Újabb befektetés Magyarországon, amivel szinte lehetetlen volt bukni

Újabb befektetés Magyarországon, amivel szinte lehetetlen volt bukni

A részvényalapok mellett a vegyes alapok is azok közé a befektetési alapok közé sorolhatóak, amelyekkel szinte lehetetlen volt bukni 2019-ben: egyéves időtávon 116 sorozatból mindössze kettő végzett mínuszos hozammal, 35 alappal pedig legalább 10%-ot lehetett keresni tavaly. A részvénytúlsúlyos portfóliók között nem volt ritka a 20% körüli hozam, a Sharpe-mutató alapján pedig egyértelműen az látszik: kifizetődő volt vegyes alapokkal nagyobb kockázatot vállalni.

Csúnyán elégette a gazdagok pénzét a volt magyar slágerbefektetés

Megviselte 2018 első féléve a vegyes alapokat: a kötvényhozam-emelkedés és a részvénypiaci turbulencia még a biztonságosabb alapok hozamát is a negatív tartományba rántotta. A vagyonosabb, prémium- és privátbanki ügyfeleket, valamint a megtakarítási céldátum alapokat is lerántotta a volatilitás, bár volt pár alap, ami brillírozni tudott a 2018 első hat hónapjában.

40% hozam, de milyen áron? Mindent elmond a befektetésedről ez a mutató

40% hozam, de milyen áron? Mindent elmond a befektetésedről ez a mutató

A befektetési termékek teljesítményének értékelésére leggyakrabban a múltbeli hozamadatokat használják. Csakhogy önmagában a 40%-os éves hozam nem sokat mond, ha nem tudjuk, hogy azt milyen kockázatvállalás mellett érte el az alap. És akkor lépjünk még egyet: miért büntessük a befektetést a pozitív szórás miatt is (lásd a Sharpe-mutatót), amikor létezik olyan mutató, ami csak a negatív irányú kockázatnál jelez, vagyis, amikor kell? Ismerkedjünk meg a Sortino-rátával!

Sok pénzt kaszálhattál, ha hittél Putyinékban

Rég láttunk ilyen tőkepiaci hullámzást, mint amit 2016 első féléve hozott; volt itt minden, az év eleji kínai parától kezdve az olajpánikon keresztül egészen a Brexitig, a kavalkádból pedig a latin-amerikai és az orosz részvényalapok kerültek ki győztesként, akár 20 százalékot is kereshettünk velük. Összességében viszont nem hozott sok jót 2016 első fele, a Magyarországon kezelt részvényalapoknak a teljes kezelt vagyona alig nőtt az év eleje óta. Az alapok ügyfeleinek viszont rossz hír, hogy a lakossági részvényalapok körülbelül 55 százaléka veszített árfolyamából fél év alatt.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Hiába mennek megint a fegyverek, megoldhatatlan problémától szenved az ukrán hadsereg
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.