két fontos célt tűz ki: ösztönző épített környezetet a családok és a fiatalok számára, valamint a lakosság kiegyensúlyozott mobilitását. A megvalósítás valamivel több mint 9,6 milliárd euróba kerül - írja az MTI.

Szijjártó szerint máshogy kellene rendezni a Mol-INA-ügyet

Szijjártó szerint máshogy kellene rendezni a Mol-INA-ügyet

Az energetikai együttműködés terén a leggyengébb Horvátország és Magyarország kapcsolata – mondta Szijjártó Péter, Magyarország külgazdasági és külügyminisztere a HINA horvát hírügynökségnek adott interjújában. A kijelentést egy helyi iskolaátadási esemény kapcsán tette, amelyet magyar kormányzati támogatással építettek újjá a 2020-as földrengés után. A miniszter arról is beszélt, hogy a kormány támogatja a nyugat-balkáni EU-bővítést és ellenzi, hogy szankciókkal sújtsák Miloard Dodikot, a boszniai Szerb Köztársaság elnökét.

Nagy döntést hoztak a horvátok, ami a magyar gázellátásra is hathat

Nagy döntést hoztak a horvátok, ami a magyar gázellátásra is hathat

A horvát kormány csütörtöki vezetéképítési döntése értelmében jelentősen nő a krk-i LNG-terminál felől Magyarország irányába szállítható napi gázmennyiség, ami egyúttal összefügg magának az LNG-terminálnak a kapacitásbővítésével is. Ez elméletileg több gáz kihozatalát is lehetővé tenné 2027 körültől Horvátország felől Magyarország irányába, feltéve, hogy a terminál kapacitásbővítési tenderén majd magyar szereplő(k) is indul(nak) és nyer(nek). Nyilván az egész kérdés kifutása attól is függ, hogy a minap felröppent hírrel összhangban tényleg lenne-e folytatása 2025-től az orosz vezetékes gázszállításnak Ukrajnán és Szlovákián át, mert ha igen, akkor ez a horvátok felőli LNG-beszerzés volumenét és kínálati árát is érdemben befolyásolná.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Megjelent a 100 leggazdagabb magyar listája, mutatjuk a százmilliárdos vagyonokat
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.