Prémium

Miért nincs alternatívája az online kereskedelemnek? (x)

Portfolio


' title='
Miért nincs alternatívája az online kereskedelemnek?

Amikor Ferenc József császár 1864-ben engedélyt adott a pesti tőzsde működésére, senki nem gondolta, milyen gyorsan és mekkora kényelemmel lehet kereskedni 140 év múlva a tőzsdén. Még 1987-ben sem, amikor 22 bank értékpapír-kereskedelmi szerződést kötött, sem lehetett elképzelni, hogy a befektetők számítógépeikről közvetlenül adják majd a tőzsdei megbízásokat. Az elmúlt 20 évben azonban a számítástechnológia erőteljes elterjedésének köszönhetően a magánszemélyek is fokozottabb mértékben kezdték használni a számítógép kínálta lehetőségeket, a gyorsaságot, az információáradatot, a kényelmet és a biztonságot. A tőkepiacokon való kereskedést sem kerülte el ez a folyamat.

Számtalan előnye van az online adott tőzsdei megbízásnak a klasszikus telefonon vagy személyesen adott megbízással. Mindenek előtt a gyorsaság. Amíg a telefonon, vagy személyesen a brókernek adott megbízás esetében, a befektetési döntés és a teljesítés közötti időtartamot percekben, esetenként órákban lehet mérni, addig az internetes kereskedési rendszeren keresztül adott megbízás másodpercek alatt teljesül.

A befektető számára szintén nem elhanyagolható szempont az alacsony tranzakciós díj. Az ok nagyon egyszerű - az online brókerek az automatizáció magas szintje miatt kisebb létszámú személyzettel dolgoznak, ezért a tranzakciós díjaikat nagyobb mértékben tudják csökkenteni. Gyakran az online bróker egyáltalán nem számít fel díjat a megbízás adásáért. Az Ügyfeleknek csupán a tranzakciós díjat kell megfizetniük.

A gyorsaság és az alacsony ár mellett a legfontosabb tényező az információ. A befektetőnek online kapcsolata van a tőkepiacokkal, ami által nagyobb esélye van nyereséget elérni, mint azon kollégájának, aki késve kap információt a piacokról. A Fio Pénzügyi Csoport kereskedési rendszere ingyenes real-time adatokat közvetít a világ legnagyobb tőkepiacairól, s a Fio-broker lehetőséget nyújt mind az értékpapírok technikai elemzésére, mind a fundamentális elemzésre. Az így szerzett adatok birtokában már bátran lehet befektetési döntést hozni.

Az online kereskedelem velejárója a kényelem, melyet a tőzsdével való közvetlen összeköttetés nyújt. Nincs egyéb dolgunk, mint hátradőlni és figyelni az árfolyamok alakulását a világ "másik felében“. Amennyiben nincs kedvünk a brókerükkel csevegni, semmi sem kényszerít erre.

Az online kereskedelem kapcsán régebben felmerült a biztonság kérdése is. Sem a brókereknek, sem a befektetőknek nem érdeke az adatok illetéktelen kezekbe kerülése. Az online befektetési szolgáltatók ezért mindent megtesznek a biztonságos adatátvitel fenntartása érdekében. Mára már egyre ritkábbak az ilyen jellegű aggodalmak.

Az online kapcsolatról elmondható, hogy a jövő kulcsa. Kétszeresen érvényes ez az állítás a tőkepiacokon való kereskedésre. A Fio magyarországi ügyfelei ennek a jövőnek már a részesei.
FIO
(X)
Kasza Elliott-tal

Target Corporation - elemzés

2022-ben vettem belőle 165-ön, leginkább kereskedési céllal, de osztalékot is fizetett, ha nem is sokat. 2024-ben adtam el kis bukóban. Most megint a szemem elé került, a Top10-es listám hetedikj

Díjmentes előadás

Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?

Első lépések a tőzsdei befektetés terén. Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?

FIN-CON 2025

FIN-CON 2025

2025. szeptember 3.

Portfolio Sustainable World 2025

2025. szeptember 4.

Sikerklub hazai kkv-nak

2025. szeptember 16.

Követeléskezelési trendek 2025

2025. szeptember 16.

Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Ez is érdekelhet