Néhány évvel ezelőtt még úgy tűnt, hogy az űrbányászat lesz minden idők legnagyobb dobása. Elemzők, tech-guruk, sőt még a neves asztrofizikus, Neil deGrasse Tyson is azt jósolta, hogy a következő ezer milliárd dolláros üzlet az űrben történő aszteroidabányászat lesz, azóta viszont eltelt jópár év, és még nem láthattunk jelentős áttörést a technológiánál, a korábbi üdvöskéket pedig már fel is vásárolták más nagyvállalatok. De ki foglalkozik most ezzel a témával és miért, hogyan terveznek túllépni az elődök árnyékán és mit várhatunk tőlük a jövőben? Egyáltalán, biztos jó ötlet belevágni az aszteroidabányászatba?
Szerhij Marcsenko pénzügyminiszter egy szombat délelőtti televíziós beszédében arra utalt, hogy idén az ukrán GDP 30-50%-kal eshet vissza, azaz gyakorlatilag teljes gazdasági összeomlásról van szó.
A nyersanyagok közül idén az arany és a vasérc árfolyama is igen jól teljesített, mindkét nyersanyag ára több mint 10 százalékkal került feljebb idén, de amíg az arany árfolyamának emelkedésével párhuzamosan az aranybánya cégek részvényárfolyama jellemzően emelkedett idén, addig a vasércbánya cégek papírjai nem tudtak akkorát emelkedni, mint a vasérc árfolyama.
A kínai koronavírusjárvány kitörésének veszélye erőteljesen érinti a vasércet szállító hajók keresletét, melynek következtében 99,95 százalékkal estek az ilyen típusú hajók szállítási tarifái.
2015-ben tovább eshet a vasérc árfolyama annak ellenére, hogy tavaly közel 47 százalékot zuhant. Az esés hátterében a várhatóan gyenge kereslet és a meghatározó kitermelők döntése állhat majd, melynek értelmében fokozzák a kitermelést. A befektetőknek Kína adhatna reményt, az országban zajló gazdasági reformok és az új beruházások ugyanis növelnék a keresletet, de a szakértők ezzel a várakozással kapcsolatban is óvatosságra intenek.
Néhány napos fellángolásoktól eltekintve, nagyon messziről nézve egyre több tőzsdei termékben látszanak a "fáradtság jelei", több feltörekvő ország részvényindexe, az emelkedést korábban vezető technológiai részvények és ipari fémek is több mint 20 százalékot estek az elmúlt hónapokban. Adódik a kérdés: beköszöntött a medve piac?
Új helyzetet hozott egy bírósági ítélet.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Cserébe embertelen körülményeket biztosítottak.
Az invazív faj agresszív fészekvédő viselkedése az emberre is veszélyes lehet.
Nagyon súlyos a helyzet a polgárháború sújtotta Szudánban.
Azonnal reagált a devizapiac is.
Az invazív faj agresszív fészekvédő viselkedése az emberre is veszélyes lehet.
Kritikus a helyzet Székelyföld egyik legnépszerűbb turistalátványosságánál.
A fix kamatra vagy a változóra esküsznek a befektetők?