Golden Palace Göd: prémium senior apartmanház (x)

Az elmúlt évszázadokban magától értetődőnek számított, hogy több generáció élt egy fedél alatt. Az együttélés financiális és szezonális okból is jellemző volt, nemcsak a parasztgazdaságok esetében, de a polgári miliőben egyaránt attól függően, hogy mekkora lakótér állt rendelkezésre. A személyes szféra hiánya és minden nehézség dacára a családi közösség megtartó erőként működött: az idős emberek nem maradhattak "láthatatlanok", hiszen szó szerint méterekre éltek a gyermekeiktől, az unokáktól. A rokoni közösség tagjai képesek voltak egymást segíteni és egymásnak biztonságot nyújtani.
Annak ellenére, hogy a történelem során a női és férfi szerepek formálódtak, a család jelentése fluiddá vált, átalakult, a makro- illetve mikrokörnyezeti események egyénenként is meghatározó folyamatokat indítottak el, valamint törvényszerű újításokat követeltek meg: mostanra lehetővé vált, hogy az utóbbi pár évtizedben kevésbé látható és segítségre szoruló idősebb generáció tagjai ne maradjanak ellátatlanul, ne kelljen méltatlan körülmények között, adott esetben az alapvető szükségleteik kielégítése nélkül élniük.
Napjainkban a fellazult családi és emberi kapcsolatok révén több idős ember számára egyenes út vezethet az elmagányosodáshoz, amely sok, előre nem látható nehézséggel jár, és amely azonban egy jó döntés felvállalásával elkerülhető. Az egyre idősödő társadalmunkban az idősellátás és idősgondozás megoldandó feladat, nem érdemes tabuként kezelni.
2022-re teljesen természetessé vált, hogy önmagunk, vagy szeretett családtagunk segítését professzionális, szakmailag elhivatott szolgáltatókra bízzuk.
Körkép és korlátok
A szociális ellátó rendszer hazánkban több megoldást is kínál: van lehetőség jelzőrendszeres házi segítségnyújtásra vagy a támogató szolgáltatások által kínált lehetőségek igénybevételére, szociális étkeztetés igénylésére. Működnek idősek nappali ellátására specializálódott intézmények vagy tartós bentlakásos idősotthonok is. A szolgáltatásokat – kapacitás függvényében – állami, önkormányzati, egyházi vagy civil fenntartók biztosítják részleges, vagy teljeskörű ellátással. Tapasztalatok azt mutatják, hogy sokkal nagyobb számban mutatkozik igény a szociális alap- és szakellátások iránt, mint amennyi elérhető hely valójában rendelkezésre áll.

Jelenleg a magyarországi idősotthonok a legtöbb esetben hosszú várólistákat tartanak nyilván, amely sok esetben évekig tartó türelmet igényel a segítségre szorulóktól. Egy klasszikus idősotthonba történő elhelyezést az is nehezítheti, hogy ha valakinél nem állapítható meg az ún. négyórás gondozási szükséglet, így bizonyos értelemben ki is szorul az államilag támogatott idősotthonokból. A várakozási idő sok esetben hosszú, akár évekig is eltarthat.
Az idősotthonok különböző szinten képesek megfelelni a mai kor elvárásainak. Találunk nagyon szép, normál nagyságú szobákkal bíró idősek számára fenntartott otthonokat, ahol egyedül is van lehetőség a szoba használatára, de még mindig sok helyen két- vagy háromágyas elhelyezést látunk.
Prémium élmény a szépkorúak számára is
„Pontosan az előbb említett okok miatt egy igényes, hangulatos és színvonalas senior apartmanházat álmodtunk meg Göd természet adta csodás környezetében.”
– fogalmazott Tirpák István, a Cordys Holding Vagyonkezelő Zrt. és a Golden Palace Göd tulajdonosa.
A Golden Palace Göd miliője varázslatos, hiszen egy olyan környezet kialakítása valósult meg, amelyet mindenki megérdemelne idősebb korára. Az apartmanház vezetőinek eltökélt szándéka, hogy szolgáltatásuk színvonala messze kiemelkedjen a más, hasonló szolgáltatást nyújtó nyugdíjasházak közül. Az ehhez elkészült szakmai terv olyan szolgáltatásokat szedett több csokorba, amelyek a későbbiekben ideköltöző idősek mindennapjait teszik kényelmessé, biztonságossá, valamint vidámmá. A csodálatos gödi természeti környezet adott, az apartmanok minden igényt kielégítőek, a szolgáltatások pedig túlmutatnak egy átlagos nyugdíjasház kínálatán.
