Az Egyesült Királyság nem arról híres, hogy földcsuszamlásszerű győzelmek születnek, azonban a következő általános választás ismét hatalmas többséget, hatalmas baloldali többséget hozhat. A Munkáspárt stabilan őrzi nagymértékű előnyét a közvélemény-kutatásokban, és ezen egyelőre az új konzervatív miniszterelnök, Rishi Sunak sem tud változtatni. Bár megszokott dolog, hogy egy új miniszterelnök megnöveli saját és pártja támogatottságát, míg ez Liz Trussnál nem volt látható, Sunaknál mértékkel észlelhető. A mézeshetek várhatóan Sunaknal sem fognak sokáig tartani, és nem lesz elég a korábbi munkáspárti vezető, Jeremy Corbyn emlegetésével való rémisztgetés. A kormánynak eredményeket kell felmutatnia, elsőként november 17-én az új költségvetési tervezetet.
Egy igazságosabb, zöldebb jövő – hirdette liverpooli pártkonferenciáján az általuk kínált víziót a brit Munkáspárt. A baloldali szervezet rég nem látott támogatottság és optimizmus mellett tartott gyűlést, a párt vezetője, Keir Starmer pedig az emberek politikai támogatójaként és a vállalatok partnereként igyekszik elhelyezni magát és a Munkáspártot a közvélemény számára. Beszédében Keir Starmer nagy vállalásokat tett, és egyértelműen "Prime Minister in waiting", vagyis miniszterelnökségre készülő politikus képét mutatta. Mutatjuk, milyen céljai vannak a baloldali vezetőnek és pártjának, amely nemcsak a közvélemény-kutatások, hanem a szervezeten belüli állapotok miatt is egyre céltudatosabban halad a 2024-es általános választás felé. A Munkáspárt új lendületet vehet, és Tony Blair óta nem látott sikereket érhet el, részben Blair New Labour-receptjét is használva, részben pedig zöld-szociáldemokrata manifesztót kínálva.
Több mint 200 ezren írták alá vasárnap délutánig azt a petíciót, amely Tony Blair egykori brit munkáspárti miniszterelnök lovagi címének visszavonását követeli.
Az Igazából szerelem korunk egyik legnépszerűbb karácsonyi filmje, amely nemcsak az ünnepi hangulatra vágyó filmkedvelőkre, hanem a politikusokra és a közbeszédre is hatást gyakorol. A film több ikonikus jelenete is kampányeszközzé vált, miközben egy fontos részlet kimaradt. Nem, nem Billy Mack legendás ígérete. A fennálló kérdés az, hogy melyik párt frakciójában ül az Igazából szerelem népszerű miniszterelnöke?
Boris Johnson hatalmas győzelmet aratott az előző parlamenti választáson, nagymértékben a „Get Brexit Done” szlogennek köszönhetően. Az embereknek elegük volt a Brexit körüli hercehurcából, most viszont úgy tűnik, sokaknak Johnson és kormánya botrányaiból kezd elege lenni. A választók mellett már saját frakciójának tagjai is büntetik a tory miniszterelnököt, a felmérések pedig a Munkáspárt erősödését mutatják.
Papíron 2024. május 2-án tartják a következő parlamenti választást az Egyesült Királyságban, így 27 éve és egy napja lesz annak, hogy a Munkáspárt 1997-ben ellenzékből kormánypárttá vált. A baloldali párt mindössze 3 választást nyert meg a legutóbbi 11-ből, mindet egy vezető, Tony Blair alatt. A munkáspártiak 2010 óta vannak ellenzékben, legutóbb pedig 1935 óta nem látott vereséget szenvedtek. Keir Starmerrel a párt ismét új irányt vett, de sokan szkeptikusak az elnökkel kapcsolatban.
Hétfőn 84 évesen korában, koronavírus-fertőzésben elhunyt Colin Powell. Az Amerikai Egyesült Államok korábbi külügyminiszterét együtt gyászolják a világ egykori és jelenlegi vezetői. Barack Obama előtt Colin Powell volt a legmagasabb kormányzati pozíciót betöltő afroamerikai politikus.
Az évtized legnagyobb offshore adatszivárgásának elemzését tette közzé egy oknyomozó újságírókból álló nemzetközi csoport, melyből fény derül 35 állam- és kormányfő, illetve több mint 300 befolyásos politikus külföldön tárolt, többnyire rejtett vagyonára is. Az ügyben érintett többek közt Vlagyimir Putyin orosz elnök, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, Andrej Babis cseh miniszterelnök és Tony Blair volt brit miniszterelnök is. Az Pandora-iratokként emlegetett botránynak komoly visszhangja lehet bel- és külpolitikai téren is..
Tony Blair volt brit miniszterelnök szerint újabb népszavazást kell tartani Nagy-Britannia EU-tagságáról, nem utolsósorban azért, mert a kilépés az Európai Unióból (Brexit) mindenképpen súlyos gazdasági veszteségeket okozna, még akkor is, ha a brit kormány javaslatcsomagja alapján sikerülne megállapodni a jövőbeni kereskedelmi kapcsolatok feltételrendszeréről.
Tony Blair volt brit miniszterelnök szerint "meg lehet, és meg is kell állítani" a Brexit-folyamatot, mivel "katasztrófával" fenyeget az a lehetőség, hogy Nagy-Britannia a kilépés időpontjáig nem tud megállapodásra jutni az EU-val a jövőbeni kapcsolatok feltételrendszeréről.
Nagy-Britannia magának okozna gazdasági kárt, ha kockára tenné hozzáférését az Európai Unió "kolosszális piacához" - mondta szerdán Sir John Major. A volt brit konzervatív párti miniszterelnök egyenes utalást tett arra is, hogy újabb népszavazást tart szükségesnek a brit EU-tagságról.
Tony Blair volt brit miniszterelnök szerint Nagy-Britanniának meg kellene fontolnia, hogy az Európai Unió tagja maradjon, abban az esetben, ha az EU késznek bizonyul a brit igényeknek megfelelő reformokra.
Cikkünk folyamatosan frissül.
A köztársasági elnök is üdvözölte az egyházfőt.
Egyre több befektető figyelmét vonzza az agrárium, ami a bizonytalan piaci környezetben az egyik legstabilabb növekedési pályát kínálhatja.
Mi áll a GDP-csökkenés mögött?
Távozik a guru a Berkshire Hathaway éléről.