A Gránit Bank innovatív betéti konstrukcióval jelent meg a piacon. Az Gránit Hozampáros betét 8%-os éves kamatot (EBKM: 8%) kínál, ami mobilalkalmazáson vagy Videobankon keresztül érhető el – tájékoztatta a pénzintézet a Portfolio-t.
Kifejezetten elégedett a Gránit Bank eddigi tőzsdei teljesítményével Hegedüs Éva elnök-vezérigazgató, akit a frissen megjelent, a menedzsment terveit is felülmúló 2024-es pénzügyi eredmények mellett a vámháború magyar bankszektorra gyakorolt hatásairól, a bankszámlaköltségek körüli mizériáról és az 5%-os lakáshitelről is kérdeztünk. Hegedüs Évát a Portfolio május 22-ei Hitelezés 2025 konferenciáján is hallhatja a közönség a bankvezérek panelbeszélgetésében, érdemes regisztrálni a rendezvényre.
Éjfél előtt néhány perccel közzétette történetének első tőzsdei pénzügyi jelentését a Gránit Bank. Folytatódott, sőt több szempontból gyorsult is a társaságnak a bankszektor átlagát jócskán meghaladó üzleti növekedése, ugyanakkor a kamatkörnyezet visszaesése miatt a konszolidált adózott nyereség kissé elmaradt az egy évvel korábbitól, és 21,2 milliárd forintra rúgott. Ahogy jelezték már korábban, egyelőre nem fizet osztalékot a társaság.
A vámháború miatti globális eladási hullám a magyar tőzsdét sem kerülte el, régen látott mínuszban zárt a BUX index, a blue chipek pedig kivétel nélkül zuhantak.
A Gránit Bank számlacsomagjai közül két lakossági bankszámla díjai - az elektronikus utalások és a számlavezetés tekintetében - tizenkettő, illetve öt éve változatlanok. Aki ezekből a csomagokból választ, az elektronikus csatornákon díjmentesen, tranzakciós illeték nélkül intézheti el utalásait, sok extra, ingyenes funkció mellett.
Április 30-án tartja éves rendes közgyűlését a Gránit Bank - derült ki a társaság tőzsdei közleményéből. A 2024-es pénzügyi kimutatások megjelenése és a közgyűlési előterjesztések egy hét múlva, április 8-án várhatók.
A kedvezőtlen nemzetközi részvénypiaci hangulatban is jelentősen alulteljesítő volt ma a magyar tőzsde, ami Nagy Márton bejelenésének volt köszönhető: a nemzetgazdasági miniszter közölte, hogy árszabályozás jöhet a bankoknál és telekomcégeknél, ennek hatására megütötték a befektetők az OTP-t és a Magyar Telekomot is.
A magyar piacot is beleértve jól szerepeltek a régiós tőzsdék a mai kereskedésben, miközben a nyugat-európai indexek lemaradtak. A hazai piacon az OTP és a Mol is erős teljesítményt nyújtott ma.
A kereskedési idő felénél mind a négy hazai blue chip árfolyama pluszban van.
Elromlott a hangulat az európai tőzsdéken, az irányadó indexek fél és egy százalék közötti mínuszban állnak, a BUX is esik, de csak minimálisan, amiben a Magyar Telekom és a Mol emelkedése segít.
Felülteljesített az európai átlaghoz képest a BUX index csütörtökön. A blue chipek emelkedtek az OTP kivételével.
A kedvező európai részvénypiaci hangulatban egész jól teljesített a magyar tőzsde, a BUX index végül fél százalékkal került feljebb. A hazai blue chipek a Magyar Telekom kivételével emelkedtek, az utolsó percekben fordult csak le a cég árfolyama.
A kereskedési idő felénél a Magyar Telekom a legjobban teljesítő hazai blue chip.
A BÉT felülvizsgálta a vezető magyar részvényeket, és meghatározta, hogy melyik papírok tartozhatnak a BUX és a BUMIX indexbe. Most először a BUX tagja lesz a Gránit Bank, a PannErgy viszont kikerül az indexből, ami így továbbra is 16 tagú marad.
Az MNB összességében közel 49 millió forint bírságot szabott ki a Gránit Bankra az intézménynél lefolytatott átfogó vizsgálata nyomán feltárt hiányosságok miatt. A problémák nem veszélyeztetik a bank biztonságos működését - közölte a jegybank.
Erős napot zárt ma a magyar tőzsde, a blue chipek közül a Magyar Telekom teljesített kiemelkedően, míg a midcapeknél a 4iG emelkedett nagyot.
Itt van Amerika új szuperfegyvere.
Lesújtó előrejelzés jelent meg arról, mi vár Magyarországra.
Csak Magyarországon nem volt pénteken kereskedés.
Nem hozták nyilvánosságra, de az amerikai import negyedét mentesítették a vámok alól.
Nagyon kemény utasításokat mondott az amerikai külügyminiszter.
A jelenlegi adatok szerint sereghajtók vagyunk az EU-ban.
Nagy Márton elégedett az intézkedés hatásaival, a kereskedők kevésbé
Az OXO Technologies vezére a Business podcast vendége volt.