A forint a múlt héten jelentősen erősödött a dollárral és az euróval szemben is, főként Donald Trump amerikai elnök vámháborús kijelentései, illetve az európai védelmi ipari döntések várható konjunkturális hatásai miatt. Hétfőn aztán eséssel indított a forint, és az sem adott neki újbóli lendületet, hogy közben éles fordulat alakult ki az euró/dollárnál, és ismét északnak vette az irányt. Hétfőn a jelentős magyar költségvetési hiányról szóló hír, illetve a vártnál jobb német ipari adatok nem mozgatták meg érdemben a piacokat, a délutáni amerikai Michigan-index adat nem hozott érdemi fordulatot.
Kedden még háromhavi csúcsra ért a forint az euróval szemben, ezt követően azonban szerda estére már nagyobb gyengülés van kibontakozóban, miután a befektetők elkezdték kiárazni a gyors ukrajnai béke esélyét, ráadásul a Trump és Zelenszkij közötti adok-kapok hatására hirtelen erősödni kezdett a dollár, melynek hatására a forintra nehezedő nyomás is nőtt. Ezt követően a szerda esti amerikai piaczárásra némiképp vissza tudott erősödni a magyar fizetőeszköz.
Bár reggel nem volt nagy mozgás a forintnál, délelőtt az euróhoz és a dollárhoz képest is erősödés látszott a magyar inflációs adatok közlése után. Kora délutánra megtorpant az árfolyam erősödése, estére azonban ismét egyre kedvezőbbre fordult a helyzet. A hét további részében pedig az Európai Központi Bank kamatdöntése lehet hatással a piacokra.
Egyre valószínűbb, hogy mégsem vezeti be az eurót 2025. január 1-jén Bulgária: még mindig nem teljesültek a valutaövezeti tagság kritériumai. Elemzők szerint az inflációs követelménynek biztosan nem felelnek meg.
Megállt a forgalomban lévő forint készpénz növekedése Magyarországon, sok más megtakarítási formához hasonlóan március óta stagnál az állomány. A háttérben egyrészt a pénzügyi tartalékokat apasztó infláció, másrészt a bankkártyahasználat erősödése állhat, harmadrészt pedig a forintot kiszorító valutakereslet: hét éve nem vásárolt ennyi valutát a magyar lakosság.
Az MNB vizsgálata nyomán 15 millió forint piacfelügyeleti bírságot szabott ki az Ádám Travel Utazási Szolgáltató Kft.-re annak jogosulatlan kiegészítő pénzügyi szolgáltatási tevékenysége miatt. A vizsgálat megállapítása szerint a társaság azután is folytatta – immár engedély nélkül – pénzváltási tevékenységét, hogy korábbi megbízó pénzügyi intézménye megszüntette vele az arra vonatkozó közvetítői szerződését - közölte az MNB.
A dél-ukrajnai Herszon megye orosz megszállás alatt lévő részét irányító hatóság szombaton közölte, hogy megkezdte a forgalomban lévő ukrán hrivnya valuta átváltását orosz rubelre, és a régió Moszkva által ellenőrzött területein január 1-jén megszűnik a hrivnya forgalom – írja a Reuters.
Az ausztrál trösztellenes szabályozó hatóság pert indított az Airbnb ellen, azzal vádolva a szállásmegosztó weboldalt, hogy megtévesztette a felhasználókat, akik a meghirdetettnél többet fizettek a tartózkodásukért.
Az orosz hatóságok az egyre erősödő nemzetközi szankciók miatt radikális lépésre szánták el magukat és hat hónapra gyakorlatilag bezárták a valutapiacot.
Az Exclusive Change pénzügyi szolgáltatóval kötött befektetési szerződést a GB & Partners, amely Magyarország piacvezető valutaváltással foglalkozó vállalkozása. A befektetés a fő cégcsoportot érinti, 125 kirendeltséggel országszerte.
Egyszerűsödtek a Revolut általános szerződési feltételei. A Személyes szerződési feltételek, a Díjazásról szóló oldalak, a Plus, a Premium és Metal szerződési feltételek és a Látra szóló betéti számlák szerződési feltételeinek új változata 2022. április 7-én lép hatályba - írja a cég a közleményében.
Hosszú várakozás után végre elindította forintos szolgáltatását a Revolut Magyarországon, régi konkurense, a Transferwise pedig egy több devizában nyilvántartott kártyát vezetett be a piacra tavaly. Ezzel lényegében a nemzetközileg aktív felhasználókat megcélzó startupok közvetlenül is konkurensekké váltak. Videónkban összehasonlítottuk a két szolgáltatást.
4,03 milliárd eurót spórolna meg az EU nemzetközi fizetési rendszereket célzó szabályozása - számolta ki a Transferwise megbízásából dolgozó Consumer Intelligence.
A forint pénteki esésével oda jutottunk, hogy a horvát kuna árfolyama a bankközi piacon immár 43 forint fölé emelkedett, ami minden idők leggyengébb forint árfolyamát jelenti, éppen a nyári nyaralószezon küszöbén.
Az Európai Bizottság javaslatot tett az euróban történő határokon átnyúló fizetések költségének csökkentésére az egész Unióban. A nem euróövezeti országok állampolgárai és kisvállalkozásai örülhetnek, mert így például sokat spórolhatnak egy külföldre irányuló eurós átutalásnál.
Ha külföldre megyünk nyaralni, nagyon nem mindegy, hol váltunk valutát, hiszen egy bankban a gatyánkat is ráfizethetjük arra, hogy külföldi fizetőeszközt szerezzünk, míg a pénzváltók alapvetően kedvezőbb feltételeket kínálnak. Megnéztük, melyik népszerű turisztikai úti cél helyi pénzneméhez hol juthatunk hozzá a legolcsóbban Budapesten.
Elon Musk szerint egyértelmű a válasz.
Az átláthatóságról szóló törvényjavaslat verte ki a biztosítékot.
Keményet üzent az amerikai elnök.
Egyetlen célja van ennek a narratívának.
A dollárt is megmozgatta az amerikai elnök üzenete.
Fellélegezhetnek az állattenyésztők?
A gyepek és méhlegelők körül mindig forró a hangulat, de a tét sokkal nagyobb a lakók igazánál.
Körvonalazódik, mihez kezdtek a magyarok a felszabaduló megtakarításaikkal.