Forradalom jön az egészségügyben: 2020 lehet a csúcspont
- érzékelőkkel vannak ellátva;
- kapcsolódnak az internethez;
- kommunikálnak, adatokat küldenek egymásnak.
A fenti csak néhány hétköznapi példa volt, amivel megfogható, hogy milyen változásokra lehet számítani, de a szakértők rengeteg területen óriási forradalmat várnak ettől a trendtől.
Mindennek lesz internete
Mivel szinte bármilyen eszközt össze lehet kötni érzékelőkkel, más eszközökkel és az internettel, frappánsan az Internet of Everything kifejezést is szokták használni.Szinte minden szektorban szerepe lesz az IoT-nek, és 2020-ra a dolgok internete várhatóan több mint 1000 milliárd dolláros piacot fog jelenteni.
Szakértői becslések szerint néhány éven belül az egészségügyi szektorban lesz a legerőteljesebben jelen, az egészségügyi IoT piac 2020-ra 163 milliárd dollárosra nőhet. Az egészségügy jövőjét IoT szempontból elsősorban az adatok jelentik: a különféle viselhető és ellenőrzésre szolgáló eszközöknek köszönhetően a jövőben szinte mindent nyomon lehet követni, a tartózkodási helytől az étkezési szokásokon át az alvási ciklusig.A témában eddig megjelent cikkeink:

Mi jelent ez az orvosokoknak és a betegeknek?
Az egészségügyben a dolgok internetének egyik legfontosabb hozadéka az lehet, hogy növekszik az öndiagnózis és a távszolgáltatások szerepe. 2020-ra világszerte 4 millió páciens önvizsgálattal fogja felmérni az állapotát, főképp a cukorbetegségben és krónikus szívbetegségben szenvedők. Az elöregedő társadalmakban, mint amilyen a magyar - 2020-ra a 65 év felettiek száma várhatóan eléri a 2 millió főt - különösen nagy szükség van erre.A kórházi ellátásban is nagy segítséget jelentenek majd az egymással kommunikáló eszközök, például a napi kontrollvizsgálatokat, mint a vérnyomás- és a lázmérés, nem a gondozók végzik egyesével a betegeken, hanem viselhető eszközökkel automatizálttá válhat a folyamat. De nézzünk néhány konkrét példát arra, hogy milyen lehetőségeket tartogat az IoT a betegeknek:
Szívinfarktus korai észlelése:A főbb életfunkciókat mérő eszközök elküldik a valós idejű adatokat a gondozóknak, akik azonnal látják, ha rendellenesség lép fel, és időben azonosítják a világszerte a leggyakoribb halálozási okok között szereplő szívinfarktus első jelei.
Daganatos elváltozások korai észlelése: Az IoT a rákos megbetegedések diagnosztizálásában is segíthet: korai és pontos diagnózis állítható fel pillanatok alatt. Például fejlesztettek már olyan melltartót (iTBra), ami érzékeli a mellben található szövetek hőmérsékletingadozását, így korai fázisban azonosítja a daganatos elváltozásokat.
Operációk kockázatainak csökkentése: A sebészeti beavatkozásokat is teljesen átalakíthatja az IoT, mert az operáció pontos helyének háromdimenziós felnagyíthatósága vagy épp a miniatürizálás lehetősége segítik a precíz kivitelezést.
Fogamzásgátlás: A nők esetében a havi ciklus pontosan figyelemmel követhető különféle érzékelőkkel, ami új távlatokat nyit a fogamzásgátlásban, illetve annak, aki gyereket tervez, segíti a gyorsabb teherbeesést.
Fogyatékkal élők életminőségének javulása: A végtagbénulással élők mobileszközökkel nyithatnak és zárhatnak ablakokat, ajtókat, illetve a látássérülteknek van már olyan fejlesztés, ami jelez, ha az illető a boltban olyan termék közelébe ér, ami szerepel a bevásárlólistáján.
Ebben is a nagy techcégek járnak élen
A 21. században jellemző adatözönnek hamarosan a valós időben dokumentálható egészségügyi információk is a részét fogják jelenteni.Csak idő kérdése, hogy ez a rengeteg információ az egészségügyi ellátási rendszer szerves részévé váljon,
mindez pedig jobb minőségű egészségügyi ellátást vetít előre, ami:- személyre szabott;
- költséghatékony;
- és nem helyhez kötött.
Az internethez csatlakozó egészségügyi és orvosi készülékek száma egyelőre elenyésző, a szakértők viszont arra számítanak, hogy a következő öt évben felgyorsul a piac éves növekedési üteme. Ötletekből és kezdeményezésekből nincs hiány, bár ezek egyelőre szigetszerűek, a legbefolyásosabb techcégek viszont - mint az Apple és a Google (pontosabb az Alpahbet nevű anyavállalat), a Samsung, az IBM, a Philips vagy a General Electric - már tesznek lépeseket azért, hogy minél előbb és minél nagyobb sikerrel betörjenek erre a piacra.
