2020. március 27-én 9 órakor az Elmű, 12 órakor pedig az Émász tart közgyűlést.
Az E.on Hungária Zrt. megvásárolta az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. részesedését az Elmű Nyrt.-ben és az Émász Nyrt.-ben
Az E.ON Hungária kötelező nyilvános vételi ajánlatát az Elmű esetében 34 820 darab, az Émász esetében pedig 86 184 darab részvényre fogadták el a részvénytulajdonosok - tették közzé a társaságok hétfőn, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján. Az Ajánlattevő valamennyi érvényesen felajánlott részvényt átvette.
Két felügyelőbizottsági tag lemondott az Elmű-Émásznál.
Az Elmű és az Émász igazgatóságai az E.ON által tett nyilvános vételi ajánlat elfogadását javasolta, a független pénzügyi tanácsadó szerint az E.ON Hungáriának az Elmű és az Émász részvényesei számára felajánlott részvényenkénti ellenérték az ajánlattéttel időpontjában pénzügyi szempontból méltányos, azonban az Elmű és az Émász üzemi tanácsai szerint az ajánlat számos pontjában olyan intézkedési elképzeléseket tartalmaz, amelyek a munkahelyek leépítését deklarálják, vagy sugallják közép és hosszú távon.
Az Elmű és az Émász kedden bejelentette, hogy a Magyar Nemzeti Bank az E.ON. Hungária Zrt. módosított nyilvános vételi ajánlatait 2019. október 31-én a vonatkozó határozataival jóváhagyta.
Nagyot javult a hét végére a nemzetközi befektetői hangulat, ez pedig a hazai részvénpiacon is fordulatot hozott, az Émász és a Waberer's árfolyama több mint 10 százalékot emelkedett a héten.
Az Elmű ma bejelentette, hogy az E.ON Hungária megszerezte a cég által kibocsátott részvények 27,25 százalékát, továbbá azt is, hogy az E.ON Hungária benyújtotta a társaság valamennyi részvényese számára tett, nyilvános vételi ajánlatát, ami 34 585 forint részvényenként. Az Émász tájékoztatása szerint E.ON Hungária megszerezte a cég által kibocsátott részvények 26,83 százalékát és azt is, hogy az E.ON Hungária benyújtotta a társaság valamennyi részvényese számára tett, nyilvános vételi ajánlatát, ami 31 701 forint részvényenként.
A csütörtöki tőzsdezárást követően jelent meg a BÉT vezéruigazgatójának határozata a két részvény kereskedésének felfüggesztéséről, október 4. reggeltől. Ahogyan azt korábban valószínűsítettük: nyilvános vételi ajánlat jöhet.
Közzétette idei első féléves számait az Elmű és az Émász, mindkét társaságnál emelkedtek a bevételek, de csökkent az adózott eredmény.
Ma hajnalban az Elmű és Émász rendkívüli tájékoztatást tett közzé a BÉT honlapján az E.ON-nak az Elműben és Émászban történő befolyásszerzéséről. 15 napon belül jöhet a nyilvános vételi ajánlat, azonban az árfolyamok már most magasabban vannak, mint a tőkepiaci törvény által kötelező ármeghatározó elemek.
Az Európai Bizottság jóváhagyta, hogy az E.ON felvásárolja az Innogy elosztási és fogyasztói megoldásokat kínáló üzletágát, valamint egyes villamosenergia-termelési eszközeit. A versenyjogi aggályok eloszlatása érdekében az E.ON többek között azt vállalta, hogy a szabályozatlan magyarországi piaci szegmensben leválasztja kiskereskedelmi villamosenergia-üzletágát, ide értve az összes eszközt és az összes alkalmazottat.
Az Elmű és az Émász közzétette a társaságok tavalyi évének eredménye után fizetett osztalék kifizetésének részleteit.
A magyar állam több cégben rendelkezik tulajdonrésszel, a társaságok egy része az eredménye után osztalékot is fizet, amit az állam a költségvetés tervezésekor előzetesen figyelembe is vesz. Számításaink szerint csak a hazai tőzsdei cégektől kapott osztalékokból magasabb bevétele származik az államnak, mint amivel előzetesen a költségvetés tervezésekor a részben állami tulajdonú vállalatok osztalékbevételeiből számítottak, és ehhez jön még hozzá olyan nagybefizetők osztaléka, mint a Szerencsejáték Zrt. és az MVM.
Az Elműnél 1600, az Émásznál pedig 1400 forintos osztalékra tesz javaslatot az igazgatóság - derül ki a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken közzétett közgyűlési előterjesztésekből.
Április 26-án tartja éves rendes közgyűlését az Észak-magyarországi Áramszolgáltató Nyrt. (Émász) és a Budapesti Elektromos Művek Nyrt. (Elmű).
Érdekes megállapításokat tett az MNB.
Van olyan termék ami közel 400 százalékkal drágult.
Megnéztük, mi folyik a Google-ben.
Cikkünk folyamatosan frissül.
2024 júniusában írtak alá átfogó stratégiai partnerségi szerződést a felek.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.