A The New York Post június 20-i jelentése szerint kínai vállalatok több amerikai államban is mezőgazdasági földterületeket vásároltak, amelyek közvetlen közelében stratégiai fontosságú katonai létesítmények találhatók. Az ügy komoly aggodalmakat váltott ki az amerikai biztonsági intézményeken belül, mivel fennáll a gyanú, hogy ezek a földvásárlások kémkedési célokat szolgálhatnak.
Vasárnap népszavazást tartanak Üzbegisztánban az alkotmány emberi jogi reformokat és az elnök hivatali idejének meghosszabbítását tartalmazó módosításáról.
A fejlett világban a legtöbb embernek nem kell aggódnia amiatt, hogy elveszíti a jogát arra, hogy a lakhelyén éljen. Ha van tulajdoni lapunk vagy bérleti szerződésünk, akkor nem valószínű, hogy egy nap valaki felbukkan a saját papírjaival, és kiebrudal minket az otthonunkból. Ez a biztonság azt jelenti, hogy például az új konyhát építő ingatlantulajdonosok tudják, hogy annak előnyeit évtizedekre szólóan élvezhetik, vagy növelhetik azzal ingatlanuk értékét, amikor azt eladják. A gazdák pedig olyan fákat ültethetnek, amelyek esetében évekbe telik, mire teljesen megnőnek, mert tudják, hogy nem fogják őket eltávolítani a földjükről, mire a fák gyümölcsöt teremnek.
Szó szerint tízezrével azonosította a francia adóhatóság az eltitkolt úszómedencéket a mesterséges intelligencia segítségével.
Az elmúlt években számos sikeres üzletemberről lehetett hallani, hogy földeket vásárolt magának. Januárban például kiderült, hogy Bill Gates lett az Egyesült Államok legnagyobb termőföld-birtokosa, de mellette még számos ismert milliárdos is hatalmas földtulajdonnal rendelkezik, legyen szó erdővidékről vagy egyéb jellegű területről. Azonban nem csak a gazdag magánemberek, hanem az intézményi befektetők is aktívak ezen a területen, amit részben a klímasemlegesség elérése motivál, de profitszerzés szempontjából sem utolsó a termőföld.
Cikkünk folyamatosan frissül a frontvonal és a diplomácia eseményeivel.
A kormány kiterjeszti az árréstopot is. A bejelentéseket élőben közvetítjük.
Jelentős veszélye van az eszkalációnak.
Vesznek, de nem mindenki.
Mi áll a GDP-csökkenés mögött?
Távozik a guru a Berkshire Hathaway éléről.
Nyitrai Győzővel, az MBH Befektetési Bank üzlet- és termékfejlesztésért felelős vezérigazgató-helyettesével beszélgettünk.