Új felvétel került fel a közösségi médiába az orosz-ukrán frontra tartó orosz fegyverszállítmányokról. A felvételeken beazonosítható, hogy a legújabb szállítmány már a 70 éve gyártott T-54-es harckocsikat tartalmazza.
Sarló-kalapácsos vörös zászlót vontak fel orosz katonák Herszonnál, annál a dél-ukrajnai városnál, amely a legnagyobb település, melyet jelenleg az orosz haderő ellenőrzése alatt tart.
Történelmi döntést hozott az Egyesült Államok szenátusa: felélesztik a Lend-Lease programot; azt a második világháborús intézkedési sémát, mellyel elsősorban Nagy-Britannia és a Szovjetunió haderejét töltötték fel amerikai gyártmányú haditechnikai eszközökkel. Nagy kérdés egyelőre, hogy az intézkedés csupán a bürokrácia csökkentését célozza-e meg, vagy valóban változik majd az Ukrajnának biztosított haditechnikai eszközök jellege is. Ukrajna ugyanis korábban számos olyan katonai felszerelést kért az Egyesült Államoktól, melyet Washington ilyen-olyan indokokra hivatkozva nem volt hajlandó nekik leszállítani. Most, hogy Ukrajna rácáfolt az amerikai döntéshozók várakozásaira, akik azzal számoltak, hogy Kijev 48-72 órán belül orosz kézre kerül, elképzelhető, hogy az ukrán haderőnek biztosított technikai eszközök skálája is bővül majd.
Már több ezer főt verbuvált a tálibok elleni harcra készülő Afganisztáni Nemzeti Ellenállási Front nevű szervezet – mondta el Ali Nazari, az ellenállók kommunikációs vezetője a BBC-nek.
Hétfőn jelentős gyengüléssel kezdett a forint, kedden is izgalmas nap vár a devizapiacokra.
Minden tagállamnak át kell írnia az adórendszerét.
Üzenetértékű kijelentés Donald Trump felé.
„Oroszországot nem érdekli a béke, Moszkva időhúzó játszmát folytat”.
Hamarosan minden kiderül.
Az OTP lehet a nap nyertese?
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.
Egyre több befektető figyelmét vonzza az agrárium, ami a bizonytalan piaci környezetben az egyik legstabilabb növekedési pályát kínálhatja.