A cikk megjelenését a T-Systems Magyarország támogatta.
Tényleg megtámadhatja Oroszország Európát? Mekkora lehet a valós veszély?
Mindenki mást mond, megnéztük, mi lehet az igazság.
Vészjósló bejelentés: NATO-határok közelébe helyezhetik át a Zapad-2025-öt
Belarusz lengyel és litván lépésekre reagálhat ezzel.
Gyorsan lezavarta a béketárgyalások újabb körét Oroszország és Ukrajna
Mindössze 40 percig tartott a harmadik forduló.
Újraindul a mémrészvény-mánia? Őrült emelkedéseket mutatnak ezek a részvények
Megtalálták a GoPro papírjait is.
Bezárja sanghaji AI-kutatólaboratóriumát az Amazon
A költségcsökkentési intézkedések részeként.
Elözönlötték Ukrajna utcáit a dühös emberek – Zelenszkij máris bedobja a törülközőt?
Újfent tiltakozások kezdődtek, az államfő új törvényjavaslatot jelentett be.
Szó szerint robbant a feszültség a két szomszédos ország között, máris lezárták a határokat
Egyre fokozódik az ellenségeskedés Thaiföld és Kambodzsa között.
Zsugorodó világ, táguló tudomány - együttműködés és rivalizálás a fejlődés motorjaként
Verseny vagy együttműködés? A tudomány és technológia fejlődését évszázadokon át ez a kettősség hajtotta előre. Ma a világ zsugorodóban, az elmúlt évtizedekben egyre több a közös kut
Rekordszinteken az Egyesült Államok légszennyezettsége
Több mint 150 millió amerikai él olyan területen, ahol a légszennyezettség meghaladja az egészségügyi határértékeket.
Otthon Start Program 2025: Megjelent a 3%-os lakáshitel jogszabálytervezet
HitelesAndrás - Keress, kövess, költözz! Otthon Start Program 2025: Megjelent a 3%-os lakáshitel jogszabálytervezet Az Otthon Start Program 2025 szeptemberben induló, új állami lakástámogatási
Az S&P-huszárok hanyatlása
Új jelenség ütötte fel fejét falamon. Az S&P 500 ETF-ező kommentelőket lecserélték a Commerzbankozók. "Aki három éve Commerzbankot vett, annak annálismégsokkaljobb a hozama!" De hadd.
Nulla kamat, nulla önerő - és most indul az aranyroham!
KKV-k, figyelem! Elindult a történelmi lehetőség: pénzhez juthatsz úgy, hogy közben egy fillért sem kell kockáztatnod.
Egy új innovációval zöldforradalom törhet ki a textiliparban
A Mashouf testvérek új szemlélete formálhatja át a textilgyártás jövőjét.
NAV Online Számla rendszer - szeptembertől újabb szigorítások növekvő elvárások az adatszolgáltatásban
2025. szeptember 15-től a NAV tovább szigorítja az online számlaadat-szolgáltatással kapcsolatos szabályokat. A változások célja világos: a NAV még nagyobb hangsúlyt fektet az adatminőségre.
VIDEÓ! Politika, piac, infláció: Miért érdemes most Japánra figyelni?
A 2025-ös japán választások rendkívüli feszültség közepette zajlottak: az inflációs bizonytalanság, a gyenge jen és az emelkedő állampapírhozamok megrendítették a lakosság és a befekte


Mit üzennek a BYD és a CATL hazai gyárairól érkező baljós hírek?
Összetett okok húzódnak meg az autópiaci kereslet megtorpanása mögött.
Olcsó a lakosságnak, brutális az iparnak – Hol a kiút az árampiaci káoszból?
A jónak tűnő vállalati megoldásoknak is vannak kevéssé ismert buktatói.
Elhullottak a forint támadói – Meddig tarthat ki ez a hihetetlen erő?
Páratlan évet fut a magyar deviza.
Kisokos a befektetés alapjairól, tippek, trükkök a tőzsdézéshez
Előadásunkat friss tőzsdézőknek ajánljuk, összeszedünk, minden fontos információt arról, hogy hogyan működik a tőzsde, mik a tőzsde alapjai, hogyan válaszd ki a számodra legjobb befektetési formát.
A platformok harca – melyiken érdemes kereskedni?
Online előadásunkon bemutatjuk a különböző kereskedési felületeket, megmutatjuk, melyik mire jó, milyen költségekkel számolhatsz, és milyen funkciók segítenek a hatékony befektetésben.