A Golden Palace Göd senior apartmanházban az autonóm életmód teljes megtartásának támogatása alapvető fontosságú, maximálisan igyekszünk teljesíteni a kedves lakók kívánságait. Mindenkinek adott a lehetőség a pihenésre és aktivitásra egyaránt, nem éri hátrány azokat, akik minimális támogatásra szorulnak vagy "csak” a biztonságot keresik.
„Olyan, elsősorban 65. életévüket betöltött, aktív, élménydús mindennapokra vágyó lakókat várunk, akik biztonságban szeretnék magukat tudni akkor is, ha a későbbiek során hosszabb vagy rövidebb időre gondozásra, ápolásra szorulnak.”
– erősítette meg Huszár Viktória, a Golden Palace Göd ügyvezetője.
Magas életminőség a seniorok számára is
A Golden Palace Göd tökéletes választás lehet azoknak a szépkorúaknak, akik családias légkörben, egészségügyi és jóléti szolgáltatásokat is biztosító, gyönyörű környezetben szeretnének teljes életet élni. A szolgáltatások minden igényt lefednek egy prémium senior apartmanház keretein belül:
- klimatizált, egyedileg szabályozható fűtési technológiával ellátott, tágas, több, mint 3 méter belmagasságú apartmanok használata, WI-FI elérhetőség, tv csomag(ok);
- közösségi terek korlátlan használata (könyvtár, szivarszoba, étterem és kávézó, moziterem); közösségi programokon való részvétel (szakkörök – ének, rajz- festés-, klubok – kártya- sakk - , edukációs tréningek – számítástechnika, idegennyelv-, kertészkedési lehetőség, horgászat, csónakázási lehetőség a Golden Palace Göd saját taván, bálok, fellépő művészek által tartott előadások, irodalmi estek, koncertek);
- közösségi tereink bizonyos esetekben családi rendezvények helyszínei is lehetnek, vendégfogadás saját apartmanban (ott alvással is), vagy az erre a célra kialakított helyen;
- wellness részleg korlátlan használata, kültéri és beltéri fürdőmedence, pezsgőfürdő, szaunavilág, konditerem, egyéni és csoportos gyógytorna, fizikoterápia igénybevételének lehetősége, ezen kívül egyedi igény alapján gyógy-, és frissítő masszázs, fodrászat, manikűr – pedikűr, kozmetika;
- tornaterem használata, ami egyéni, vagy csoportos tornákra is alkalmas, szakedzők által vezetett foglalkozások (Chi-Kung, jóga, gerinctorna, személyi edzés);
- a házon belüli lehetőségeken túl bel-, és külföldi utazások, kirándulások szervezése, bizonyos szolgáltatási csomag vásárlása esetén 5 csillagos montenegrói szállodában való kedvezményes egészségturizmus igénybevételének lehetősége;
- 24 órás portaszolgálat és biztonsági szolgálat;
- parkolás a Golden Palace saját parkolójában, igény szerint fedett parkolási lehetőség biztosítása;
- 24 órás gondozói szolgálat, szükség szerint ápolói, szakápolói feladatok ellátása, nővérhívó rendszer, (amely vészhívás leadására is alkalmas);
- háziorvosi, és különböző szakorvosi járóbeteg-ellátás a Golden Palace Göd orvosi részlegén, bizonyos esetekben az apartmanban;
- a gyógyszer és a gyógyászati segédeszközök költségének részleges átvállalása bizonyos szolgáltatási csomagok esetén;
- szakorvosi konzíliumra történő szállítás gépkocsival, szükség szerint kísérettel;
- napi háromszori, menüválasztás alapján történő étkeztetés biztosítása, ami szakorvosi javaslat alapján igazodik az egyes speciális diéták előírásához. Az étkezések elfogyasztására éttermünk, vagy szezonálisan a csodás kilátással bíró terasz biztosít lehetőséget;
- apartmanok takarítása, nagytakarítása;
- ruhák, és teljeskörű textíliák mosása, vasalása a mosodában.

A sokat megélt, nagy tapasztalattal bíró idős emberek számára fontos a biztonság, a kiszámíthatóság. Jól ismerik az adott szó és egy erős kézfogás jelentőségét, ahogy a Golden Palace Göd megálmodói is. Hisszük, hogy minden életkorban megtalálható az a szépség, ami egyedi, és csak arra az adott időszakra vonatkozik. Dönthetünk úgy, az az időszak lesz életünk legjobb éve, vagy évtizede. Jó kérdés, hogyan tudunk az idős szeretteink számára támogatást nyújtani. Talán nem csak a személyes jelenlétünkkel, de azzal a gondoskodással, hogy az idős hozzátartozónkat megillető miliőt és körülményeket biztosítunk még úgy is, hogy mi magunk nem vagyunk jelen a nap 24 órájában, mert tudjuk, biztos kezekben van a szerettünk.
