Elemző/Gyakornok állás az MNB Pénzügyi rendszer elemzésen (x)

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot ír ki a Pénzügyi rendszer elemzése igazgatóságon
ELEMZŐ vagy ELEMZŐ GYAKORNOK
munkakör betöltésére

Elemző/Gyakornok állás az MNB Pénzügyi rendszer elemzésen
A Pénzügyi Rendszer elemzése Igazgatóság átfogóan és rendszeresen elemzi a makrogazdasági környezetet, a pénzügyi piacok, a hazai pénzügyi közvetítők és a pénzügyi infrastruktúra működését, feltárja azon kockázatokat, melyek a pénzügyi rendszer stabilitását veszélyeztethetik, azonosítja a pénzügyi rendszer sérülékenységét okozó tényezőket. Ezen felül a terület modelleket készít, melyek segítik a kockázatok azonosítását, illetve a pénzügyi rendszert érintő szabályozások hatásainak feltárását. A szakterületen folyó, széleskörű szakmai tevékenység megismerésére az MNB honlapján (www.mnb.hu) olvasható tájékoztató, illetve a "Jelentés a pénzügyi stabilitásról", "MNB-szemle", "MNB Füzetek" és "MNB tanulmányok" c. kiadványsorozatok adnak lehetőséget.

Feladatok:
  • Közreműködés a pénzügyi közvetítőrendszer működését, fejlődését érintő elemzési projektekben, valamint részvételi lehetőség alkalmazott kutatási projektekben,
  • Részvétel a Jelentés a pénzügyi stabilitásról c. MNB kiadvány írásában, illetve elemzési módszertanának, modelljeinek továbbfejlesztésében,
  • Jegybanki vezetők alkalmankénti írásbeli és szóbeli tájékoztatása,
  • Az elemzések és alkalmazott kutatások eredményeinek publikálása az MNB saját kiadványaiban, tudományos folyóiratokban.

Elvárások:
  • Közgazdasági egyetemi végzettség
  • Elemző munkakör esetén legalább 2-3 éves szakirányú tapasztalat
  • Magas szintű, módszertanilag alátámasztott elemzésekre való alkalmasság, pénzügyi vagy makrogazdasági adatok elemzésében szerzett gyakorlat
  • Magas szintű szakmai angol nyelvismeret,
  • Jó analitikus, lényeglátó és szintetizáló képesség, strukturált gondolkodás;
  • Magabiztos kommunikációs és íráskészség,
  • Kezdeményezőkészség és jó együttműködési készség,
  • Precizitás, szoros határidők tartása

Előnyt jelent:
  • Idősoros, illetve panel ökonometriai ismeretek
  • Ökonometriai programcsomagok (pl.: Eviews, MATLAB, STATA), adattárház használatában szerzett gyakorlat,
  • Megkezdett vagy befejezett Phd, illetve külföldi egyetemen (CEU-t is beleértve) szerzett mesterfokozat.

Amit nyújtunk:
  • Felelősségteljes, változatos, szakmai kihívást jelentő munkakör,
  • Pozitív, alkotó, barátságos légkör
  • Szakmai fejlődési, nemzetközi képzési lehetőségek
  • Banki szektorban versenyképes jövedelem.

Amennyiben pályázni kíván, kérjük, hogy a jelentkezéshez legalább egy, relevánsnak tekintett, referenciaként felhasználható magyar vagy angol nyelvű szakmai anyagot (tanulmányt, dolgozatot, publikációt) is csatoljon!
Pályázati anyagát az MNB internet oldalán (www.mnb.hu/karrier) történő regisztrációs folyamat segítségével küldje el hozzánk 2014. július 11-ig! Pályázatát bizalmasan kezeljük!
(x)
Kiszámoló

A sávos vagy többkulcsos adózásról

Akárhányszor előjön az adózás, egykulcsos-többkulcsos adózás kérdése, úgy tűnik, hogy három emberből kettő nem érti, hogyan működik a többkulcsos, sávos adózás. \"Felháborító, hog

MNB Intézet

A kerékpározás árnyoldala

Ha valaki lopásra adja a fejét, akkor közgazdaságilag racionális döntés biciklikre specializálódni. A kerékpárok használata, terjesztése kevéssé szabályozott, illetve az iparág sem mozdul

RSM Blog

A válóperes ügyvéd válaszol - a válás

A családjogi, azon belül a válóperes ügyvédek praxisában legtöbbször előforduló kérdéskör a házasság megromlása, a válás, a válóper, a gyermekelhelyezés kérdésköre, illetve a vál

Összes friss hír
Itt a kormánydöntés az üzemanyagárak szabályozásáról
Tőzsdetanfolyam

Tőzsdei hullámok, vagyonépítés és részvénykiválasztás

22+1 órás komplex tanfolyam ahol a tőzsdei kereskedés és a hosszú távú befektetés alapjait sajátíthatod el. Megismered a tőzsdei ármozgások törvényszerűségeit, megismered a piaci trendeket, megtanulod felismerni a trendfordulókat.

Könyv

A Sikeres Kereskedő - Vételi és eladási pontok, stratégiák, tőzsdepszichológia

Egy tőzsdei könyv, ami nem aranyhalat akar rád sózni, hanem felruház a horgászás képességével, ami a befektetések világában a saját kereskedési módszer kialakítását jelenti.

Infostart.hu

Ügyvédek

A legjobb ügyvédek egy helyen

Financial IT 2024
2024. június 11.
Portfolio Agrofuture 2024
2024. május 23.
Automotive Business in CEE Region Conference 2024
2024. június 5.
Digital Compliance by Design & Legaltech 2024
2024. május 8.