A BioNTech 1 milliárd fontos befektetést tervez az Egyesült Királyságban a következő tíz évben, miközben a brit kormány 129 millió fontos támogatást nyújt a német vakcinagyártónak kutatás-fejlesztési tevékenységeinek bővítésére.
Fordulópontot hozhat az Európai Unió és az Egyesült Királyság viszonyában a két fél hétfői kereskedelmi és védelmi megállapodása – derül ki az ING elemzéséből. Az egyezség azonban csak a brit gazdaság egyes részterületeit érinti, így számottevő gazdaságélénkítő hatással nem jár majd. A brit költségvetésnek nagy szüksége lenne a gazdasági kilátások javulására, ehhez azonban további közeledésre lenne szükség a felek között. A tárgyalások folytatása azonban a fennálló politikai kockázatok miatt kérdéses, így továbbra is az adóemelés a legvalószínűbb őszi forgatókönyv.
Fontos mérföldkőhöz érkeztünk a brit tüzérség modernizációjában: először használta a brit haderő a új Archer-rendszert, egy Oroszország határához közel, Észtországban rendezett hadgyakorlaton - írta az Army Recognition.
Kína jelentősen csökkentette amerikai államkötvényeinek állományát, így az Egyesült Királyság több mint két évtized után először megelőzte, és átvette a második helyet a legnagyobb külföldi kötvénytulajdonosok rangsorában. A pénzügyminisztérium friss adatai szerint a külföldi befektetők amerikai állampapír-állománya új csúcsot döntött, összesen 233,1 milliárd dollárral 9,05 billió dollárra nőtt márciusban, írja a Bloomberg.
Számos kétoldalú szerződés lehet a válasz az unióban letelepedni kívánó bevándorlók kérdésére, de az Európai Bizottság kitoloncolásgyorsító törekvései ellenére továbbra sem körvonalazódik, hogy milyen meghatározott alapvetések mentén szeretnének tárgyalni a tagállamok. Az eddigi példákból jól látszik, hogy az ilyen megállapodásoknak minden pontját jól át kell gondolni, mert a potenciálisan gazdaságilag és politikailag is hasznos együttműködések, könnyen zsarolással és kidobott milliárdokkal végződhetnek.
Nem Oroszország, hanem a „kijevi rezsim nyugati vezetői” döntik el, sikerül-e előrelépést elérni a mai béketárgyalások során – jelentette ki Szergej Rjabkov, orosz külügyminiszter-helyettes.
Komoly feszültségek nehezítik az Egyesült Királyság és az Európai Unió közötti kapcsolatok újratervezését, miután több tagállam újabb engedményeket követel Londontól. A terv részben visszacsinálná a brexitet, de a halászati jogok, a fiatalok mobilitása és az EU-jog szerepe körüli viták a hétfői EU–UK csúcstalálkozó előtt is nyitott kérdések maradtak – számolt be a Financial Times.
Az észt haditengerészet megpróbált feltartóztatni egy Oroszországba tartó olajszállító hajót, de némileg tisztázatlan okok miatt végül meghiúsult az akció. Az úgynevezett árnyékflotta régóta biztosítja az orosz olaj illegális keretek közt történő értékesítését, így ha továbbra sem születik tűzszüneti megállapodás Ukrajnával, akkor az EU-nak kulcskérdés lehet leállítani az ilyen hajókat.
Nigel Farage, a Reform UK vezetője a londoni parlamentben tett szerdai felszólalásában kijelentette, Keir Starmer miniszterelnök "nagyon sokat tanult" saját pártjától a bevándorlással kapcsolatban. A jobboldali populista politikus arra sürgette a munkáspárti kormányfőt, hogy "menjen tovább", és hirdessen nemzetbiztonsági vészhelyzetet a La Manche-csatornánál - írja a Telegraph.
A múlt héten az Egyesült Királyság két kiemelt partnerével, az Egyesült Államokkal és Indiával is egyezségre jutott. A kereskedelmi megállapodások javították a gazdaság versenyképességét, konkrét gazdasági következményeik azonban várhatóan nem lesznek jelentősek. A megállapodások előnyei elsősorban a befektetői hangulat emelkedésében, a bizonytalanság csökkenésében jelennek meg - vélik a Coface elemzői.
A Tesco, az Egyesült Királyság legnagyobb kiskereskedelmilánca nem tervezi, hogy amerikai marhahúst forgalmazzon, annak ellenére, hogy a múlt heti amerikai-brit kereskedelmi megállapodás lehetővé teszi a termék belépését a szigetország piacára.
Scott Bessent, az amerikai pénzügyminiszter szerint az Európai Unióval folytatott kereskedelmi tárgyalások lassabban haladhatnak a tagállamok eltérő érdekei miatt, miközben az ázsiai partnerekkel gyorsabb megállapodásokra számít – jelentette a Bloomberg.
Áprilisban 33 000 fővel csökkent az alkalmazottak száma az Egyesült Királyságban – számolt be a Bloomberg. A háttérben a korábbi bér- és adóemelések, illetve az USA-val szembeni kereskedelmi háború áll. A munkaerőpiac hűlése csökkenti az inflációs kockázatokat és növeli a Bank of England (BOE) mozgásterét, az óvatos monetáris politika fenntartását azonban továbbra is több kockázati tényező indokolja.
Az Amazon új, olcsó kínai termékeket kínáló platformja, a Haul hamarosan Európában is megjelenik, elsőként az Egyesült Királyságban lesz elérhető - jelentette a Retail Detail.
Áramkimaradás sújtotta a londoni metróhálózatot, nagy közlekedési fennakadásokat okozva a brit fővárosban - számolt be a Sky News.
Az Egyesült Királyság jelentősen szigorítja az országban érvényes bevándorlási szabályokat. A letelepedési engedély megszerzéséhez szükséges időt öt évről tíz évre emelik, miközben az angol nyelvtudás követelményeit is kiterjesztik minden vízumtípusra - jelentette a Sky News.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Teljesen ellentmondanak egymásnak a felek.
Egyre többen vélekednek hasonlóan.
Fókuszban ismét Mike Waltz.
Körvonalazódik, mihez kezdtek a magyarok a felszabaduló megtakarításaikkal.
Eltűnik az egyik legfontosabb bevétel?
Az energiaügyi miniszter értékelte Magyarország energiaszuverenitási törekvéseit