Hatalmas különbségek vannak a brókercégek díjai között

Bár a brókercégek által nyújtott szolgáltatások nagyon hasonlóak, az általuk felszámított díjakban jelentős különbségek lehetnek. Ezek összehasonlítása nemcsak azért nehézkes, mert a brókercégek díjstruktúrái sokszor nagyon összetettek, komplexek és így nehezen átláthatók, de akár eltérő jutalékokat is alkalmazhatnak különböző termékeknél. Az alábbi cikkben megnéztük, hogy mik a legfontosabb tételek és hogy mekkorák ezek a díjak a legnagyobb piaci szereplőknél.

Brókersorrend: nagyon megy a harc az első helyért

Brókersorrend: nagyon megy a harc az első helyért

A tavaly év végi turbulenciák után csendes emelkedésekkel indult az év a fejlett piaci tőzsdéken, a BUX kifejezetten jó teljesítményt mutatott 4 százalék feletti erősödésével. A hazai tőzsde forgalma jelentősen megugrott az ünnepnapokkal teletűzdelt decemberhez képest, a 2018 januári szinttől viszont kissé elmaradt. A brókercégek sorrendjében a decemberben vezető Concorde lecsúszott a harmadik helyre, de az első három helyezett szinte fej-fej mellett halad a piaci részesedés tekintetében.

Jövőre már nem kell különadót fizetni a brókercégeknek

Jövőre már nem kell különadót fizetniük a hazai befektetési szolgáltatóknak, az erre vonatkozó törvény 2019. január 1-jétől hatályos változatából kikerültek a befektetési vállalkozások. A különadó évről évre egyre nagyob terhet rótt a szolgátatókra, ráadásul igazságtalan is volt, hiszen a határokon átnyúló szolgáltatást kínáló cégekre nem vonatkozott a jogszabály.

Bevásároltak a magyarok, soha nem volt még annyi részvény náluk, mint most

594 milliárd forintnyi részvény volt a magyar lakosságnál április végén, ami új csúcs, több mint 200 milliárd forinttal több, mint egy éve. Ráadásul nem csak közvetlenül, de alapokon keresztül közvetve is birtokolnak részvényeket a befektetők, az az állomány is nagyot nőtt egy év alatt. Az MNB legfrissebb statsiztikáiból szemezgettünk.

Felemás kép a magyar brókercégeknél

A három nagy hazai befektetési szolgáltató, az Erste Befektetési Zrt., a Concorde Értékpapír Zrt. és az Equilor Befektetési Zrt. összesített bevétele, operatív eredménye és profitja is kiemelkedő volt tavaly, ez azonban csak az Erste növekedésének köszönhető, a Concorde nagyjából azt hozta, mint egy évvel korábban, az Equilornál pedig a bevételek és a profit is jelentősen visszaesett.

Erősen kezdték az évet a hazai brókercégek

A globális konjunktúra és az érdemi tőzsdei mozgások megtették a hatásukat, erős volt 2018 első negyedéve a hazai brókercégeknél. A befektetési szolgáltatási tevékenység bevételei új csúcsra emelkedtek és nőtt a szektor üzleti tevékenységének eredménye, valamint az adózott eredménye is.

Döntött az EU: új világ jön a brókercégeknél

Az Európai Bizottság 2017. decemberben tette közzé a befektetési vállalkozások prudenciális keretrendszerének felülvizsgálatáról szóló átfogó javaslatcsomagját. Ez teljesen új alapokra helyezné a befektetési vállalkozások szabályozását, illetve tőkekövetelmény számítását. De mi okozza jelenleg a problémát, hogyan fogja ezt kezelni a jövőben a befektetési vállalkozások három osztályba sorolása és milyen új logikával kell az intézményeknek a tőkekövetelményeit kiszámítani? Az új rendszer egyszerűbb és átláthatóbb lehet, mert a végzett tevékenységek jellegének és méretének kockázataihoz igazodva határozza meg a követelményeket.

Kiemelkedő évet zártak a hazai brókercégek

A globális konjunktúra és a tőzsdei árfolyamok emelkedése megtette a hatását, erős volt 2017 a hazai brókercégeknél, a befektetési szolgáltatási tevékenység bevételei új csúcsra emelkedtek, a tavalyi befszolg eredménynél csak a 2014-es volt magasabb, a szolgáltatók profitja több mint 50 százalékkal 6 milliárd forint fölé emelkedett, 2009 óta nem volt olyan magas, mint tavaly.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Hiába mennek megint a fegyverek, megoldhatatlan problémától szenved az ukrán hadsereg
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.