Ha Önnek vagy szépkorú rokonainak fontos a kényelmes, biztonságos és prémium életminőség idős korban is, akkor szeretettel várjuk a megkeresésüket.
https://www.goldenpalacegod.hu/
(x)
Már majdnem minden ötödik eladott újautó elektromos Németországban
Rekordot döntött az elektormos autók érétkesítése.
A magyar cégeket is érinti az EU új irányelve: így lehet felkészülni a NIS2-re
Uzsoki Mátét, a Serpentarius Software ügyvezetőjét kérdeztük.
A Tomahawk lehet az amerikai fegyver, ami megváltoztatja a háborút? Hűti a kedélyeket Ukrajna
Súlyos probléma lehet a bevetésükkel.
Fontos levelet küld az MVM Next rengeteg ügyfélnek, a napokban érkezik
Lezajlott az informatikai átállás.
Brüsszel egy hatalmas offenzívát indít, hogy meggyőzze az EU renitenseit
Megpróbálják megmenteni a hatalmas üzletet.
Döntést hozott a versenyhivatal a 4iG legújabb távközlési akvizíciójáról
Vállalásokat tett a cég.
Nem volt inkluzív jóléti fordulat Magyarországon
Hüttl Antónia és Oblath Gábor viszontválasza a Századvég írására.
A születés időzítése: amikor a focista apa a naptárhoz nyúl
A sportban és az oktatásban is régóta ismert jelenség, hogy az év elején született gyerekek előnyben vannak az év végén születettekkel szemben. Miért ne időzítenénk gyerekeink születésé
SPB: Szigorító intézkedések és növekvő infláció határozhatja meg a román kötvénypiacot a közeljövőben
A román kötvénypiacot a közeljövőben várhatóan egyrészt a növekvő infláció, másrészt a költségvetési hiány csökkentésére irányuló szigorító intézkedések határozzák meg. A kis
Végre kimondták: nem kell tovább fenntartani a projekteket
Miközben sok pályázó már túl van a projektje fenntartásán, a Hatóság csak most tisztázta a legfontosabb kérdést.
Miért nem emelkedik mindig az infláció, ha vámot emelnek?
Súlyos inflációt jósoltak az elemzők, amikor Donald Trump áprilisban bedurrantotta a vámháborút, és jogosan: a vámok növelik az importált termékek árát, ami végső soron a... The post Mié
Szegény, de szexi...
Kicsit kapitalista, kicsit szocialista; kicsit nyugati, kicsit keleti; kicsit drága, kicsit olcsó: ez Berlin Zentuccio szemüvegén át. A HOLDBLOG állandó világutazó szerzője a német fővárosról
Top 10 osztalék részvény - 2025. július
Július elsején kijött Justin Law listája az osztalékfizető részvényekről, sorba is rendeztem őket gyorsan, itt az eredmény.Fontosabb infók a lista összeállításával kapcsolatbanElőző hón
A TB kiskönyv múltja, jelene és digitális jövője
A magyar társadalombiztosítási rendszer egyik ikonikus, papíralapú dokumentuma, a köznyelvben csak TB kiskönyvként ismert igazolvány hamarosan digitális formában él tovább. Bár sok munkáltat
Mi a baj a statisztikáról szóló törvény új, anonimizálásra vonatkozó definíciójával?
A Magyarország versenyképességének javítása érdekében egyes törvények módosításáról szóló 2025. évi LXVII. törvény* több ponton is módosította a hivatalos statisztikáról szóló


Vége a pénzesőnek? Fájni fog a kiszivárgott EU-s agrárreform
Teljesen más világ jöhet, ha megvalósulnak a brüsszeli tervek.
Pokoli hónapok után vérszegény időket várnak az elemzők
Érkeznek a második negyedév amerikai vállalati beszámolói.
Csúnya képet mutathat egy fontos mutató Magyarországon
A trendek alapján baljósak a kilátások.
Limit, Stop, vagy Piaci? Megbízások, amikkel nem lősz mellé!
Ismerd meg a tőzsdei megbízások világát, és tanulj meg profin navigálni a piacokon!
Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?
Első lépések a tőzsdei befektetés terén. Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?