Álláshirdetések

Az MNB junior elemző, elemző munkatársat keres (x)

Álláshirdetés
Intézményünk közel 100 éves, de munkatársaink a XXI. század történelmét írják!
Kép1

Célunk nemcsak az árstabilitás, hanem egy stabil munkahely biztosítása is!

Magyar Nemzeti Bank, ahol a munkájának jelentősége van!

A Pénzügyi rendszer elemzése igazgatóság dinamikus, fiatalos csapatába junior elemző / elemző munkatársat keres a magyarországi bankszektor rendszerkockázatainak kezelését végző szabályozói tevékenység támogatására.

Amiért érdemes minket választania:

  • felelősségteljes munkakör, bankrendszeri működésre közvetlen hatással bíró feladatok;
  • dinamikus, fiatal, barátságos csapat;
  • versenyképes bérezés;
  • rugalmas munkaidő és home office lehetőség;
  • szakmai és személyes fejlődés támogatása (folyamatos hazai és nemzetközi képzések);
  • családbarát munkahely;
  • kapcsolatépítési lehetőségek.

Bizalommal fogadjuk jelentkezését a következő feladatokra:

  • Az MNB makroprudenciális eszköztárába tartozó eszközök bevezetéséhez, működtetéséhez és utókövetéséhez kapcsolódóan elemzések, döntés-előkészítő anyagok készítése;
  • Elemzések, döntés-előkészítő anyagok készítése a pénzügyi szektorra vonatkozó, rendszerkockázat szempontjából kiemelt fontosságú policy és szabályozási kérdésekről;
  • Felsővezetők számára tájékoztatók, prezentációk készítése;
  • Közreműködés az egyéb elemzési, kutatási projektekben, az MNB területhez kapcsolódó kiadványainak készítésében, nemzetközi munkacsoportokban.

Ön az ideális jelöltünk, amennyiben rendelkezik:

  • Közgazdasági egyetemi végzettséggel;
  • Jó analitikus, lényeglátó és szintetizáló képességgel, strukturált gondolkodással;
  • Magas szintű angolnyelv-ismerettel;
  • Önálló munkavégzési és problémamegoldó képességgel;
  • Magabiztos kommunikációs és íráskészséggel;
  • Proaktív szemlélettel és jó együttműködési készséggel;
  • Nagyfokú precizitással és megbízhatósággal;
  • Érdeklődéssel és motivációval a szakmai fejlődésre;
  • Kiemelkedő precizitással (rövid határidők mellett is);
  • 3 hónapnál nem régebbi bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvánnyal.

Előny lehet leendő kollégánk számára, amennyiben rendelkezik:

  • Kereskedelmi banki területen szerzett tapasztalattal, kapcsolódó vizsgával;
  • Megkezdett vagy befejezett PhD-vel, illetve külföldi egyetemen szerzett mesterfokozattal;
  • Publikációkkal, tanulmányokkal, gazdasági cikkek írásában szerzett tapasztalattal.

Szeretne munkájával, az Ön elé táruló intellektuális kihívások megoldása révén hozzájárulni az MNB sikeréhez, valamint egy olyan szervezet tagja lenni, ahol a leginnovatívabb módszereket is megismerve lehetősége van a folyamatos tanulásra és fejlődésre?

Amennyiben a válasza igen, örömmel fogadjuk jelentkezését!

(x)

Holdblog

Szabó Dávid: Érik a kriptó iparág

Mintha a korábbiaknál jóval kisebb hype mellett lenne alakulóban a kriptománia újabb köre. Milyen gátak szakadtak át az elmúlt időszakban, hol tart a szabályozás, hogyan... The post Szabó Dá

Két éve erre a pillanatra vár Oroszország, most úgy érhet célt, hogy a Nyugat csak nézi

Senior web fejlesztő

Vállalati Energiamenedzsment 2024
2024. április 11.
Sustainable Tech 2024
2024. április 24.
Portfolio Agrofuture 2024
2024. május 23.
GEN Z Fest 2024
2024. május 9.

Infostart.hu

Ügyvédek

A legjobb ügyvédek egy helyen

Díjmentes előadás

Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?

Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?

Ami még az állampapírnál is jobb befektetés

Az állampapírok mellett számos más befektetési lehetőség érhető el a piacon azoknak, akik szélesebb portfóliót szeretnének építeni és hosszú távon növekedést elérni.