Ahogy az az utóbbi időben sok más fejlett országban megfigyelhető, az Egyesült Királyságban is a két nagy politikai párt a gazdasági növekedést tekinti elsődleges politikai prioritásának. A Liz Truss vezette kabinet 49 napos, volatilis kormányzását és a 2022-es – a növekedést jelentős fiskális ösztönzéssel megtámogató (dash for growth) – programját követően azonban mindkét párt hangsúlyozza, hogy nem lesz tér pénzügyi könnyítésekre. Ehelyett olyan intézkedések kidolgozására összpontosítanak, amelyek hosszú távon fokozzák a termelékenységet, az erőforrások elosztását és a növekedést. Ebben a tekintetben az ellenzéki Munkáspárt előrébb jár a kormányzó konzervatívokhoz képest, bár annak részletein még mindkét párt dolgozik, hogy miként valósítsa meg a javaslatait.
A központi bankok alaposan átértékelik, hogyan készítik majd gazdasági előrejelzéseiket, miután a közelmúltbeli inflációs hullámot nem sikerült megjósolniuk. Az olyan intézmények, mint az Európai Központi Bank (EKB), a Federal Reserve és a Bank of England elismerik, hogy a bizonytalanságok miatt pontatlanok voltak a becsléseik – írja a Financial Times.
A Bank of England Pénzügyi Politikai Bizottsága kiemelte a magánhitelezés és a tőkeáttételes hitelezés jelentős sebezhetőségét, és arra figyelmeztetett, hogy ezeket az ágazatokat „éles felértékelődés” veszélye fenyegeti – számolt be a Bloomberg.
A piaci várakozásoknak megfelelően 25 bázisponttal, az eddigi 5,00 százalékról 5,25 százalékra emelte alapkamatát a Bank of England.
A Bank of England azt fontolgatja, több nemzetközi banknál elvárásként fogalmazza meg, hogy leányvállalatokat hozzon létre Nagy-Britanniában - értesült a Financial Times.
A Bank of England valószínűleg az eddig vártnál is erőteljesebb monetáris válaszlépésekkel lesz kénytelen reagálni az inflációs folyamatokra - mondta szombaton a brit jegybank kormányzója.
A brit jegybank monetáris tanácsa csütörtökön bejelentette, hogy az eddigi 0,50 százalékról 25 bázisponttal 0,75 százalékra emelte az alapkamatot. A testület 8-1 arányban voksolt a 25 bázispontos emelésre, egy tag tartást voksolt.
Andrew Bailey, a Bank of England elnöke szerint a brit jegybanknak fel kell lépnie a magas infláció ellen, a kijelentésével pedig a jegybankelnök ráerősített azokra a piaci várakozásokra, amelyek még idén kamatemelést várnak - írja a Financial Times.
Elérkeztünk a Fed nagy pillanatához: a héten tartja a várva várt szeptemberi kamatdöntő ülését az amerikai jegybank. Az ülést azért övezi ekkora várakozás, mert sok közgazdász szerint a Fed most fogja bejelenteni az eszközvásárlási program kivezetését (noha Jerome Powell Jackson Hole-i beszéde után ez már nem annyira egyértelmű). A pénznyomtatást nemcsak a Fed űzi nagyipari tempóban, alig van ma jegybank a fejlett világban, amelyik nem vásárolja az állampapírokat. Az inflációs kockázat világszerte nyomja a jegybankok vállát, úgyhogy igazán izgalmas hetünk lesz, ugyanis több jegybank is kamatdöntő ülést tart. A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa is a héten ül össze, nagy kérdés, hogy mekkora kamatemelést hajt végre a jegybank.
A Bank of England hétfőn közölte, hogy a "stablecoinokkal" - a kriptopénz egy formájával, amely általában egy hagyományos valutához van kötve - történő fizetéseket ugyanúgy kellene szabályozni, mint a jelenleg bankok által kezelt fizetéseket, ha azok széles körben elterjednek.
A Bank of England vezető közgazdásza, Andy Haldane szerdán azt mondta, hogy továbbra is bizakodó a gazdaság kilátásaival kapcsolatban, mert ahogy egyre több vakcinát adnak be és a korlátozásokat oldják fel, a lakossági költések beindulásával a gazdaság is visszapattan.
A brit jegybank (Bank of England) csütörtöki kamatdöntő ülésén változatlanul hagyta az alapkamatot és az eszközvásárlási programjához sem nyúlt hozzá, de szokatlanul bizonytalan jövőt vetített előre a gazdaságnak, és belengették: a monetáris tanács a negatív kamatok hatékony bevezetését mérlegeli.
A Bank of England főközgazdásza szerint a koronavírus-világjárvány korai szakaszában közölt, példátlan visszaeséseket valószínűsítő előrejelzésekhez képest mára valamelyest javultak a brit és a globális gazdaság teljesítményének kilátásai, elsősorban azért, mert a friss jelzőszámok alapján a vártnál hamarabb kezdődött és gyorsabb ütemű a kilábalás.
A brit pénzügyi felügyelet jelenlegi elnökét, a korábban 30 évig a Bank of Englandben (BoE) dolgozó Andrew Baileyt jelölte a brit pénzügyminiszter a BoE élére – közölték nagy hírügynökségek péntek délelőtt.
Egy a háromhoz az esélye, hogy a Brexit és a globális folyamatok oda vezetnek, hogy jövő év elején a brit gazdaság kibocsátása csökkeni fog - vélekedik a Bank of England friss előrejelzésében.
A mai nappal az IMF igazgatótanácsa elfogadta Christine Lagarde IMF ügyvezető igazgató lemondását - közölte az IMF. Christine Lagarde ezek szerint biztos a dolgában, ugyanis jelölték az EKB elnöki posztjára.
Cikkünk folyamatosan frissül a frontvonal és a diplomácia eseményeivel.
Az Egyesült Államokban.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Amerikai bíboros lett a katolikus egyház feje.
Folyamatosan eszkalálódik a konfliktus.
Egyre több befektető figyelmét vonzza az agrárium, ami a bizonytalan piaci környezetben az egyik legstabilabb növekedési pályát kínálhatja.
Mi áll a GDP-csökkenés mögött?
Távozik a guru a Berkshire Hathaway éléről.